Skocz do zawartości
Gość marekbie

[B5] Problem z hamulcami

Rekomendowane odpowiedzi

service INSP

Wymiana oleju??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebasaw1

witam mam podobny problemik auto postoi z dwa dni i rano jak przejadę parę metrów to pedał jest miękki aż do podłogi muszę kilkakrotnie nacisnąć na pedał żeby hamować normalnie jak wcześniej zaznaczę że wcześniej nic takiego nie było - miał może ktoś podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś zacząć od wymianu płynu hamulcowego i odpowietrzenia układu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebasaw1

kfor miłeś już taki przypadek bo dzisiaj hamulce były jak brzytwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki.

 

U mnie ostatnio zaraz z rana jak rusze i lekko przyhamuję to hamulce są zajeb...cie głośne. Takie szuranie metal-metal. Zahamuje jeszcze raz albo swa i wszystk wraca do normy. Tarcze i klocki wymienialem w październiku. Stanu klocków niechce mi sie sprawdzac...ale nie powinny byc jeszcze chyba zdarte...przejechałem na nich jakieś 20 tys. - oryginały z salonu. Co myślicie o tym hałasie, który ustępuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stanu klocków niechce mi sie sprawdzac

 

No stary trochę ambicji. Od tego zacznij zobacz na klocki a w szczególności na wewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em50cent

Witam!

w moim pasku podczas stosunkowo mocnego hamowania z duzej predkosci wystepuje "trzesienie" kierownica i całym autem zarazem, a przy delikatnym hamowaniu (np jak dojezdzam do swiateł) to mam wrazenie jak by hamulce łapały i puszczały w ułamkach sekundy, jest to wrazenie jak bym hamowal pulsacyjnie kiedy pedał hamulca mam wcisniety ciagle tak samo. Pedał hamulca pracuje normalnie i nie zdarza sie by był jakos specjanie twadry lub miekki, zawsze jest taki sam. Zjawisko wystepuje i na zimych i na rozgrzanych hamulcach. Dodam ze mam zupelnie nowe tarcze i kloci z przodu i z tyłu, tak samo auto zachowywało sie na starych klockach i tarczach... Czy ktos wie co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podjedź do wulkanizatora i sprawdzić stan opon i felg bo jest to jedna z możliwych przyczyn a na "oko" to za bardzo tego nie sprawdzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mam wrazenie jak by hamulce łapały i puszczały w ułamkach sekundy, jest to wrazenie jak bym hamowal pulsacyjnie kiedy pedał hamulca mam wcisniety ciagle tak samo

 

Jedną z przyczyn mogą być zwichrowane ( odkształcone) tarcze hamulcowe. Odkształcenia są efektem min. wjeżdżania z rozgrzanymi tarczami w kałuże itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em50cent

to samo dzieje sie na felgach stalowych 15" i na alusach 17" i 18" wiec nie moze byc to kwestia koł ani opon...

a wina tarcz tesh raczej odpada bo na starych tarczach działo sie to samo co teraz na nowych...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

w moim pasku podczas stosunkowo mocnego hamowania z duzej predkosci wystepuje "trzesienie" kierownica i całym autem zarazem, a przy delikatnym hamowaniu (np jak dojezdzam do swiateł) to mam wrazenie jak by hamulce łapały i puszczały w ułamkach sekundy, jest to wrazenie jak bym hamowal pulsacyjnie kiedy pedał hamulca mam wcisniety ciagle tak samo. Pedał hamulca pracuje normalnie i nie zdarza sie by był jakos specjanie twadry lub miekki, zawsze jest taki sam. Zjawisko wystepuje i na zimych i na rozgrzanych hamulcach. Dodam ze mam zupelnie nowe tarcze i kloci z przodu i z tyłu, tak samo auto zachowywało sie na starych klockach i tarczach... Czy ktos wie co z tym zrobic?

 

 

nowe nie oznacza ze proste...

nowe tarcze moga byc zle zalozone...zdejmij kolo i obruc tarcze na piascie, pomiedzy tarcza a piasta mogl zebrac sie syf ktory lekutko odgina tarcze ham. od piasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobny problem,pierwsze naciśnięcie pedału hamulca jest ok hamulce super działają ale po chwili jak mam powtórzyc hamowanie to pedał jest strasznie twardy i trzeba dużej siły żeby zachamowac,a o pompowaniu pedału nie ma mowy twardy i auto nie hamuje muszę puścic pedał hamulca,przegazowac auto troszkę i pedał znów jest ok co z tym może byc cio?:confused:,ktoś mi powiedział że to serwo wspomagania:(czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie jest podobny problem,pierwsze naciśnięcie pedału hamulca jest ok hamulce super działają ale po chwili jak mam powtórzyc hamowanie to pedał jest strasznie twardy i trzeba dużej siły żeby zachamowac,a o pompowaniu pedału nie ma mowy twardy i auto nie hamuje muszę puścic pedał hamulca,przegazowac auto troszkę i pedał znów jest ok co z tym może byc cio?,ktoś mi powiedział że to serwo wspomaganiaczy to prawda?

Jak zrobilo sie chlodniej to mam idetyczny objaw. Szczegolnie wkurzajace w trasie gdy po dluzszej jezdzie musze przychamowac a tu lekki zonk.

Zaczynam od odpowietrzenia ukladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja mam trochę inny problem z hamowaniem. Szukałem na forum czegoś na ten temat ale nic nie widać . Mianowicie chodzi o to ze w końcowej fazie hamowania czyli jakieś 5km/h przy delikatnym hamowaniu pedał hamulca tak jakby drgał przez chwilę pod stopą i słychać skrzypnięcie. Jak hamuje silniej naciskając na hamulec to nie ma problemy wszystko jest ok. abs też działa. stało sie tak po wymianie kompletu wahaczy z przodu i wymianie przegubu zew. ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ na to

 

---------- Post added at 10:34 ---------- Previous post was at 10:32 ----------

 

zapomniałem zapytać :) co to może być Panowie ? Może Ktoś pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z twardym pedałem hamulca. Wygląda to tak że pojawia się on bardzo sporadycznie (czasem raz na 2 tygodnie) tylko przy malych predkosciach, np parking hipermarketu. Zauwazylem ze najprawdopodobniej dzieje sie to tylko w deszczową pogodę. Dodam ze plyn hamulcowy był wymieniany. twardy pedał pojawia sie nagle i zawsze pojedynczo tzn potem przez dlugi czas jest ok. pomózcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy powiedzial mi, ze z czasem takie objawy w dieslu sa normalne - efekt zuzycia pompy VACUM (czy jakos tak). Benzyna z reguly ma mniej problemow z hamulcami, bo wspomaganie dziala podobno na innej zasadzie.

Benzyna w kazdej sytuacji bedzie dobrze hamowac - tak uslyszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też gadalem ze znajomym mechanikiem i też wspominał o vacuum pompie ale pewny nie był. Radził mi żebym to olał skoro to tak rzadko występuje i dopiero jak zupełnie pompa siądzie (jesli to pompa) to wtedy do roboty bo podobno pompa jest kosztowna. Myślisz że to ma sens? Bo też czasem mam obawe ze komuś wjade w tyłek. Dobrze że to tylko przy małych prędkościach się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja też gadalem ze znajomym mechanikiem i też wspominał o vacuum pompie ale pewny nie był. Radził mi żebym to olał skoro to tak rzadko występuje i dopiero jak zupełnie pompa siądzie (jesli to pompa) to wtedy do roboty bo podobno pompa jest kosztowna. Myślisz że to ma sens? Bo też czasem mam obawe ze komuś wjade w tyłek. Dobrze że to tylko przy małych prędkościach się zdarza.

Poki nie siadzie nie robie. Nie wystepuje to czesto. I tak mam w planach przesiadke ne benzyne, wiec tym bardziej nie widze u mnie sensu.

Tydzien temu zmienilem ponownie plyn w ukl. ham. bo porzednio mi skopali. Po zabiegu hamuje tak samo, ale pedal tak jakby zaczynal z gory wczesniej lapac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u Ciebie tez jest ten problem z twardym hamulcem? czemu chcesz przejść na benzyne? moim zdaniem ten silnik ktory posiadamy jest calkiem przyzwoity. chcesz zmieniac dla lepszego "kopa" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z hamulcami jest nastepujacy :

Zaczeło się od wymiany tylnego zacisku ( był wyciek płynu ) po wymianie odpowietrzeniu "nożnie " i przy pomocy kompresora - tak jak zalecane na forum tył był ok ale problemy zaczeły się z przodu .

Zacisk lewy się blokował i nie odbijał -po przejechaniu kilku km trzeba było zostawić auto na 1,2 h żeby cisnienie zeszło i zacisk odpuscił . Wymieniłem zaciski - na używane w dobrym stanie i tarcze na nowe bo były raczej juz do wymiany

efekt mizerny tzn po paru dniach to samo .

Prawdopodobna przyczyna usterki : pompa i serwo do wymiany , zostało to wymienione i było przez pare miesiecy niby ok ale według mnie zaciski do końca nie odbijały i było minimalne tarcie klocków przez co felga nadmiernie się grzała szczególnie ta na której zaciskał się pechwy zacisk

co jest bardzo dziwne bo zacisk jest już wymieniony ?.. . Jeżdze autem niewiele może 500 km miesiecznie wiec nie był to problem.

Dochodzimy do dnia dzisiejszego i stan jest taki : Po odpaleniu auta pedał

hamulca jest mieki i trzeba badziej dociskać do podłogi żeby zahamować

tak jest przez pierwsze pare km jazdy pózniej normalnie się już zachowuje , według mnie przyczyną może być za małe cisnienie zaraz po odpaleniu -zapowietrzaenie układu .

Niestety w poniedziałek po paru miesiacach "spokoju" znów zacisnął i nie odbił zaraz ten pechowy zacisk , po odczekaniu około 1,5 h odbił

i odjechałem .Wczoraj przejechalem wsumie około 20 km z postojami i nie było problemu oprócz nadmiernego się grzania koło.... czyli zacisk do końca jednak nie odbija ale też nie zablokował koła ale myśle że na tarsie np 100 km już koło mogło by się znów zablokować .

Mechanik mowi że może byc to pompa abs a dokładnie uszkodzone jakieś zaworki w sródku albo trzeba coś tam przeczyścic ale chce zauwarzyć abs działa poprawnie .

Teraz pytanie w skrócie -Co jest z tymi hamulcami ??

 

ortografie popraw i gramatykę /Łysy

Edytowane przez tomi1125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności