Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Podajcie mi proszę numer z ETKI microswitch-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,jako że w temacie jest bez konkretów,a ja mam już dosyć mojego zamka postanowiłem po przeczytaniu kilku ostatnich postów tego tematu że nie bede reanimował swojego tylko kupię zamiennik i teraz zastanawiam się czy wszystkie zamienniki zamków do passata b5 będą pasować do mnie tzn bardziej chodzi mi o funkcję jak domykanie szyb,czy nie ma znaczenia który się kupi?proszę znawców tematu o jakieś sugestie co do zakupu zamiennika zamka a najlepiej jakiś link np z alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpowiedzcie mi jaki nr katalogowy zamka drzwi kierowcy był fabrycznie w moim aucie(auto jak w opisie) i czy zamiennik o tym samym numerze np z allegro będzie miał te same funkcje jak domykanie szyb z pilota i zamka oraz brzęczyk.Pytam bo jest na alegro trochę tych zamków natomiast żaden sprzedawca nie potrafi mi odpowiedzieć czy te funkcje posiadają i każdy pyta o nr fabryczny zamka i musiałbym zaś wyciągać swój żeby spisać numer,mam nadzieję że tylko jeden numer tam był montowany.doradźcie coś,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy podpowiedzcie mi jaki nr katalogowy zamka drzwi kierowcy był fabrycznie w moim aucie(auto jak w opisie) i czy zamiennik o tym samym numerze np z allegro będzie miał te same funkcje jak domykanie szyb z pilota i zamka oraz brzęczyk.Pytam bo jest na alegro trochę tych zamków natomiast żaden sprzedawca nie potrafi mi odpowiedzieć czy te funkcje posiadają i każdy pyta o nr fabryczny zamka i musiałbym zaś wyciągać swój żeby spisać numer,mam nadzieję że tylko jeden numer tam był montowany.doradźcie coś,pozdrawiam

 

6X2 837 013 H według ETKI i jako zamiennik 3B0 837 069 B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm,to coś nie jest tak bo na allegro u trzech sprzedawców zamek ma nr 3b1837015A,jest taka możliwość że te zamki mają kilka numerów a zamki są takie same ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm,to coś nie jest tak bo na allegro u trzech sprzedawców zamek ma nr 3b1837015A,jest taka możliwość że te zamki mają kilka numerów a zamki są takie same ???

 

nie wiem. taki numer podała mi etka ale jak u siebie zmieniałem to nie patrzyłem na numer tylko na to na która stronę ma iść i wkładałem bez problemów ale ja kupowałem używki a nie zamienniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć zamek kierowcy już zamówiłem i czekam ale dzisiaj niestety nawalił tylni prawy zamek nie reaguje na zamykanie z pilota i z kluczyka tzn zamykając drzwi wszystkie się zamykają oprócz tylnych prawych,ktoś miał może podobną sytuacje i wie co jest grane.Czy zepsuty tylny zamek może mieć powiązanie z zepsutym zamkiem kierowcy czy raczej to osobna bajka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale zapewne bylo ale nie mam czasu tyle czytać

 

mianowicie jak odkręcić te dwie śruby z prowadnic szyby aby zdjąć blachę z drzwi gdy szyba jest całkowicie opuszczona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyba w górę , i masz 2 zaślepki gumowe przy górze blachy, ściąg i podnieś szybę do tej wysokości by śrubki odkręcić ( śruba na 10 klucz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale problem w tym , że nie mogę podnieść szyby . trzyma ją coś cały czas , chyba linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arek1970

Witam!

Chciałbym przyłączyć się do tematu zamka w Passacie a konkretnie tylnych drzwi oraz z prośbą o pomoc. Zmuszony byłem wymienić szybę w tylnych drzwiach po wybiciu jej w wyniku włamania. Krok po kroku rozebrałem drzwi korzystając z porad zamieszczonych na forum i raczej nie miałem większych problemów z dostaniem się do mechanizmu opuszczania i podnoszenia szyby. Szybę też sprawnie wymieniłem, poskładałem drzwi zwracając uwagę na mechanizmy otwarcia zamka i mechanizm szyby. Po złożeniu całości założyłem tapicerkę czyli tzw. boczek i przeprowadziłem próbę opuszczania szyby i próbę zamka. I wszystko było w porządku. Szyba cię opuszczała i ponosiła zamek się otwierał i , zamykał ( z centralnego ), drzwi z klamki się otwierały i zamykały. Już miałem skręcać tapicerkę ale mnie licho podkusiło i postanowiłem sprawdzić zabezpieczenie otwarcia drzwi od wewnątrz ( stosowane w przypadku dzieci w samochodzie). Przekręciłem mechanizm zamka zgodzie ze strzałką i zamoknąłem drzwi, ale już ich niestety nie otworzyłam. Zamek nie puszcza ani z centralnego ani z klamki porostu nie ma możliwości otworzyć drzwi od wewnątrz ani od zewnątrz w żadnej konfiguracji. Bardzo proszę o pomoc może ktoś miał podobny przypadek. Chciałbym jeszcze zaznaczyć że od środka mogę dostać się do drzwi tzn. mogę zdjąć tapicerkę, blachę itd ponieważ jej nie skręciłem celowo do testu. Pytanie jak dobrać się do zamka od wewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od pewnego czasu mam powracający problem z lewym tylnym zamkiem - czasami rygielek odbija za bardzo i nie zamyka drzwi, zarówno z pilota, jak i z kluczyka raz na kilka zamknięć nie załapie. W sumie ten rygielek nigdy do końca nie chował się,ale zamek trzymał. Wczoraj rozebrałem boczek, zdjąłem niemal do końca to metalowe poszycie, ale bałem się rozłączyć metalowego pręta o rygielka. Po obserwacjach jak zachowuje się ten pręt można stwierdzić, że przy zamykaniu " odbija " go w prawą stronę, stąd też rygielek wyskakuje w górę. Wygląda mi to na uszkodzenie mechaniczne, raczej nie związane z elektryką, choć może bardziej doświadczenie forumowicze wyprowadzą mnie z błędu??? I teraz mam dylemat: czy rozkręcać zamek i próbować go reanimować czy od razu zakupić drugi ( używka lub zamiennik)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Arek1970:

 

A nie da się czymś cienkim dostać od środka auta do tego zabezpieczenia 'na dzieciaki' i przestawić do normalnej pozycji?

Podejrzewam, że może coś źle złożyłeś przy tym zabezpieczeniu i dlatego się zablokowało. Niedawno rozbierałem wszystkie zamki i z tego co kojarze to od środka jest kiepski dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erumiałem taki sam problem jak ty z tym nie do końca chowającym się ryglem u mnie była pęknięta sprężynaka odpowiedzialna za chowanie się tego rygla a miałem to w prawych przednich drzwiach tylko że u mnie po zamknięciu z kluczyka czy pilota drzwi były zamknięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Erumiałem taki sam problem jak ty z tym nie do końca chowającym się ryglem u mnie była pęknięta sprężynaka odpowiedzialna za chowanie się tego rygla a miałem to w prawych przednich drzwiach tylko że u mnie po zamknięciu z kluczyka czy pilota drzwi były zamknięte

u mnie to wygląda w ten sposób, jakby coś nie do końca dociągało rygielek- może sprężynka się wyrobiła i nie ma już tej mocy co normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zamontowałem ten nowy zamek z allegro i się nieco rozczarowałem bo nowy zamek zachowuje się dużo gorzej niż ten co miałem do tej pory w aucie a mianowicie nowy zamek kierowcy zamykając z pilota zamyka wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy a dokładniej rygielek sie chowa i w ułamku sekundy wyskakuje ponownie efekt wiadomy wszystkie drzwi pozamykane prócz kierowcy,natomiast zamykając z kluczyka raz zamyka wszystkie drzwi ale bez do ryglowania natomiast innym razem zamyka normalnie ale pomimo do ryglowania nie zapala się dioda, no i nie raz w ogóle nie reaguje.Dodam że przy tych próbach zauważyłem że zamykając auto kluczykiem przekręcając raz kluczyk w prawo centralny zamyka albo z drzwiami kierowcy albo nie,następnie nie wyciągając tego kluczyka gdy przekręcę jeszcze raz w prawo drzwi się zamykają jakby drugi raz z do ryglowaniem ale bez diody i trzeci raz przekręcając słychać ponowne zaryglowanie i dioda się już uruchamia.Jestem wściekły bo kupiłem nowy zamek i jest kicha,jutro go wyślę w ramach gwarancji bo jest nie sprawny moim zdaniem,ale chodzą mi myśli po głowie że to może nie jest wina zamka jak myślicie?dodam że mój stary zamek który zresztą zamontowałem ponownie zachowuje się dużo lepiej bo 8 zamknięć na 10 zamknie normalnie natomiast mojego boli co innego praktycznie w ogóle nie doryglowuje drzwi no i nie zapala się dioda co przekłada się na lewy pobór prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z otwarciem drzwi w passacie od strony pasazera.Od srodka nie moge otwozyc od zewnatrz tez nie ale jak naciskam guzik na kluczyku cypek sie podnosi do gory ale nie moge klamka otwozyc.A zeby sie dobrac do zamka musze drzwi otwozyc.Wiesz jak to zrobic?Dziekuje pozdrawiam Olo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Chciałbym przyłączyć się do tematu zamka w Passacie a konkretnie tylnych drzwi oraz z prośbą o pomoc. Zmuszony byłem wymienić szybę w tylnych drzwiach po wybiciu jej w wyniku włamania. Krok po kroku rozebrałem drzwi korzystając z porad zamieszczonych na forum i raczej nie miałem większych problemów z dostaniem się do mechanizmu opuszczania i podnoszenia szyby. Szybę też sprawnie wymieniłem, poskładałem drzwi zwracając uwagę na mechanizmy otwarcia zamka i mechanizm szyby. Po złożeniu całości założyłem tapicerkę czyli tzw. boczek i przeprowadziłem próbę opuszczania szyby i próbę zamka. I wszystko było w porządku. Szyba cię opuszczała i ponosiła zamek się otwierał i , zamykał ( z centralnego ), drzwi z klamki się otwierały i zamykały. Już miałem skręcać tapicerkę ale mnie licho podkusiło i postanowiłem sprawdzić zabezpieczenie otwarcia drzwi od wewnątrz ( stosowane w przypadku dzieci w samochodzie). Przekręciłem mechanizm zamka zgodzie ze strzałką i zamoknąłem drzwi, ale już ich niestety nie otworzyłam. Zamek nie puszcza ani z centralnego ani z klamki porostu nie ma możliwości otworzyć drzwi od wewnątrz ani od zewnątrz w żadnej konfiguracji. Bardzo proszę o pomoc może ktoś miał podobny przypadek. Chciałbym jeszcze zaznaczyć że od środka mogę dostać się do drzwi tzn. mogę zdjąć tapicerkę, blachę itd ponieważ jej nie skręciłem celowo do testu. Pytanie jak dobrać się do zamka od wewnątrz?

 

 

hej miałem identycznie, otwórz zamek z pilota raz, otworzą się wszystkie drzwi, prócz zablokowanych, otwórz pilotem drugi raz i te powinny się też otworzyć, mi to pomogło choć ja nie przekręcałem tej blokady.

podsumowując masz nacisnąć przycisk otwarcia drzwi 2 razy w odstępie dajmy na to ok 5 s.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc, jak zdjąc blache z drzwi od strony kierowcy lub ręcznie podnieść szybę? Szybę mam opuszczoną do końca i przy próbie podnoszenia jej elektrycznie, strasznie zgrzyta i podnosi się tylko na 5cm i zatrzymuje się lub opuszcza! Chciałbym się dostać do śrub ,aby wykręcić szybę z prowadnic ,ale nie mogę jej podnieść do tych dwóch dużych otworów!

Z góry Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam zadanie w drzwiach kierowcy i chce to zrobić za jednym zamachem- nie działa szyba, nie działa microswith zamka (nie odnotowuje otwarcia drzwi, nie piszczy jak zgasze silnik, otworze drzwi i pala się światła)

 

podnośnik szyby mam. zamek chce kupić i tu moje pytanie- czy cokolwiek z tego co jest na alledrogo NOWEGO (zamienniki) nadaje sie do założenia? czy tylko używki oryginalne? nie ma ktoś z wawy lub okolic do sprzedania zamka?

 

prosze o przykładowe linki alledrogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności