Skocz do zawartości
Gość marekbie

[B5] Problem z hamulcami

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, mogę się zgodzić co do czasu docierania się nowych klocków i tarcz, ale wpadanie hamulca w podłogę i inne objawy opisane przez kolegą nie są normalnym zjawiskiem podczas docierania....obstawiam nadal stary płyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś mi powiedział, że to może być kwestia vaccum pompa. Że może być słaba. Czy to może być tego kwestia? Wydaje mi się to trochę dziwne, że akurat osłabła w momencie wymiany klocków i tarcz.

 

skoro wszystko grało przed wymianą to sam sobie odpowiedz;) a jak odpowietrzali ci układ możesz pokrótce opisać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego przed wymianą na tym samym płynie wszystko było OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może juz nie jest tak higroskopijny i ma za dużo wody , miałeś opisać jak ci odpowietrzali hamulce może tu leży przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że nie odpowietrzyli Ci metodą "pompuj --trzymaj" pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) Właśnie tą metodą mi odpowietrzali. Ja siedziałem w samochodzie a oni pod. Miałem pompować pedałem aż zrobi się twardy. Jak był już twardy to miałem go mocno trzymać a oni chyba odkręcali zaworek. Wtedy pedał schodził do podłogi i operacje powtarzaliśmy dwa razy dla każdego koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też w ostatnim czasie wymieniałem tarcze + klocki na obu osiach:D I też na początku myślałem że układ hamulcowy jest zapowietrzony bo pedał był twardy jak cholera;) Jednakże postanowiłem nic z tym nie robić... I wszystko wróciło do normy. Także myślę że to jest kwestia dotarcia :)

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że pedał jest twardszy po wymianie to normalne, ale to, że wpada w podłogę to już kwestia zapowietrzenia układu lub starego płynu hamulcowego...skoro odpowietrzali w ten sposób to ja podjechał bym do innego warsztatu i niech zrobia to porządnie i wymienią płyn hamulcowy jeżeli jest stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda prawidłowa procedura odpowietrzania? Żebym już tym razem wiedział czy mi robią dobrze czy źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda prawidłowa procedura odpowietrzania? Żebym już tym razem wiedział czy mi robią dobrze czy źle.

 

 

czy prawidłowa to nie tak do końca, niby obie są prawidłowe już pisaliśmy o tym na forum ale moi mechanicy odpowietrzają za pomocą pompki podciśnienia czyli wężyk z pompką do odpowietrznika schodzi stary płyn drugi mechaników tym czasie dolewa go do zbiorniczka i kiedy widza ze leci już nowy płyn zakręca odpowietrznik i kolejne kolo w myśl zasady pierwsze tylne prawe koło i następie tylne lewe, przednie prawe, przednie lewe mam nadzieje ze nie pokręciłem.Co do twojej metody to sporo osób z niej korzysta ale przy abs i esp słuszniejsza metoda podciśnieniowa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale przy abs i esp słuszniejsza metoda podciśnieniowa

 

 

Dokładnie tak jeśli masz abs i esp to tylko metoda podciśnieniowa z pompowaniem to do malucha.

 

 

 

może to coś Ci podpowie jakieś 6 miesięcy temu byłem tutaj w lester u polskiego mechanika z poprzednim samochodem (patrz niżej) chciałem sie umówić na wymianę wahaczy i na kanale stał pasek wymiana płynu gadałem z kierowcą tegoż paska (polak) i gadał że już 3 godziny pompuje i trzyma 4 litry płynu przepompowali a hebel kiepski i wpada w podłogę. w końcu gość sie wkur...... i pojechał do innego warsztatu i dali rade ale z urządzeniem podciśnieniowym. nie da sie w 100 % odpowietrzyć układu z abs pompując. ludzie to nie fiat 125ppppppppp.

 

pozdro.

 

 

Ps. także radze jedz do warsztatu gdzie mają odpowiedni sprzęt do odpowiednich samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Żeby nie zakładać nowego postu zdecydowałem się dopisać do tego. Mam problem. Polega on na tym ,że wywaliło mi płyn z układu hamulcowego przy prawym przednim kole (nie wiem jeszcze gdzie jest nieszczelność) mam w związku z tym pytanie. Czy mogę bez płynu w układzie powoli jechać do mechanika tzn. czy nie będzie to miało wpływu na sprzęgło (wysprzęglik - tak czytałem na forum- laik ze mnie więc nie wiem ) czy nie uszkodzę nic w tym sprzęgle. Do przejechana mam ok 1km więc nie jest daleko. Z góry dzięki za podpowiedź.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz poziom płynu hamulcowego sporo powyżej dna zbiorniczka tak że układu nie zapowietrzysz i nie będziesz korzystał z pedału hamulca to dojedziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz poziom płynu hamulcowego sporo powyżej dna zbiorniczka tak że układu nie zapowietrzysz i nie będziesz korzystał z pedału hamulca to dojedziesz

 

 

Niestety płynu w zbiorniczku praktycznie już nie ma. Co robić dolać płynu przed jadzą- czy to i tak już nic nie da bo system zapowietrzony ? Co mogę zniszczyć jadąc bez płynu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety płynu w zbiorniczku praktycznie już nie ma. Co robić dolać płynu przed jadzą- czy to i tak już nic nie da bo system zapowietrzony ? Co mogę zniszczyć jadąc bez płynu?

 

Najlepiej będzie jak znajdziesz jakiegoś kolesia i weźmie Ciebie na hol , odpalisz silnik (wspomaganie ukł. kier.) i wolniutko zaciągnie do warsztatu (ham. ręczny).Powodzenia.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam74

Witam szanownych forumowiczów

Wczoraj wymieniłem u mechanika przednie tarcze z klockami i mam podobny problem co kolega Krembul. Otóż pedał hamulca bierze znacznie niżej niż przed wymianą, jest miękki, podchodzi do góry gdy się go pompuje, samochód ściąga na prawo przy mocnym hamowaniu, przy dłuższym naciśnięciu pedał schodzi na dół.. Żadnych takich objawów nie miałem przed wymianą a hamulce były żyleta.

Udałem się zaraz na stację diagnostyczną i diagnosta powiedział mi, że mechanik mógł uszkodzić pompę hamulcową, gdyż przy wciskaniu tłoczka w zaciskach powinien spuszczać nadmiar płynu odpowietrznikiem, natomiast gdy się go wpycha na siłę to może dojść do uszkodzenia pompy.

Ponadto zaobserwowałem po przeczytaniu wątków na forum i przetestowaniu, iż przy jednoczesnym przegazowaniu silnika i naciśnięciu hamulca obroty spadają do 1100 i nie chcą drgnąć do góry do póki nie puszczę hamulca.

Czy ktoś z was spotkał się już z podobnymi problemami i jak je ewentualnie rozwiązał, jakie koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponadto zaobserwowałem po przeczytaniu wątków na forum i przetestowaniu, iż przy jednoczesnym przegazowaniu silnika i naciśnięciu hamulca obroty spadają do 1100 i nie chcą drgnąć do góry do póki nie puszczę hamulca.

To tego nie wiedziałem. Muszę jutro sprawdzić. U mnie się trochę poprawiło. Wymieniłem płyn hamulcowy i jest znacznie lepiej. Nadalwydaje mi się, że jestinaczej niż było ale przed wymianą tarcz i klocków rzadko jeździłem tym samochodem. Byłem w warsztacie o specjalizacji grupy VW. Mechanik powiedział mi, że po wymianie tarcz i klocków musi się wszystko ułożyć. Spokojnie 500km trzeba poczekać. Podobno jak się oszczędnie używa hamulców to i nawet 1000km może się wszystko docierać.

Co do wchodzenia pedału w podłogę to mechanik powiedział mi, że to jest norma we wszystkich samochodach grupy VW. Powiedział, że mogę wymieniać serwo, pompę i zawsze będzie tak samo. Na razie mu wierzę i czekam aż minie te 1000km. Wtedy będę dalej myślał.

O uszkodzeniach pompy przy wymianie tarcz i klocków też słyszałem ale podobno to się niezwykle rzadko zdarza.

Jeśli chodzi o te obroty niewchodzące wyżej to czy przypadkiem to nie jest kwestia komputera odcinającego gaz? Nie da się przecież jadąc trzymać gazu i dotknąć hamulca, (żeby łoś co siedzi nam na ogonie się wystraszył i oddalił od nas :-)) bo komputer od razu odetnie gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzesiu28

Witam ja mam taki problemik ze hamulec jest jakis miekki i hamuje tak jakby na dwa razy(po2 cisnieciu znacznie lepiej )Układ nie jest zapowietrzony nowy plyn klocki i tarcze ok dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

I kolejny uzytkownik z problemem ;).

 

Przed wymiana plynu bylo wszystko OK.

Po wymianie zrobilem ok 20km i komunikat Bremen cos tam - czyli malo plynu w ukladzie, wiec dolalem ok 100ml i OK. Po paru dniach chcialem przetestowac hamulce i z predkosci ok 80km/h szybko przyhamowalem pare razy maxymalnie i pierwsze zdziwnienie gdy za 3cim razem auto nie hamuje tylko zwalnia. Po paru dniach ponownie sprawdzam ilosc plynu i znowu ubytek ok 50 ml. Przy okazji posparawdzalem wszystkie zaworki przy kolach i przy jednym bylo wilgotno wiec dokrecilem mocniej. Po ok miesiacu pojechalem w trase i mialem awaryjne hamowanie, a auto tylko zwolnilo, wiec szybko na pobocze i patrze co jest grane. W zbiorniczku brak plynu, komputer zero reakcji na to. Kupilem na stacji plyn i wlalem ok 150ml.\i zaryzykowalem dalsza podroz. Przez kolejne 100km hamulce byly OK. Dolalem jeszcze ok 20ml i od tej awarii zrobilem ok 1500km i plyn sie utrzymuje, moze brakuje ok 15-20ml.

 

W miedzyczasie przed tym duzym ubytkiem pojechalem do zakladu gdzie mi wymieniali i mowie o problemach. Sprawdzili przy kolach - sucho, sprawdzili przy pompie - sucho, naciskaja na hamulec - przy wylaczonym silniku pedal nie opada do konca - czyli serwo trzyma, przy wlaczonym silniku minimalnie opada - tez raczej normalne bo w kazdym aucie co sprawdzalem zawsze opadalo do konca.

Jesli nic nie widac to gdzie plyn moze uciekac??

 

Co ciakawe plyn nie byl wymieniany normalnie przez spuszczenie przez zawroki przy kolach, tylko wyssany jakims urzadzeniem. Z moich obserwacji wyszlo ze tylko przy tylnim kole za kierowca zaworek byl odkrecany przy wymianie plynu.

 

P.s.

Porownywalem hamulce z A4 z 2002 roku i zauwazylem ze pedal chodzi tam leciutko i nie trzeba mocno naciskac zeby szybko zahamowac w przeciwienstwie do mojego paska. Uklad chyba ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leszcz211

Ostatnio zauwazyłem ze plyn hamulcowy ucieka a po jakims czasie plame na ziemi a teraz pojawił mi sie napis w okienku przebiegu service INSP i miga przy odpalaniu moze ktos wie o co chodzi z tym napisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności