Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tu są fajne fele:

 

http://allegro.pl/alufelgi-3b0601025l-7jx16h2-5x112-et37-passat-b5-i3233653352.html są trzy komplety takie tanie na allegro a nawet tańsze

 

http://allegro.pl/alufelgi-vw-audi-mercedes-passat-b5-a4-a6-5x112-i3291690664.html

 

...a 15stek jest pełno ładnych do 600zł więc jest w czym przebierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ja mam Skode Superb, ale wydaje mnie sie, ze to zywcem technicznie jest w wiekszosci kopiuj-wklej z passata, wiec mam jedno male techniczne pytanie. Mam zawias ta-technix (byl juz zamontowany przy kupnie) i chce dokupic jakies kolo. Wiem, ze niemiec wczesniej mial wsadzone 20" ale nie wiem jakie dane techniczne kola. Mnie interesuja te felgi http://www.ebay.co.uk/itm/Mercedes-AMG-alloy-wheels-20-Vw-Audi-etc-/161036163675?pt=UK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Trims_Car_Rims_ET&hash=item257e80da5b

 

Przede wszystkim, czy to bedzie 5x112;/ ? I czy to by weszlo do nadkola Skody Passat :) ewentualnie VW Superba :P pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie felg aluminiowych do Passata B5 FL 2001r.

 

Czy felgi 225/40R18 ET=50 wejdą bezproblemowo do mojego Paska?

Obawiam się aż tak dużego ET, potrzebne bedą dystanse?

Co sądzicie o wizualnym efekcie gdy koła chowają się w nadkolach przy takim ET?

Nie łapie się w tym ET :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to podałeś dokładny rozmiar opony nie felgi :) et 50 będzie o ile wlezie za głęboko, ale o ile to potrzebna szer felgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x18

 

 

a jest możliwość osadzenia ich na dystansach, tak by się tak nie chowały?

obejrzałem wiele felg a ta o takich parametrach najbardziej mi odpowiada

 

http://allegro.pl/alu-felgi-momo-quantum-8x18-5x112-audi-vw-skoda-i3222685787.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dasz 15mm dystansu i będzie gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne :)

 

Jak to policzyłeś? Jak wizualnie w nadkolu? Mogę jeszcze coś pokombinować z dystansem?

 

Poszperam w tematach z dystansami co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FLa optymalne ET przy 8J to 35. Jeśli chcesz, żeby było ładniej, to możesz dać na przód 15mm a na tyl 25, wtedy koła tylne będę podobnie ułożone w błotniku jak przednie (ponieważ przednie błotniki są węższe o 10mm niż tylne). Popatrz sobie dla wizualizacji po temat z autami co mają 8J ET35 w FLu i oponami 225/40, są to bardzo popularne parametry więc łatwo będzie znaleźć.

 

P.S. ET liczy się łatwo, bo mając felgę z ET50 jak dodasz dystans to ET wychodzi poprzez odjęcie grubości dystansu od ET. W twoim przypadku felga et50 z dystansem 15mm będzie miała ET35.

Oczywiście im mniejsze ET tym bardziej koła wystają, ET może być również ujemne, czyli np. -10.

 

To tak w dużym skrócie masz główne info na temat ET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzieki

 

Bardzo pomogło Twoje rozjaśnienie tematu.

Doczytałem na necie i wiem teraz co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie a takie kółko do passata b4 17 cali przód 8,5j et 35 tył 10j et 20. Miałem wcześniej z tyłu 9j i et 35 było równo z błotnikiem ale czasem przycierało o talerzyki od gwintu i nie wiem jak będzie z et 20. b4 vr6

Edytowane przez Jareczek56

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie czy ori felgi VW 7j 17 Phoenixy ET 37 naciągną się jakoś fajnie na opone 205/40/17 ?

Jeśli nie na taką opone to na jaką ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ori felgi VW ... naciągną się jakoś fajnie na opone

 

bedzie ciezko naciagnac felge na opone ;-)

 

na 17tki 7j żeby był naciąg a profil 40 musisz założyć 195 lub mniej bo 205 to normalnie bedzie

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem, nie mogę tworzyć tematów, więc przyłączam się do tego.

 

Mam w swoim Passacie koła stalowe 195/65/R15. Mam możliwość założenia kół aluminiowych z oponami: 225/50/R16,

ale z rozstawem 5x110. Wiem, że VW ma rozstaw 5x112. Teraz moje pytania:

 

1. Czy śruby pływające załatwią w 100% sprawę i będzie to bezpieczny pojazd?

2. Wg Was po tak drastycznej zmianie szerokości opony o ile wzrośnie spalanie, a o ile słabiej będzie się samochód rozpędzać?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie kupilem passat b5 98r i planuje kupic jakies alufelgi i mam pytanie czy te ktore aktulalnie podam beda pasowac

http://tablica.pl/oferta/alufelgi-bbs-61-2jx15h2-volkswagen-okazja-CID5-ID30WPR.html#08ea9794da

a może jest ktos z gdanska kto ma jakies alufelgi na sprzedaz jak tak to prosze o kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wlasnie kupilem passat b5 98r i planuje kupic jakies alufelgi i mam pytanie czy te ktore aktulalnie podam beda pasowac

http://tablica.pl/oferta/alufelgi-bbs-61-2jx15h2-volkswagen-okazja-CID5-ID30WPR.html#08ea9794da

a może jest ktos z gdanska kto ma jakies alufelgi na sprzedaz jak tak to prosze o kontakt

podejda ale trzeba dystans dac bo bez tego sie schowaja za daleko dystans minimum 10mm a naj lepiej to z 20mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wlasnie kupilem passat b5 98r i planuje kupic jakies alufelgi i mam pytanie czy te ktore aktulalnie podam beda pasowac

http://tablica.pl/oferta/alufelgi-bbs-61-2jx15h2-volkswagen-okazja-CID5-ID30WPR.html#08ea9794da

a może jest ktos z gdanska kto ma jakies alufelgi na sprzedaz jak tak to prosze o kontakt

 

6.5x15?toz to sa felgi do golfa pierwszej generacji,albo do lupo a nie do passata!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pisze do Was z zapytaniem bo mam Passata B6 kombi z 2005r i chciałem założyć felgi w rozmiarze 19" tylko pomyliłem się podczas zakupu i kupiłem z rozstawem 5x100 a teraz wiem że rozstaw musi być 5x112 a nie ukrywam że podobają mi się i chciałbym je zostawić. Specyfikacja felgi to 19" 8,5j i ET30 oponka 215/35. Moje pytanie czy jak założę dystanse zmieniające rozstaw to czy będzie to wystawać poza błotniki czy może nie ?

 

Z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dystansami na 100%, a może i bez też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności