Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

uaktualnie mój przebieg na MS i jest to już dokładnie 30 tyś w tym czasie poleciał jak na razie tylko jeden banan

 

Prawy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawy??

 

Lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładajcie końcówek drążków kierowniczych, bo wytrzymują ok. 2 miesięcy.

Ja się pokusiłem, chociaż czytałem że tyle wytrzymują, teraz stukają jak cholera. Oglądałem je i aż strach z tym jeździć, jutro kupie febi i zobaczę ile wytrzymają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zakładajcie końcówek drążków kierowniczych, bo wytrzymują ok. 2 miesięcy.

Ja się pokusiłem, chociaż czytałem że tyle wytrzymują, teraz stukają jak cholera. Oglądałem je i aż strach z tym jeździć, jutro kupie febi i zobaczę ile wytrzymają :P

 

Zainwestuj w spokój, i kup TRW;)

Febi się coś ostatnio zebało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master ..........wytrzymal 33 tys padla prawa strona dol reszta bez lozow ....wiec albo jak kto che wymienia uszkodzony wachacz lub komplet o tym juz mity pisza,ja wymienilem na MS 2 dolne i jak narazie 5 tys spokoj ale juz cos popukuje ale lightowo wiec nie szukam problemu.

Dla porownania braciak Febi za 1000 zl 50 tys w ciagu 2 lat padly rowniczesnie 1 gorny prawy i i dla odmiany lewy nie wiem ktory tez dokupil na wymianke febi ......

Natomiast znajomek z miasta lata na Ori z ALLegro tzn po ok 200 tys zmienil na LMO z ori TRW lata juz 3 lata ale kiolosow to zrobil ok 40 tys narazie nic nie puka nie stuka

 

Wg znawcow i fachowcow zdania sa rozene lecz wiekszosc mowi ze ORI sa dobre lecz napewno nie tak dobre jak montowane w 2001r dla przykladu ...roznie bywa trafiaja sie sztuki poprostu trefne LMO, MS,Febi nie ma regoly ogolnie jakosc ich wszystkich jest praktycznie porownywalna moze LMO goruje ale to dlatego ze najmniej sie sprzedaje ze wzgledu na cene i brak duzej ilisci negatywnych opinii.

Pewne jest jedno nawet LMO za 2.500 nie wytrzyma nigdy 200 tys jak stary montowany na pierwszy montaz a ponoc tyle wytrzymywaly .....

"A potem przyjechaly te auta do polski "

 

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:50 ----------

 

A i zapomnijcie o gwarancji i wymianach na logike to mija sie z celem montarz demonatrz i ew nie uznana gw masakra .......Gwarancja na wachacze mija sie celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Master ..........wytrzymal 33 tys padla prawa strona dol reszta bez lozow ....wiec albo jak kto che wymienia uszkodzony wachacz lub komplet o tym juz mity pisza,ja wymienilem na MS 2 dolne i jak narazie 5 tys spokoj ale juz cos popukuje ale lightowo wiec nie szukam problemu.

Dla porownania braciak Febi za 1000 zl 50 tys w ciagu 2 lat padly rowniczesnie 1 gorny prawy i i dla odmiany lewy nie wiem ktory tez dokupil na wymianke febi ......

Natomiast znajomek z miasta lata na Ori z ALLegro tzn po ok 200 tys zmienil na LMO z ori TRW lata juz 3 lata ale kiolosow to zrobil ok 40 tys narazie nic nie puka nie stuka

 

Wg znawcow i fachowcow zdania sa rozene lecz wiekszosc mowi ze ORI sa dobre lecz napewno nie tak dobre jak montowane w 2001r dla przykladu ...roznie bywa trafiaja sie sztuki poprostu trefne LMO, MS,Febi nie ma regoly ogolnie jakosc ich wszystkich jest praktycznie porownywalna moze LMO goruje ale to dlatego ze najmniej sie sprzedaje ze wzgledu na cene i brak duzej ilisci negatywnych opinii.

Pewne jest jedno nawet LMO za 2.500 nie wytrzyma nigdy 200 tys jak stary montowany na pierwszy montaz a ponoc tyle wytrzymywaly .....

"A potem przyjechaly te auta do polski "

 

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:50 ----------

 

A i zapomnijcie o gwarancji i wymianach na logike to mija sie z celem montarz demonatrz i ew nie uznana gw masakra .......Gwarancja na wachacze mija sie celem

wytrzymałość zawiechy w paskach zależy od kilku rzeczy:

- dróg (w PL tragiczne)

- kół (im mniejszy profil tym zawieszenie bardziej to odczuwa)

- stylu jazdy kierowcy (zrywy, przeskakiwanie przez tory lub leżących policjantów itp)

- stanu amorków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem całe zawieszenie na wachacze firmy master sport przejechalem jakies 3-4 tys. w " dziurawym" gdańsku i narazie nic nie stuka jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze 20tys po wymianie kompletu i na razie odpukać... nic nie puka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyśle jutro końcówki drążków, ciekawe czy wymienią na nowe w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontowałem rok temu dolne prawe wachacze MASTER SPORT + łącznik i 10 tyś przejechane po lubelskich dziurach (kto tu mieszka to wie) na razie cisza. padły za to z drógiej strony ale nie wiem co to za wynalazki i ile już jeżdżą. dobija mnie tylko fakt, że górne montował mi mechanik jakieś 7 tyś km temu i przy okazji wymiany łozyska huczącego i jak się okazuje już łożysko słyszę i te jego wahacze mają porwane gumki. a tak mi ściemniał że nie ma znaczenia czy wezmę markowe czy "taniznę" bo nic i tak długo nie wytrzyma (oczywiście założył jakieś no name) teraz planuje jeszcze dokładnie przejrzeć co jest luźne i mam na oku takie http://moto.allegro.pl/komplet-wahaczy-audi-a4-a6-passat-b5-superb-msport-i1523722514.html i od tego sprzedawcy bo od niego już brałem i było ok.

nad łożyskiem zaś myślałem o SKF bo chyba przyzwoite jest. co znawcy na to???

pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko polecam firmy FAG, jest to pierwszy montaż VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o firmie "Hart" Koszt podobny do MS, zostaje pytanie jak one się sprawują?

 

Kolega ze sklepu mówi że sprzedał już 12 kompletów i tylko jedna reklamacja na jednego banana zrealizowana bez problemu po 7 dniach.

Edytowane przez Kotii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koti ja bym się w harta nie pchał (to brand jednej z hurtowni), jakość taka sama jak cena. Klasa budżetowa niska ;) Jeśli już oszczędzać to lepiej kupić febiego lub MS skoro juz jest sprawdzony. Jeśli chodzi o mnie jestem na nie, wybrał bym MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na znanym portalu pojawiła się aukcja z kompletem wahaczy firmy control arms za 424 zł. Dużo ludzi kupiło. Coś wiecie więcej na ich temat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na znanym portalu pojawiła się aukcja z kompletem wahaczy firmy control arms za 424 zł. Dużo ludzi kupiło. Coś wiecie więcej na ich temat??

Jak wymienisz je sam to bierz śmiało. Sporo kasy zostanie Ci w portfelu, a znając temat to pewnie posłużą na naszych drogach równie tyle co każde inne o wiele droższe. :P

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem znajomego który przez jakiś czas siedział w wachaczach, teraz zmienił branżę na inną. Co do wachaczy to jak ktoś chce kupic ori to polecam serwis. Sprawa wyglądała w ten sposób, że zamawiał w Chinach powiedzmy 100 kpl wachaczy.Dzwonił do przedstawiciela jakiejś tam firmy (rozmowa po angielsku) i mówi o co mu chodzi, że chce zamówić 100kpl wachaczy. Gościu go wysłuchał i pyta się go jakiej firmy mają być wachacze, tzn co ma być nabite na nich, jakie numery, hologramy, made in germany itp. Mówił że wystarczą zdjęcia przesłane mailem. Po jakimś czasie dochodzi przesyłka. Gościu wystawia towar powiedzmy na Allegro tylko z małą różnica tzn kupił te wachacze za cene 1 kpl jakieś 300zł a na Allegro wystawił powiedzmy za 450zł lub więcej jesli np to miały być wachacze Lemforder to przebitka była trochę większa. Mniej więcej tak mu się biznes kręcił przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nas pocieszyles teraz .A co sadzicie o tych http://moto.allegro.pl/wahacze-kompletne-audi-a4-a6-vw-passat-b5-ruville-i1526967636.html czy to tez bedzie germany made in china.Dlaczego na aukcj jest podane ze tylko do passata od 97 do 01 ja mam paska 2003 i nie wiem czy beda pasowaly, podobno sa dwa rodzaje sworzni dolnych wahaczy ja dzisiaj sciaglem swoje to dolne maja taka sama grubosc sworzni 16mm przy gwincie i 21mm przy oslonie , a i moge sie pochwalic ze mialem zalozone wachacze TRW od nowosci i ponad 200tys i jeszcze nie pukalo tylko troche tuleje metalowo gumowe popekaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to nas pocieszyles teraz .A co sadzicie o tych http://moto.allegro.pl/wahacze-kompletne-audi-a4-a6-vw-passat-b5-ruville-i1526967636.html czy to tez bedzie germany made in china.Dlaczego na aukcj jest podane ze tylko do passata od 97 do 01 ja mam paska 2003 i nie wiem czy beda pasowaly, podobno sa dwa rodzaje sworzni dolnych wahaczy ja dzisiaj sciaglem swoje to dolne maja taka sama grubosc sworzni 16mm przy gwincie i 21mm przy oslonie , a i moge sie pochwalic ze mialem zalozone wachacze TRW od nowosci i ponad 200tys i jeszcze nie pukalo tylko troche tuleje metalowo gumowe popekaly.
te wachacze podejdą oprócz jednego właśnie dolnego bo ma inną średnice sworznia po liftowe auta miały większe średnice chyba że zwrotnice masz od przed liftu to wtedy podejdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba podejda bo 2 dolne maja taka sama srednice 16mm ,bo przy nowszszej zwrotnicy jeden ma 20,5 mm jak sie nie myle ,ok zamowie te ruville zobacze jak sie beda spisywac moze pozniej zaloze nowy watek " zawieszenie RUVILLE "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności