Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

Masz opony do SUVa a nie do Passata, to się nie dziw że Ci nie wchodzą :P

 

Daj dystans 5mm na przód i wejdą.

 

Myślisz że 5mm dystans wystarczy ?? Jak założyłem felgę na przód i opuściłem samochód z podnośnika to opona dotykała wahacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, ponieważ porównując chociażby do mojej felgi 18x8J ET35 z oponą 225/40 to ja mam dużo miejsca do wahacza, a Ty dając dystans 5mm wychodzisz na ET40 i przy Twojej szerokości mamy felgi w praktycznie identycznej pozycji względem wewnętrznej strony. Ja mam przy takim zestawie sporo miejsca, więc Twoja opona musiałaby być naprawdę bulwiasta w porównaniu do mojej, aby się tam nie zmieścić.

 

Pokaż może foty jak wyglądają te opony na feldze, bo czasem dwie różne opony w tym samym rozmiarze potrafią się inaczej poukładać na feldze. Ocenimy czy powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 posty wyżej jest link do aukcji na ebayu i tam są zdjęcia, a jak nie to zaraz zapodam jakieś zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 posty wyżej jest link do aukcji na ebayu i tam są zdjęcia, a jak nie to zaraz zapodam jakieś zdjęcie.

 

Faktycznie, sory przeoczyłem je.

Powiem Ci szczerze, że sam nie wiem. Niestety przy takich profilach opon to ja Ci do końca nie pomogę, gdyby to były opony 215/35 to bym Cu wszystko o tym powiedział ;)

 

Całkiem możliwe, że te 5 mm będzie wystarczyło, jednak najlepiej by było jakbyś zwyczajnie przymierzył taki dystans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, sory przeoczyłem je.

Powiem Ci szczerze, że sam nie wiem. Niestety przy takich profilach opon to ja Ci do końca nie pomogę, gdyby to były opony 215/35 to bym Cu wszystko o tym powiedział ;)

 

Całkiem możliwe, że te 5 mm będzie wystarczyło, jednak najlepiej by było jakbyś zwyczajnie przymierzył taki dystans.

 

Właśnie nie bardzo mam gdzie ... mieszkam w UK. Jakby to było w Polsce to tato w pracy dotoczył by mi dystanse jakie tylko bym chciał... a tutaj nie mam gdzie podjechać coby przymiarkę zrobić. Są jeszcze na ebayu 8mm dystanse ... tak się zastanawiam czy ich nie zamówić i najwyżej jak nie będą pasowały to odeśle. Do 5mm lub 8mm dystansów trzeba dłuższe śruby ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba dłuższe śruby. 5mm dystansu na przymiarki możesz złapać oryginalnymi, ale jeździć na tym normalnie to nie polecam ;)

Możesz ewentualnie kupić śruby o jakieś 7mm dłuższe od ori i wtedy będą pasowały zarówno do 8mm dystansu jak i do 5mm dystansu - sprawdziłem to u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrr za dużo kombinowania. Chyba pogonie je i kupie coś co będzie pasowało bez żadnych dystansów. Apropo te felgi są od nowej a4 2010 rok także mają otwór 66.6 także jeszcze pierścień centrujący by dochodził do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmienić 2 przednie opony na bardziej pasujący rozmiar do Passata, np. 215/45/17 czy jakie tam w 17" są popularne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy zmienić 2 przednie opony na bardziej pasujący rozmiar do Passata, np. 215/45/17 czy jakie tam w 17" są popularne.

 

W sumie może i dobry pomysł. Tylko teraz czy nie będzie zbyt dużej dysproporcji i czy nie będzie to jakoś dziwnie wyglądało że tył będzie wysoko a przód nisko. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumy za duże, a felgi nie są opisane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie ta epoka

2. nie te parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy podejdą mi te felgi od merca? http://allegro.pl/oryginalne-felgi-mercedes-clk-slk-16-5x112-i3294146426.html Wiadomo, ze trzeba dokupić pierścienie centrujące i wywalić dekiel merca ale czy felga nie będzie wystawać z przodu? Felgi mają ładny rant i są w dobrym stanie chociaż nie mam zielonego pojęcia jak będą wyglądać na aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy podejdą mi te felgi od merca? http://allegro.pl/oryginalne-felgi-mercedes-clk-slk-16-5x112-i3294146426.html Wiadomo, ze trzeba dokupić pierścienie centrujące i wywalić dekiel merca ale czy felga nie będzie wystawać z przodu? Felgi mają ładny rant i są w dobrym stanie chociaż nie mam zielonego pojęcia jak będą wyglądać na aucie.

nie bedzie wystawac bo ma tylko 7"szerokosci i ET34 ja mam 9cali szerokosci iET41 i nic nie wystaje :D i co wstawisz dekle vw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież nie peugeota:p a co lipa te felgi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa to będą wyglądać dekle VW na feldze od Merca :roll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lipa to będą wyglądać dekle VW na feldze od Merca :roll

 

dokladnie :D jak kupujesz fele od VW to wtedy VW kapsel jak masz fele z mercedessa to kapsel tez mercedes bo inaczej to bedzie wiocha troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydawało trochę i w ostatniej chwili trafiły mi się zniszczone ale proste BBSy za naprawdę śmieszną cenę, które sobie sam wypiaskuje i pomaluję. Dzięki za radę, nie chce już zakładać nowego nowego tematu a mam jeszcze jedno pytanie. Felgi są 7cali szerokości ET40 więc wsadzę im dystans 5mm żeby było tak jak w oryginale ale nadkole na tyle jest nieco szersze więc pytanie brzmi: Czy mogę wsadzić na tyle większy dystans niż na przód i czy nie wpłynie to w jakiś sposób na trakcje? (w betach i mercach często idzie szersza felga na tył więc domyślam się że może tak być ale wole usłyszeć to od kogoś kto się nie domyśla tylko wie:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mi się tak wydawało trochę i w ostatniej chwili trafiły mi się zniszczone ale proste BBSy za naprawdę śmieszną cenę, które sobie sam wypiaskuje i pomaluję. Dzięki za radę, nie chce już zakładać nowego nowego tematu a mam jeszcze jedno pytanie. Felgi są 7cali szerokości ET40 więc wsadzę im dystans 5mm żeby było tak jak w oryginale ale nadkole na tyle jest nieco szersze więc pytanie brzmi: Czy mogę wsadzić na tyle większy dystans niż na przód i czy nie wpłynie to w jakiś sposób na trakcje? (w betach i mercach często idzie szersza felga na tył więc domyślam się że może tak być ale wole usłyszeć to od kogoś kto się nie domyśla tylko wie:))

na tył śmiało można wrzucać grubszydystans niż na przód,ja na przodzie mam ET45 a na tyle ET45 i dystans 2cm więc ET25,felgi 8,5''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności