Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

danielwrc to trzeba było zapytać tego mechanika co zrobił że działał a teraz nie działa tym bardziej że na pewno charytatywnie ci tego nie zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łatwiej było zamek przełożyć niż przylutowywać mikrostyk

 

jak byś przeczytał ze zrozumieniem to byś nie pisał że łatwiej przełożyć bo zamek od angola nie ma styków pod kluczyk i musiałem lutować płytkę z mojego zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam taki problem z centralnym zamkiem w Passacie B5 .A mianowicie mam rozładowane baterie w kluczyku i przez cały czas musze otwierać go kluczykiem. Zeby otworzyc cale auto czyli wszystkie drzwi i bagaznik to musze otwierac to w zamku drzwi pasażera bo jak zrobię to w drzwiach kierowcy to tylko drzwi kierwcy sie otwierają. Może mi któś w tym pomóc bardzo bym prosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będę wprowadzał w błąd, ale niż więcej napiszę napisz jak zachowuje się reszta drzwi jak dwa razy zamek otworzysz kluczykiem ( po zamknięciu oczywiście) czyli raz otworzysz do pozycji środkowej i drugi raz otwórz ( bez zamykania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli próbuje otworzyć drzwi od strony kierowcy to podnosi mi sie tylko rygiel od strony kierowcy a całą reszta drzwi jest zamknięta a jak otwieram drzwi od strony pasażera to otwierają mi sie wszystkie drzwi nie wiem co jest przyczyną tego że od strony kierowcy otwierają mi sie tylko te jedne drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem nie wiem jak to ma się do manualnego otwierania a nie pilotem w module comfortu było ustawienie selektywne tylko drzwi kierowcy a po naciśnięciu 2 raz otwierało wszystkie ( co u Ciebie jak próbowałeś nie wchodzi w grę).

 

Wkleję jak by ktoś szukał , może i jest już na forum 2 razy nie zaszkodzi.

 

Moduł J393 - System komfortu, Generacja III, PN: 1C0-959-799-*

 

Kodowanie:

Centralny zamek (2 drzwi / 2 szyb elektrycznych):

00064 - Selektywne odblokowanie

00065 - Odblokowywanie wszystkich drzwi

 

Centralny zamek (4 drzwi / 2 szyb elektrycznych):

00066 - Selektywne odblokowanie

00067 - Odblokowywanie wszystkich drzwi

 

Centralny zamek (4 drzwi / 4 szyb elektrycznych):

00258 - Selektywne odblokowanie

00259 - Odblokowywanie wszystkich drzwi

 

a tu do innego numeru sterownika modułu

4914891300_1297110164.jpg

 

 

Dobrać by się trzeba było do kabli,modułu i zamka kolejno sprawdzając co nawaliło u Ciebie . Od pasażera z automatu powinny iść wszystkie. Ale zastanawia mnie jedna rzecz czemu baterii w kluczyku nie wymienisz koszt ok. 3 zł no niech i będzie 5zł. roboty 1 minute i problem byś miał rozwiązany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jutro jade kupić te baterie tylko chodzi mi o to że jak bede go sprzedawał żeby to chodziło bo mi to tam wiesz tito nie przeszkadza mi to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z drzwiami za kierowca (tylne prawe-wersja angielska), nagle przestala dzialac cala elektryka tzn. szyba, centralny i jak je otworze to komputer "nie widzi" otwartych drzwi. Jesli pociagne za klamke od srodka dzyndzelek odskoczy do gory i jest wszystko ok ale musze tak samo je zamknac bo centralny ich nie ruszy. Nie slychac rowniez jakichkolwiek odglosow zeby zamek chcial dzialac. Sprawdzalem kostki ale sa ok. Dodam ze stalo sie to nagle z dnia na dzien. Z gory dziekuje za pomoc. Wiem ze temat byl poruszany kilka razy ale nic nie znalazlem odnosnie mojego problemu i jesli temat jest w zlym dziale to prosze o przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam umam problem z drzwiami przednie pasażer.Jak auto stoi kilka h otwieram je z pilota ciągnę za klamkę z zewnątrz otwierają się ale tylko jak by to napisać o jeden przeskok dopiero za 2 pociągnięciem klamki otwierają się całkiem. Zaraz zamykam drzwi i otwieram ponownie ale już problem znika i tak i potem mam spokój.I nie ma znaczenia czy otwieram ze środka czy z zewnątrz .Dodam ze oprócz tego co opisałem reszta rzeczy działa poprawnie.Proszę o jakieś podpowiedzi pomoc

 

Hej

kolego uporałeś się ze swoim problemem ponieważ mam podobnie ze otwierają mi się tylko troszkę(jak by na pierwszy raz) a za drugim razem całkowicie puszcza zamek.

daj znać czy udał Ci się to zrobić.

 

a tu poproszę o pomoc innych forumowiczów:

aby naciągnąć linkę muszę rozebrać klamkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aby naciągnąć linkę muszę rozebrać klamkę?
Nie, wystarczy, że zdemontujesz zaślepkę z bębenkiem zamka(drzwi przednie, tylne- zaślepka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej

kolego uporałeś się ze swoim problemem ponieważ mam podobnie ze otwierają mi się tylko troszkę(jak by na pierwszy raz) a za drugim razem całkowicie puszcza zamek.

daj znać czy udał Ci się to zrobić.

 

a tu poproszę o pomoc innych forumowiczów:

aby naciągnąć linkę muszę rozebrać klamkę?

 

Po prostu przy zakładaniu linki do klamki nie naciągajcie jej, ma być luźna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu przy zakładaniu linki do klamki nie naciągajcie jej, ma być luźna

 

w tym problem ze ja tego nie robiłem tak kupiłem...

i teraz pytanie czy mam naciągnąć czy popuścić?

oraz jak dostać się do tej linki - czy muszę wyciągać klamkę?

 

---------- Dodano o 22:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:41 ----------

 

Nie, wystarczy, że zdemontujesz zaślepkę z bębenkiem zamka(drzwi przednie, tylne- zaślepka).

 

nie zauważyłem Twojej odpowiedzi :)

to drzwi tylne więc tylko sama zaślepka :)

ona jest jakoś przykręcana od środka czy po prostu się ją podważa i wyjdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z linka jest wszystko ok bo mechanicznie drzwi dzialaja bez problemu tzn pociagne za klamke i sie otwieraja tylko problem jest z elektryka ma ktos jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zauważyłem Twojej odpowiedzi
No tak...czyta się tylko ostatni post. Dlatego też :
ona jest jakoś przykręcana od środka czy po prostu się ją podważa i wyjdzie ?
Pierwszy post - linki do zdjęć.

 

problem jest z elektryka ma ktos jakis pomysl?
Siedemdziesiąt stron tematu - same pomysły ... Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czyta się tylko ostatnie posty ale odpowiedziałeś prawie w tym samym czasie co kolega Robert_s. :)

 

co do twojej podpowiedzi z 1 strony to tyczy się przednich drzwi a nie tylnych :( ale ok już znalazłem odpowiedz (śrubka znajduje się pod uszczelką) wystarczyła taka podpowiedz.

tak ciężko napisać skoro się wie ...:(

Edytowane przez dariusz198012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pytanie wczoraj zabrałem się za zamek kierowcy i udało mi się naprawić,powód zimne luty także wszystko wróciło do normy lecz mam problem inny gdy wszystko zmontuję do kupy i robię próbę to wszystkie drzwi się zamykają oprócz kierowcy proszę o porade gdzie zrobiłem błąd????.Drugie pytanie to jak powinien łączyć się zamek czyli część mechaniczna z elektryczną tzn przy montowaniu tych rzeczy do kupy z jednej części wychodzi taki blaszany wąs który tak mi się wydaje powinien wejść w takie widełki w części elektrycznej dobrze kombinuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wąs powinien wejść w te widełki, często właśnie to nie wchodzi i są problemy. Moim zdaniem źle złożony albo w środku w części elektrycznej lub tam. Pierwszy raz rozkładając też miałem ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że to wina tego wąsa bo już mam dosyć tego zamka,wszystko działa jak należy tylko te drzwi kierowcy się nie zamykają ,wolałbym już nie rozbierać części elektrycznej tego zamka bo wczoraj pół dnia walczyłem żeby to złożyć tak jak powinno być i cały czas przy próbie tzn na sucho podłączając zamek plus silnik elektrycznych szyb była taka sytuacja że każde przekręcenie kluczykiem kończyło się otwarciem jednocześnie szyb lub ich zamknięciem ale zamki się nie zamykały i po jakimś czasie udało mi się to naprawić już nawet nie pamiętam jak bo tyle było prób,stwierdzając że wszystko jest ok zmontowałem prawie wszystko do kupy bo została mi tapicerka na deser ale zastała mnie noc i postanowiłem ją zamontować dzisiaj i chcąc zamknąć auto zauważyłem że nie zamykają się drzwi kierowcy ani z klucza ani z pilota.jakieś sugestie macie może ktoś miał taką sytuacje po wyeliminowaniu zimnych lutów

 

---------- Dodano o 15:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:28 ----------

 

 

---------- Dodano o 16:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:44 ----------

 

właśnie byłem zajrzeć do auta czy nic się nie zmieniło i sytuacja wygląda tak jak pisałem wyżej wszystko działa tzn brzęczyk lampka progowa jak i ośw.kabiny ale drzwi kierowcy nadal się nie zamykają rygielek nie jest w takim położeniu jak w innych drzwiach tzn przy otwartych drzwiach we wszystkich drzwiach wystaje ponad centymetr czyli standardowo a u kierowcy wystaje może ze dwa milimetry,Zauważyłem też że jak otwieram drzwi od środka to ciężko chodzi ta wewnętrzna klamka drzwi generalnie się otwierają ale coś nie jest tak,dzisiaj się za to już nie zabiorę bo pogoda nie pewna raz pada raz nie ale chciałbym nabyć choć trochę wiedzy gdzie konkretnie szukać przyczyny(wydaje mi się że to że rygielek tak mało wystaje względem pozostałych jest powiązane z tym że nie zamykają się drzwi kierowcy)prosiłbym o wasze sugestie

Edytowane przez wojtyna51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propo naprawy zamka... a raczej jego wymiany ;)

U mnie problem polega na tym, że nie było innej opcji jak rozwalenie go, ponieważ nie było opcji otwarcia tylnych drzwi od strony pasażera. Obecnie jestem na etapie zakupu "nowego". Szperam po allegro, ale widzę, że całe multum pochodzi z anglików, albo sedanów... Posiadam Kombi. Tutaj pojawia się pytanie czy zamek od anglika albo sedana będzie taki sam?

 

Jakby ktoś mógł mnie dodatkowo poratować nr z ETKI byłoby sympatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję że to wina tego wąsa bo już mam dosyć tego zamka,wszystko działa jak należy tylko te drzwi kierowcy się nie zamykają ,wolałbym już nie rozbierać części elektrycznej tego zamka bo wczoraj pół dnia walczyłem żeby to złożyć tak jak powinno być i cały czas przy próbie tzn na sucho podłączając zamek plus silnik elektrycznych szyb była taka sytuacja że każde przekręcenie kluczykiem kończyło się otwarciem jednocześnie szyb lub ich zamknięciem ale zamki się nie zamykały i po jakimś czasie udało mi się to naprawić już nawet nie pamiętam jak bo tyle było prób,stwierdzając że wszystko jest ok zmontowałem prawie wszystko do kupy bo została mi tapicerka na deser ale zastała mnie noc i postanowiłem ją zamontować dzisiaj i chcąc zamknąć auto zauważyłem że nie zamykają się drzwi kierowcy ani z klucza ani z pilota.jakieś sugestie macie może ktoś miał taką sytuacje po wyeliminowaniu zimnych lutów

 

---------- Dodano o 15:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:28 ----------

 

 

---------- Dodano o 16:24 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:44 ----------

 

właśnie byłem zajrzeć do auta czy nic się nie zmieniło i sytuacja wygląda tak jak pisałem wyżej wszystko działa tzn brzęczyk lampka progowa jak i ośw.kabiny ale drzwi kierowcy nadal się nie zamykają rygielek nie jest w takim położeniu jak w innych drzwiach tzn przy otwartych drzwiach we wszystkich drzwiach wystaje ponad centymetr czyli standardowo a u kierowcy wystaje może ze dwa milimetry,Zauważyłem też że jak otwieram drzwi od środka to ciężko chodzi ta wewnętrzna klamka drzwi generalnie się otwierają ale coś nie jest tak,dzisiaj się za to już nie zabiorę bo pogoda nie pewna raz pada raz nie ale chciałbym nabyć choć trochę wiedzy gdzie konkretnie szukać przyczyny(wydaje mi się że to że rygielek tak mało wystaje względem pozostałych jest powiązane z tym że nie zamykają się drzwi kierowcy)prosiłbym o wasze sugestie

 

Jeżeli wcześniej rygielek wystawał tyle samo co w pozostałych drzwiach to myślę że tam trzeba szukać przyczyny usterki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności