Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

wymiar felg: 5x112 8.5x18 et38 i do tego opona 245/40r18 :luka

czy podejdzie mi to do Passata 3bg Kombi i czy czasami nie będę miał problemów z obcieraniem?:rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz55133

Witam. Panowie mam pytanko bo kupiłem Paska b5 2003r. 1.9tdi i nie mam pojęcia jakie felgi i oponki do niego są najlepsze tzn chodzi o rozmiary. oczywiście na lato;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiar felg: 5x112 8.5x18 et38 i do tego opona 245/40r18 :luka

czy podejdzie mi to do Passata 3bg Kombi i czy czasami nie będę miał problemów z obcieraniem?:rumieniec

z taka oponą możesz mieć problemy,musisz założyć w odpowiednim rozmiarze 225/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6 wszystko śmiga aż miło :marecek , na tyle została opona 245/40 a na przód weszła 235/40 i to chyba jest maksymalna szerokość na przodzie przy tym et felgi :rumieniec

Dzięki za odpowiedź :piwko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale balony, jezu przecież to koszmarnie wygląda, nikt tu nie każe komuś robić naciągów, no ale takie 215/40 wyglądało by już ok, no chociaż od bidy te 225/40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaco taki zestaw kupiłem i na takich będę jeździł, ważne że mi się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem nad którym sie zastanawiam, a mianowicie - mam zamiar kupić felgi aluminiowe ET45 rozmiar opon 225/40/18 i czy te felgi z oponami będą pasować do mojego passacika z fabrycznym zawieszeniem??? Czy wogole ET 45 bedzie pasowac do tego autka??? czy wogole dac sobie swiety spokoj z tym rozmiarem?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka kupiłem do paska felgi Borbet BS 18" 8J i 9J ET25 oponki 225/40 , ma ktoś może fotke takiego zestawu na pasku chodzi mi o to jak sie spasują z nadkolami (pasek jest na gwincie ) zdjęcie oczywiscie obojetnie na jakich felgach tylko chcę poprostu wiedzieć jak bedą leżały ;) założyć narazie nie mam jak a pozatem zima w pełni ;) ps. a drugie pytanko na 2szt są lekko zjechane ranty czy jest jakaś opcja zeby to zatuszować ,może papierem sciernym a potem jakims filcem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam mały problem nad którym sie zastanawiam, a mianowicie - mam zamiar kupić felgi aluminiowe ET45 rozmiar opon 225/40/18 i czy te felgi z oponami będą pasować do mojego passacika z fabrycznym zawieszeniem??? Czy wogole ET 45 bedzie pasowac do tego autka??? czy wogole dac sobie swiety spokoj z tym rozmiarem?? ;)

 

 

Trzeba by było dokładnie to sprawdzić napisz na maila z sygnaturki to się sprawdzi

 

A co tam sprawdzać? Po pierwsze do tego czy wchodzi czy nie to potrzebne jest info o szerokości felgi. Jednak przy tym ET felga o szerokości do 8.5J lub mniej wejdzie bez problemu, bez ocierania od wewnątrz czy zewnątrz.

 

---------- Dodano o 23:45 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:33 ----------

 

hejka kupiłem do paska felgi Borbet BS 18" 8J i 9J ET25 oponki 225/40 , ma ktoś może fotke takiego zestawu na pasku chodzi mi o to jak sie spasują z nadkolami (pasek jest na gwincie ) zdjęcie oczywiscie obojetnie na jakich felgach tylko chcę poprostu wiedzieć jak bedą leżały założyć narazie nie mam jak a pozatem zima w pełni

 

Przód będzie Ci wystawał jakieś 5mm, tył powinien się schować. Z przodu przy mocno zaklepanych błotnikach i lekko wypchniętych powinno być ok.

 

 

ps. a drugie pytanko na 2szt są lekko zjechane ranty czy jest jakaś opcja zeby to zatuszować ,może papierem sciernym a potem jakims filcem ?

Zależy czy felga na rancie ma jeszcze lakier czy już nie. Jeśli nigdy nie była polerowana to ma lakier i nie zrobisz nic, bo trzeba by zdjąć z niej lakier i przepolerować. Jeśli miała już polerkę rantów i nie ma lakieru na nich, to możesz miejscowo zjechać papierem grubszym i potem cieńszymi lecieć do uzyskania pożądanego efektu, ale raczej nie uda się się zrobić tak, żeby nie różniło się to od reszty rantu.

 

Proponowałbym zdjąć z nich lakier i wszystkie 3 odświeżyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co tam sprawdzać? Po pierwsze do tego czy wchodzi czy nie to potrzebne jest info o szerokości felgi. Jednak przy tym ET felga o szerokości do 8.5J lub mniej wejdzie bez problemu, bez ocierania od wewnątrz czy zewnątrz.

 

Naxus oto sygnaturka felgi 5X112 8J18ET45 i do tego oponki 225/40/18 i własnie chodzi mi oto czy beda obcierac od wewnatrz czy tez nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie, tak jak mówiłem do szerokości 8.5J na pewno nie bedzie tarlo, a Ty masz szerokość 8J.

Możesz kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem felgi 8J16" ET 36 i teraz co na nie założyć, czy w ogóle będzie to pasowało?. Myślę nad 225/50 chyba podejdą 215/50 chyba lekki trapez i wybór znikomy. Ma ktoś takie felgi na aucie bo jeszcze ich nie przymierzałem.

Dodam że mam syncro więc na zapas muszę założyć coś odpowiedniego czyli dla 225/50 r16 najbliżej jest 195/65r15 3mm różnicy w średnicy.

Generalnie 225/50r16 nie będą za szerokie?

Edytowane przez eNcoM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie chyba nie będzie tak tragicznie

tu 195/55r16 na 8"

http://tyrestretch.com/8_195_55_R16/8_195_55_R16_Bridgestone_2.jpg.php

http://tyrestretch.com/8_195_55_R16/8_195_55_R16_Dunlop.jpg.php

muszę to zobaczyć na żywo

wcześniej szukałem 215-225

bo to mnie zaniepokoiło

205/45r16 na 8"

http://tyrestretch.com/8_205_45_R16/8_205_45_R16_Falken_512.jpg.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może ktoś mi podpowie, jestem zaineteresowany zakupem felg z Phaeton'a 7.5Jx18'' et40, plan założyć oponę 225/40 (troche szeroko jak na 7.5J :/ ? ), oczywiście zawieszenie w dół (w zależności od potrzeby) Czy spasuja sie ladnie w nadkole przy skreceniu gwintu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
225/40 (troche szeroko jak na 7.5J :/ ?

 

B6 w ori ma 235 na 7.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 7.5 każda opona w 18 będzie za szeroka ;) 205/35 było by najodpowiedniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak mi się wydawało. Bo 215 to fajnie na 9J wygląda dopiero. Dzięki za odpowiedź:drinks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie.

Felga 18x8j et45 czy wejdzie bez dystansów itp? Opona 225/35.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności