Skocz do zawartości
Carrey

Czy taki rozmiar felg będzie pasował ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Myślę by zacząć dopieszczać swojego passata i zastanawiam się nad ładną dużą felgą na lato. oczywiście najlepiej w chromie. Przeglądam allegro i zastanawiam się czy 20 cali się jeszcze zmieści czy 19 to było by maksimum. I teraz nasuwa mi się takie pytanie jaki rozmiar by musiała mieć felga i jaki rozmiar obony by to wszystko dobrze pasowało i nic nie obcierało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 cali to nieporozumienie, chrom to nieporozumienie, a jak nie ma zamiaru obniżać auta to każda większa felga to też nieporozumienie.

Kup 18" ewentualnie 19", na początek w normalnym rozmiarze tj. jakies 8J szerokości, daj opony 215/35, obniż chociaż jakimiś sprężynami -40 i będzie to już jako tako wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się specjalnie nie znam na tym i nie wiem jaki duży alusek dobrze by się komponował do autka. nad obniżeniem też myślę w przyszłości. A jaki kolor felgi pasował by do granatowego paska? Co do obniżenia to chciałbym ale też żeby nie był za niski bo wiadomo jakie mamy drogi. Jeszcze takie pytanie bo się na tym nie znam. czy wystarczy tylko dać sprężyny obniżające czy coś innego.

Przyznam się Naxus że podobają mi się Twoje felgi ale do mojego to raczej bym musiał mieć jaśniejsze.

Edytowane przez Przemo90008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, daj 18 albo 19 z oponami jakie napisałem.

Do sprężyn -30 czy -40mm nie potrzebujesz nic więcej, bo seryjne amortyzatory jakoś to zniosą. Jak chcesz niżej to musisz kupić zestaw z amorami. Kolor felg do granatowego według mnie najlepszy srebrny, bądź polerowane takie jak mam te drugie (jak już jesteśmy w temacie mojego auta). Czarnych na pewni bym nie dawał.

 

Znajdź jakieś felgi co Cię interesują wizualnie, wrzuć tutaj i coś Ci doradzimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/lazrzon-panamera-do-audi-merc-rant-w-stali-19-cal-i3136480488.html

http://allegro.pl/8278-felgi-chrom-19-5x112-audi-a8-vw-passat-cc-i3123739430.html

http://allegro.pl/polerowane-19-rh-5-x-112-felgi-opony-i3124978745.html

http://allegro.pl/czarno-polerowane-fele-do-audi-mercedesa-vw-20c-i3136480572.html

http://allegro.pl/alufelgi-20-bmw-niklowane-polerowane-i3128234171.html

coś takiego jak na razie tylko rozmiar 18 lub 19. Jak bym założył 19 to bym musiał założyć też jakieś dystanse do tego?

Tak z ciekawości chciałbym spytać czy można przełożyć środek tzn. fotele, tylną kanapę i boczki z B5 FL do B5.

Edytowane przez Przemo90008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podając te linki najrozsądniejsze byłyby RH - przynajmniej jakaś to firma a nie chinki, które będziesz giął na każdej większej dziurce. Jak dla mnie obiektywnie mówiąc szału nie robią ale to kwestia gustu. Przy takich felgach obowiązkowo -40 i odpowiedni dystans by zrównać koło z błotnikiem. Co do foteli w kwestii kombi, wszystko pasuje trochę tylko mocowania są inne, ale da wszystko zamontować. Ja u siebie mam od FLa komplet przełożony, nie wiem jak jest w sedanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RH gnie się jak chinole :P nawet bym zaryzykował stwierdzenie że pewniejsze jest zgiąć RH niż dare jakieś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RH gnie się jak chinole

 

A widzisz, nie spodziewałbym się, dzięki za radę na przyszłość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zakupilem na alledrogo felgi, wedlug sprzedajacego zapewnial ze maja rozstaw 5x112, a maja 5x110, nie chcial bym ich zwracac, bo nowe felgi 17" et45 7,5j za 500zl to dosc dobra okazja wedlug mnie, ale czy bede mial problemy z ich zamontowaniem? wole sie upewnic zanim kupie do nich opony. i drugie pytanie - jesli juz je zamontuje, to dystanse jakie bym zmiescil przy takich felgach i oponach 225/45?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno dać rade na śrubach pływających ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie! mam do kupienia w okazyjnej cenie kola o parametrach 235/40/17 felga 7,5 et 45 i nie wiem czy podejda do mojego passiego bez koniecznosci dolozenia dystansow a jesli nie to jakiej grubosci dystanse zastosowac. za odp dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się trochę pod temat ;)

Do swojego paska b5 chcę założyć felgi 235/45 R17 i tu jest moje pytanie czy wszystko będzie grało ? Nie będzie nic tarło itd. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

235/45/17 to akurat rozmiar opon a nie felg.

Jeśli felgi nie będą jakimiś wynalazkami to będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj szerokość i ET felg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę iść do sąsiada zobaczyć ;p później się odezwę ;)

 

---------- Dodano o 15:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:01 ----------

 

7.5Jx17H2 ET 43 oraz opony 235x45 R17 wejdą, nie będzie nic tarło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale będą mocno schowane. Dałbym dystanse conajmniej 10 mm przód i 20mm tył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy oponie o profilu 50 to sie nie dziwie. 225/40 z ET35 jest na równo, moze wystaje z milimetr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naxus powiedz mi ile mniej więcej będą one schowane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka mam pytanko, mam na oku alumki 225/45/17 et 35, i teraz niewiem czy mi spasuja do mojego paska b5, niewiem tylko jakie jest osadzenie et 35 bo wiem ze w 15 mam et 45 czyli 57,1, pomoze mi ktos, i czy beda wystawala czy nie??i czy beda wogole pasowaly??

Edytowane przez rafus13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności