Skocz do zawartości
Gość thermistor

Koło dwumasowe + sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Kristo - na jesli czytales wszystkie watki o dwumasie to piwienienes wiedziec, ze nie ma reguly kiedy ono padnie. Jednym sypie sie przy 100tys km albo i wczesniej, drugim przy 200tys albo i pozniej.

 

PS. Dzwonilem do poslkiego ASO - wymiana kola w moim aucie to koszt 6000pln (kolo, sprzeglo i robota). W niemieckim ASO koszt samej czesci to 2k€ wiec roznica spora. Mimo to, chyba bede regenrowac w Poznaniu albo Koszalinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie może głupie ale nie jestem pewien , jak się ma sprawa dwumasy w silniku benzynowym TFSI ?? Niby w benzynie nie ma dwumasy ale gdzieś wyczytałem że jest coś na jej wzór ale szczegółów nie znam i proszę was o rozjaśnienie tematu , u mnie wszystko ok z samochodem więc z czystej ciekawości pytam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem pod Koszalinem, wymieniłem dwumasę, na razie jeżdżę wstrzymując oddech. Poprzednie problemy ustąpiły (rzucanie przy uruchamianiu, problemy z wbiciem R na wzniesieniu), ale zaczął jakby bardziej twardo odpalać (większe szarpnięcia silnikiem). Nie wiem czy to dwumasa w nowym wydaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rzucic namiary na ta firme,byla to wymiana czy regeneracja?Jaki koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mowa o firmie pod Koszalinem, o ktorej bylo juz w watku, to chodzi o regeneracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy jak dwumasa i sprzelo pada czy objawy sa takie że dziwny odglos słychac oprocz pracy silnika? odgłos jest taki metaliczny jakby pod silnikiem byla jakas dziura...i zwrocilem uwage ze zawsze mi sieto robi jak jezdze caly dzien,krotkimi przerwami i jak jest goraco tak jak dzis....bo w zimie nic takiego mi sie nie dzialo...nie wiem co to moz ebyc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie, gdzie można kupić najtaniej nową dwumasę z gwarancją. Oczywiście byłem na różnych aukcjach, ale cena najniższa to około 2400 pln. Czy można to przeskoczyć, nawet sprowadzając tą część z innego kraju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim przypadku było słychać stukanie przejechane 267 tyś klm . A że padł mi też silnik to szukałem żeby kupić tanio udało mi się trafić na ludzi co ściągają części z aut po testach z przebiegami max 10 tyś dosłownie nówki i tak silnik nowy 1,9 td z przebiegiem 8 tyś kupiłem za 3800 silnik z 2010 roku bez alternatora i agregatu do klimy do tego komplet sprzęgła 1000 zł z tego właśnie silnika wiec wydaje mi się dobre rozwiązanie. Jak ktoś chciałby namiar do tego warsztatu mogę podać nawet jak nie mają to mogą załatwić dla mnie już mają ściągnąć jeszcze skrzynie bo moja już się odzywa . Szkoda że nie pasowała od tego zestawu z silnikiem bo silnik był od turana i skrzynia była na większe półosie może by można było coś zakombinować ale czasu nie mam już muszę jeździć . Skrzynia 6 biegowa nówka praktycznie 800 zł chcieli dobra cena za nie używaną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, piszesz, że trafiłeś na takich ludzi, ale dalej nie wiem gdzie dokładnie znaleźć tańszą opcję, może ktoś by się podzielił dokładnymi namiarami na źródło, gdzie można kupić pewny towar taniej. Usługa montażu dwumasy kosztuje w Warszawie około 600,00 pln, a może ktoś ma dostęp do cen hurtowych części VW i zajmuje się montażem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego u nich możesz kupić tanio ale nie całkowicie nowe tak jak wcześniej pisałem z jakich aut są te części lub całe silniki . Tu masz numer 503428672 to jest w Rawiczu jak nie mają na miejscu to pogadaj bo może ściągną specjalnie dla ciebie . Ja jestem bardzo zadowolony z tych części i silnika co kupiłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu na forum pisal, ze moze zalatwic nowa dwumase za mniej niz 2 patole - to aktulane?

Jesli nie, to macie jakies namiary na kogos, kto ma nowa i oryginalna dwumase w przyzwoitej cenie?

 

Dzis dzwonilem do tej firmy z poznania (niby jedna z lepszych w Polsce) i maja taki za*******, ze nie bawia sie juz w montaz, tylko caly czas regeneruja. Cena to 1200pln (dwumasa plus docisk czy cos takiego) i rok gwarancji. Wg Was to gra warta swieczki czy kupic nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zaoferować nowe oryginalne koło dwumasowe VW w cenie poniżej 2 tys. zł.

Szczegóły proszę na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bzvw

Panowie, czy ktoś z Was wymieniał dwumasę we Wrocławiu?

Jeżeli macie namiary na solidne warsztaty z niewygórowanymi cenami za usługę i części to byłbym wdzięczny za podzielenie się namiarami na te sprawdzone (oprócz ASO).

P.S. czeka mnie w tym sezonie wymiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam paska b6 silnik o oznaczeniu bkp i przymierzam się do wymiany całego sprzęgła tylko nie mam pojęcia co mam w środku sachs czy luk mam na oku zestaw sachsa o numerze 2289 601 002

http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-spr...567449227.html moje pytanie dotyczy tego jak będe miał zestaw luka oryginalnie założony a zmienię na sachsa czy bąda jakies negatywne następstwa wiem że te zestawy były zamiennie montowane w tych silnikach

za info z góry dzięki Pozdro. i jeszcze jak by ktoś na 100 powiedzał co mam luk czy sachs

podaje win wvwzzz3cz6p078866

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jakiej marki kupisz sprzęgło LUCK czy SACHS, pod warunkiem że wymienisz komplet tj. dwumas + docisk + tarcza + łozysko/wysprzęglik. Wiem bo kilka tygodnie jestem po tym zabiegu:niekumam

 

P.S. Komplet SACHS 1850 PLN.:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma znaczenia jakiej marki kupisz sprzęgło LUCK czy SACHS, pod warunkiem że wymienisz komplet tj. dwumas + docisk + tarcza + łozysko/wysprzęglik. Wiem bo kilka tygodnie jestem po tym zabiegu:niekumam

 

P.S. Komplet SACHS 1850 PLN.:fajny

"dwumas + docisk + tarcza + łozysko/wysprzęglik.P.S. Komplet SACHS 1850 PLN." No to prze tanio dałeś za ten zestaw!Samo sprzęgło kosztowało mnie 1200zł.A gdzie dwumasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No łatwo nie było ale znalazłem takiego jednego hurtownika, który ma naprawde dobre ceny i to wszystko oginały i paragon daje normalnie.

Edytowane przez domel2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No łatwo nie było ale znalazłem takiego jednego hurtownika, który ma naprawde dobre ceny i to wszystko oginały i paragon daje normalnie.
to może byś się podzielił namiarami dla reszty forumowiczów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a proszę Was bardzo

[email protected]

firma mieści sie pod Warszawą, ja odbierałem osobiście ale wysyłkę tez robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko wymieniłem dwumase sprzegło tarcze,i usłyszałem ze jak włączam 5 bieg i puszczam sprzegło to jest taki lekki sgrzyt, wie ktoś czemu tak sie dzieje, co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności