-
Liczba zawartości
827 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O tauka
- Urodziny 05/27/1984
Informacje osobiste
-
Imię
Maciek
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Nowa Sól
Samochód
-
Generacja
B5
-
Silnik
B5(3B) 1.9 TDI 110KM (AFN)
-
Rok produkcji
1998
Ostatnie wizyty
-
Czytasz o krańcówce, ale za każdym razem pomijasz konieczność przejechania określonej liczby km żeby pokazało ostrzeżenie. Nie działa to tak w locie jak czujnik ciśnienia... Jak przeczytasz kilka pierwsze wersów Otóż generowany przez czujnik sygnał niesie w istocie dwie informacje: temperaturę oraz poziom oleju. O ile pierwszy pomiar jest dostępny, to drugi już niestety nie. Ściślej – można jedynie odczytać status OK/NOT OK. Hayperek w HFC emuluje sam odczyt w mm, w liczniku fabrycznym jest to niemożliwe jak widac w cytacie z linku który wrzuciłeś. I pewnie masz aktywne, tylko nie działa tak jak byś sobie tego życzył, że wyświetla powiadomienie w ciagu sekundy po tym jak odpalisz auto bez oleju. skoro wiesz ze otwarcie i zamkniecie maski wystarczy żeby zresetować na 100-200km wyswietlanie info o niskim poziomie, to nawet jak masz odłączona krańcówkę to musisz zrobić przynajmniej 100km z niskim poziomem oleju, żeby wyskoczylo powiadomienie. Nie wystarczy odpalic auta po wymianie oleju z za niskim stanem żeby to powiadomienie zobaczyć. w ten sposób o braku oleju powiadomi cię tylko czujnik ciśnienia oleju. Oczywiście różnią się, ale tylko miedzy przed i poliftem, a nawet bardziej między licznikami 919 i 920. Więcej jakieś zawiłości kodowania nie ma.
-
A w jaki sposób sprawdzasz jego działanie? Rozumiem że jesteś pewny że poziom oleju jest zbyt niski i przejechałeś 100-200km. Przy otwartej masce nie sprawdzisz czy wyświetla ostrzeżenie bo otwarcie maski restartuje wskazanie czujnika poziomu oleju, po tym zabiegu jeżeli wskazanie było wyświetlone, a poziomu nie uzupełniłeś, następne ostrzeżenie pojawi się po jakiś 200km. Nie działa to tak w locie jak wskazanie ciśnienia oleju. Nie możesz bazowac na informacjach z golfa V bo to inna platforma ? nie skalibrujesz w b5 czujnika bo działa on tylko na zasadzie jest albo nie ma, a nie jak wskaźnik paliwa, jak poziom jest poniżej czujnika to wyswietli ostrzeżenie. Nie wiem co czego dążysz z tym wyświetlaniem.
-
Trzeba zmienić kodowanie licznika żeby na przedostatnim znaku była cyfra 2. Czyli kodowanie musi mieć format xxx2x No i oczywiście do wtyczki t32b (zielona) na pin 18 podciagniety sygnał z czujnika G266?
-
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
tauka odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
Nie jest ci potrzebny. Przy wymianie licznika immo2 wystarczy tylko nowy pin, logowanie nim do licznika i dodanie kluczy w kanale 21. -
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
tauka odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
Jak wkładasz nowy licznik w miejsce tego o którym piszesz to stary wsad nie jest ci do niczego potrzebny. Zaadaptuj nowy licznik i po temacie -
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
tauka odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
Nie ma żadnej różnicy w licznikach. Ważne tyle żeby jak masz ori xxx920xxx to tak samo kupić. No i najlepiej VDO. -
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
tauka odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
Licznik z automatu. Pokazuje tam położenie dźwigni biegów. -
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
tauka odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
Moduł komfortu w przedlifcie (1j0) ma can którym komunikuje się w swoim obrębie, ale nie jest w żaden sposób połączony z licznikiem dlatego nie ma tych informacji na liczniku ? Tego nie ma w przedlifcie, dlatego tak jak pisałem wyżej brak jest takich informacji. Przy wsadzaniu licznika z fl należy najczęściej jeszcze zmienić klimatronik na wersje z can i go odpowiednio podłączyć, żeby mieć informacje o chociażby temperaturze na liczniku i klimatroniku prawidłowo. Musisz kupić sobie nową czysta pestkę immo do kluczyka (albo na szrocie pozyskać używana immo2) i skoro masz odczytany pin, to dopisać ja do licznika. Oryginalne pestki immo2 można dopisywać wielokrotnie, immo1 i 3 nie da rady dopisać ponownie. -
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
tauka odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
Montując ten zegar powinno wszystko zadziałać bez problemu. Sprawdź najlepiej inny zegar. Zdajesz sobie tylko sprawę z tego że montując licznik z FL stracisz piszczyk informujacy o zapalonych światłach po otwarciu drzwi, i nie będziesz miał i tak na pełnym fisie wyświetlania które drzwi są otwartego, jak to jest oryginalnie w FL. Kup sobie na allegro jakieś 3b0920929 one są taniutkie, i zobaczysz czy pójdzie. Jak tak, to znaczy że licznik nie halo. A jak nie pójdzie to znaczy że coś innego. Ewentualnie licznik zawsze możesz odesłać ? -
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
tauka odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
Po czym wnosisz, że jest bez can, skoro w passacie wszystkie MK miały can. Ma w aucie dokładnie taki moduł komfortu jaki powinien mieć. Niepotrzebny młyn to tak naprawdę niepotrzebnie wptowadzasz Ty swoim postem @radek22356s @radek22356n spróbuj na początek innym interfejsem, czasami jak jest jakiś zonk, ze nie chcą interfejsy gadać, a jak to nie pomoże to inny licznik. Może ten co kupiłeś jest uszkodzony... -
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
tauka odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
Nie wiem, bo takiej sytuacji nigdy nie miałem, a liczników już w setkach przerobiłem. Ale czytając posty zbieram informacje, a skoro nagle pojawia się hasło "bez can" a Twój obecny jest z, więc jest to jeden z możliwych problemów. -
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
tauka odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
W poprzednim poscie piszesz, że masz oba liczniki z can... -
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
tauka odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
Nie można tak robić. Można zgrać oba i zgodnie z opisem z pierwszego posta przekopiować odpowiednie fragmenty że starego do nowego. -
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
tauka odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
Prosze. 3B0920847E nowe zegary_ok.BIN -
Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG
tauka odpowiedział pogromca → na temat → Poradniki i instrukcje
Najlepszy będzie 3b0920829a. Tylko musisz pamiętać, że nie będziesz miał tego dźwięku przypominajacego o zapalonych światłach po otwarciu drzwi.
