Skocz do zawartości
Gość ekoman

Szarpiące DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przeczytalem caly watek, mocno interesujacy. moj passat jest z 10.2008 170 KM CR z DSG i od jakiegos czasu zauwazam ze podczas jazdy ze stala, mala predkoscia w granicach 20-50 km/h pojawia sie lekkie szarpanie autem. Jest to takie wrazenie jakby byly krotkie przerwy w dawkowaniu paliwem. Przy delikatnie mocniejszym dodaniu gazu auto przyspiesza plynnie bez jakichkolwiek problemow.

 

Dzieje sie tak tylko jadac ze stala predkoscia np w ruchu ulicznym, zarowno na zimnym jak i na rozgrzanym silniku ze wskazaniem na zimny.

 

Ogolnie jestem ze skrzyni bardzo zadowolony, za wykatkiem tego faktu oraz dosc gwaltownej czasami zmiany biegu z 3-2-1, np. dojezdzajac do skrzyzowania.

 

Dodam ze przy ruszaniu delikatnym nie zauwazam zadnego szarpania.

 

Auto ma 40 000 km.

 

Czy to moze byc ten sam problem o ktorym tutaj piszecie?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wznowię temat.U mnie pojawiło się pojedyncze szarpnięcie podczas długiego stania na światłach (remont drogi).Dźwignia w pozycji D i załączony autohold.W pewnym momencie pojawiło się pojedyncze szarpnięcie delikatne miałem wrażenie jak gdyby skrzynia lub hamulec na moment odpuścił.Mam wrażenie ,że już kiedyś tego doświadczyłem ale zbagatelizowałem .Z autem nic się nie dzieje a przebieg mam 31tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas wizyty w serwisie decyzja o wymianie strownika, oleju i filtra. Dam znać jak wymieną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo325

Mój kumpel miał problemy też szarpało i się okazało że skrzynia do wymiany ok 6 tyś nówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok 6 tyś nówka

 

Gdzie ? Za tyle to używkę można kupić. Nowa kosztuje ok 22 tys pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam czujnik temperatury i obrotów w skrzyni biegów kosztuje 2,5 tys...

Ostatnio mialem wymieniany w serwisie i zapytalem o cene.

 

Tez mialem problem z szarpaniem. W VW Zasada na Grochowskiej nie mieli pojecia o co chodzi. Pojechałem do SOBKOLa w Nadarzynie. Autko naprawione w 3 dni. Zrobilem juz 10 tys km po naprawie i wszystko jest w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam passata B6 2.0T tiptronic (USA wersja) i mam pytanko czy jak skrzynia przerzuca bieg z 1 na 2 to nieraz (sporadycznie) odczuwa się lekkie szarpniecie ? (na pozostałych biegach wszystko OK). Czy tak ma być czy może wymienić olej w skrzyni. W instrukcji obsługi patrzyłem że w tych modelach nie zmienia sie oleju w skrzyni tylko sprawdza szczelność i ewentualnie dolewa, także oleju nie kazałem ostatnio w aso zmieniać. Dzięki z góry za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tak ma być czy może wymienić olej w skrzyni.

 

Ma nie byc szarpnięć i jak najszybciej wymień olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to az nie takie szarpniecie że ci głowa odskoczy ale takie jakbyś trochę za szybko puścił sprzęgło..

 

---------- Post added at 21:26 ---------- Previous post was at 21:24 ----------

 

do następnej wymiany oleju w silniku mam 4000 km czy mogę poczekać i zrobić wszystko razem (olej w silniku i w skrzyni naraz)

 

a co z tymi zapisami w książce serwisowej że nie zmienia się oleju tylko dolewa??

Edytowane przez willson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do następnej wymiany oleju w silniku mam 4000 km czy mogę poczekać i zrobić wszystko razem (olej w silniku i w skrzyni naraz)

 

Możesz poczekać ale... skrzynia nie lubi być niewłaściwie smarowana i lepiej zaradzić jak później leczyć ( wymienić )

 

a co z tymi zapisami w książce serwisowej że nie zmienia się oleju tylko dolewa??

 

Lepszy zarobek jest z wymiany skrzyni czy oleju ? odpowiedź sobie...

 

Wrzucałem kilka razy linki jak sie powinno dbać o skrzynie, poszukaj. Do tego poczytaj co piszą serwisy skrzyń automatycznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to dyskusja jest nie na temat...

Tu jest mowa od skrzyni DSG, a nie Tiptronicu, a w twoim silniku dostępny jest tylko i wylacznie tiptronic,

 

Ale swoją drogą to ja z bym zmienil olej...

To nie sa jakies straszne koszta... a masz czyste sumienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pojazd jest po wymianie sterownika, filtra i oleju. Przejechałem około 1500km. Zdecydowana POPRAWA. W sytuacja ekstremalnych zdarzają się drobne szepnięcia ale to nie to co było do tej pory. Całkowicie znikło dwufazowe załączanie biegów (3 i 4) i bardzo agresywne redukowanie 3-2-1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeżeli chodzi o skrzynię DSG.

Do tej pory jeździłem VW BORA 1.9 TDI ze zwykłym automatem i nie było mowy żeby auto stojąc nawet pod dosyć stromą górkę cofneło sie.

Teraz mam paska z dsg i jakież było moje zdziwienie gdy stojąc pod górkę i puszczając hamulec auto zaczeło mi lecieć do tyłu. Oczywiście z funkcją Auto Hold auto stoi w miejscu. Czy taki zachowanie skrzyni DSG jest normą i czy jazda z nonstop włączoną funkcją auto hold czymś szkodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to właśnie dział w skrzyni DSG aby auto stało w miejscu musisz mieć auto -hold włączone i niczym to nie grozi bo właśnie jest do tego no chyba że chcesz trzymać nogę na hamulcu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MAIKEL

Zauważyłem również u siebie szarpanie najwięcej przy zmianie z jedynki na dwójkę no i nieraz na trójkę. Przy dynamicznej jeździe już to nie występuje dzieję się to tylko przy wolnej jeździe w korkach. Są dni że jest wszystko git wtedy, aż miło się jeździ. Występuje również jakby wrzucanie przez skrzynie dwa lub trzy razy tego samego biegu co widać na obrotomierzu który skacze w dół i w górę. Prawdopodobnie jest to wina mechatroniki która powoli siada (nowa 1200euro) za tyle można kupić używaną skrzynie, tylko po co jak to nie skrzynia tylko elektronika. Jeżeli ktoś ma namiary na kogoś kto to naprawia to proszę o kontakt, na allegro wystawia się gość z Zielonej góry, który jak twierdzi radzi sobie z tym. Ogólnie skrzynia fajna. Auto ma przejechane 200tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamg29

U mnie po ok 20.000 km zaczęło się okazjonalne szarpanie przy ruszaniu na ciepłym silniku. Wymiana mechatroniki na gwarancji i jak ręką odjął :) Mam nadzieję, że teraz na dłużej wystarczy bo inaczej 4,500zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sao1989

Witam.

Ja z innej beczki moze.

Posiadam Audi A3 TFSI z DSG i nie wiem z czyjej winy ale popsula sie po 30 tys. Slyszalem ze jakis inny koles w swojej S3 tez ja popsul. Ciekawe czyja to jest wina. Bo slyszalem tyle pochlebnych opini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem olej w skrzyni i filtr i pojawil sie problem z szarpnieciem przy ruszaniu! Po prostu wali po plecach niewazne czy z autoholda czy bez! Olej nie byl wymieniany w VW. Myslicie ze cos przy wymianie mogli uszkodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności