Skocz do zawartości
Gość ekoman

Szarpiące DSG

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mili panowie odczuwam szarpanie (nie zawsze) na zimnym oleju. Raz nawet odczułem cos takiego (szarpniecie) jakby mi pierwszy bieg wyskoczył. Odpusciłem gaz bo samochod delikatnie pociagnał do przodu za chwile własnie taki odczuwalny wyskok biegu (bez skojarzeń proszę ;)) i pojechał normalnie. Czasami jak z D na R rzuce to tez tak jakby samochod myślał długo, nie wiedział co zrobić. Zaobserwowałem ze to wszystko na zimnym silniku sie robi. Co jeszcze - zauwazam iż ostatnio coraz czesciej (125 tys km) skrzynia przeciaga bieg, jakby myslala co ma zrobic. Moze glupie pytanie - co to ta mechatronika? Pytałem w serwisie o swoje objawy - zaproponowali odtstawic samochod na 2 dni i zrobia adaptacje skrzyni, nowy soft wrzuca. Bajki czy tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos mi pomoze straszny halas w trakcie dodawania gazu. u plichty w gdansku powiedzieli ze chyba skrzynka do wymiany chyba??????????oczywiscie na wstepie wymienili poduszki skrzyni a potem stwierdzili ze skrzynie trzeba wymienic ale frajerskie trzeba bylo zaplacic mam wrazenie jakby cos tarlo o nadkole z lewej strony ale nic nie widac passat dsg 140km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat poznalem diagnoste z salonu ASO. Powiedzial ze to szarpanie w DSG to jest masakra jakas.... i ze najczesciej powodem jest to ze zle przeprowadzono wymiane oleju w skrzyni. Tzn pierw sie resetuje ustawienia mechatroniki a potem wymienia. nie odwrotnie. I najczesciej pomaga wgranie nowego softu. W skrajnych przypadkach niestety siada mechatnonika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja osobiście nie mam DSG ale za to mam w rodzinie właściciela passka z 2008 r z silnikiem TDI 170 KM i właśnie z DSG. Po kupnie autka w salonie wszystko było ok. Po pierwszym przeglądzie wystąpiły problemy z szarpaniem przy ruszaniu. Serwis w Lesznie wymienił najpierw oprogramowanie. Później jakiś tam układ mechatroniczny a na koniec samą skrzynię DSG :) Dopiero ostatni manewr przyniósł efekt.... niestety. Na szczęście autko było na gwarancji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie występują te same objawy przy hamowaniu do zera jak się włączy pierwszy bieg to delikatnie szarpie i przy ruszaniu to samo jak wrzuca 2 to tez jest szarpniecie. A jak zimny to chodzi jak traktor i skrzynia długo myśli. Z ta DSG niema płynnej jazdy w korku ze starego tiptronica bylem bardziej zadowolony bo wszystko było płynnie. Dodam tylko ze samochód ma dopiero 500km przejechane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroliko wymieniłeś tą poduszkę - polepszyło się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze Panowie ... czytam wasze wypowiedzi i mam to samo... zaczyna mnie to drażnic... moze jednak wymienic ta mechatronike?? redukcja z 3 na 2 a potem na 1 to ciagle dohamowywanie... no chyba ze ten typ tak ma ... przebieg 160 tys. ...a moze rzeczywiście wystarczy wymienić tylko poduszkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten typ tak ma. Nie tylko u Ciebie DSG tak się zachowuje. Skrzynia DSG nie działa niestety tak aksamitnie jak różnego rodzaju multitroniki czy tiptroniki - zresztą wcześniej nawet w tym temacie już o tym pisałem. Dzieje się tak dlatego, że DSG to skrzynia mechaniczna z elektrohydraulicznym sterowanie. Jest to zaleta (małe spalanie, szybkość zmiany biegów, niskie straty przekazania momentu obrotowego) oraz wady (niezbyt płynne, aksamitne działanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam to samo z tą redukcja z 3 na 2. Szarpie. W aso powiedzieli że mechatronika do wymiany.

mam to w pasacie 170km

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i nie wiem co wg Was znaczy szarpanie. Czy jak się ów problem się pojawia to całym samochodem szarpie czy to tylko takie lekkie szarpnięcie? Ja tez mam coś takiego ale podczas dojeżdżania do skrzyżowania - czuję jakby się skrzynia mocniej załączała aby wyhamować silnikiem (możliwe że niższy bieg włacza). Czy to macie na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po prostu podczas hamowania przy redukcji z 3 na 2 słychać stuknięcie, często szarpnie samochodem czasem tak mocno że czuje to pod pedałem hamulca jakby cały silnik razem ze skrzynią się poruszył. Wydajem mi się że jest to spowodowane niepoprawnym załączeniem sprzęgłą po ustawieniu 2 biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas gonienia paska przy wyprzedzaniu redukcja z 6 na 5 i o dziwo bardzo nieładnie to robil. Umowilem się na adaptacje skrzyni - czyli nowy soft, czy pomoze, nie wiem, meczyc na gwarancji trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie trochę inne niż sytuacje opisane w tym wątku,

oczywiście 2.0 TDI PD 170 PS, DSG

 

dwa razy narazie zdarzyło mi się ze przy bardzo gwałtownym redukowaniu bardzo mocno szarpnęło skrzynią, przykład, jadę 70 km/h, but w podłogę, skrzynia redukuje z 5 na 3 i jest strasznie mocne szarpnięcie i stuknięcie jednorazowe, po czym jedzie normalnie.

Żadnych błędów na VCDS, żadnych innych szarpnięć, nic, dosłownie nic, wszystko pieknie, skrzynia cód malina.

 

Czy to może mieć związek z tym ze on prawie nie przerzuca na 4 bieg tylko odrazu zwala dwa biegi w dół ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że zrzuca 2 biegi w dol nie ma nic do tego. Oczywiscie momentalny wzrost obrotów wieże się ze zwiekszeniem mocy, tak wiec szarpnięcie musi być ;) ale chyba o innym szarpnięciu mówimy. Widze że sporo osób ma problemy z ta skrzynią.

 

 

 

Ja mam czasem problem taki: Jade sobie wolno na 5, wyprzedzam, gaz do spodu, tak samo jak u Ciebie zmienia odrazu na 3 i w momencie kiedy obrotomierz dochodzi do konca i najwyzszy czas aby wrzucić 4 skrzynia zaczyna szarpać jakby zmieniała biegi miedzy 3 a 4 i tak przez np 15 sekund. Auto dostaje jakby czkawki :) też mnie to niepokoi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo jade na wymiane oleju w skrzyni, zobacze czy to moze coś pomoże,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z tym uderzeniem przy mocnej redukcji radzę przyjrzeć się bliżej w jakim stanie jest koło dwumasowe i sprzęgło, znam kilka przypadków wysypania się sprężyn przy mocnej redukcji łącznie z rozerwaniem obudowy skrzyni, koło zamachowe klinuje się z kawałkami sprężyn, ogólnie nieprzyjemna i droga awaria...

Ale jeżeli nie ma oznak charakterystycznych dla zużycia dwumasy i ATF był wymieniony w czasie to tylko sprawa elektryki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie w takim razie są zachowania wskazujące ze dwumas prosi się o wymianę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile czasu trwa adaptacja skrzyni? robil to ktos już? Pan w serwisie powiedział że szarpanie to tak musi być, bo to inteligentna skrzynia i jak powoli jedzieszi nagle chcesz but w podłoge to musisz ja nauczyc ze ma ostro rwac z kopyta. moze i jest w tym troszke prqwdy, ale raczej brzmi jak bajka o czerwonym kapturku....

Edytowane przez flexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zrobili adaptację skrzyni. i pomimo ze mało po tym dzis jeżdzilem to juz uważam że jest lepiej. a co będzie dalej, życie pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki koszt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności