Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ożył :D tylko został problem z maską :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiem dlaczego rygielek się nie podnosi i muszę kluczykiem otwierać :lol2

 

 

:padam: dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do tych zamków to może mi ktoś powiedzieć za co odpowiedzialne sa poszczególne wtyczki to jest zamek z klapy kombi i gdzie w tym zamku jest mikro styk oraz jak otwieram klapę to nie zawsze mi się zaświeci lampka bagażnikowa tzn. częściej się nie świeci

21022013561.jpg

21022013563.jpg

21022013564.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmij się pierwszym zdjęciem masz wtyczkę od zamka czyli od krańcówki która załącza światełko i od kontrolki licznika tam są trzy piny. Reszta wtyczek tylko zamykanie ryglowanie klapy. Jak wyciągniesz zamek z klapy ten co masz na pierwszym zdjęciu zobaczysz miktostyk. Zanim odkręcisz śruby zdejmij cięgno wypinając je w dół potem wtyczka i na końcu śruby i zamek wychodzi sam.

 

Jak wyciągniesz zamek i miernikiem sprawdzisz to na każdym pinie jak kolwiek połączysz będzie piszczał miernik oczywiście jak będzie otwarty zamek.

Edytowane przez wojtf23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wogóle ten zamek da się jakos rozebrać bo jak go zdemontowałem to jest on chyba nitowany albo cos podobnego i to w tym zamku jest mokrostyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w tym zamku jest mikrostyk. Ja miałem sam problem z tym mikrostykiem ale okazało się że źle była ustawiona klapa na zamku i nie domykała się i świeciła się kontrolka na liczniku. Ja jak coś mam drugi zamek tylko muszę sprawdzić czy działa mikrostyk. Ja stwierdziłem że nawet się nie biorę za rozbieranie bo szkoda czasu. A dobrze mam tyle że sprzedaję używane części z demontażu i mam dużo części do VW i AUDI więc podjechałem do magazynu i wziąłem i podmieniłem ale jak wyżej napisałem okazało się że to nie wina mikrostyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam ten zamek z klapy ze to on moze mi rozładowywać akumulator i potem mam problem z uruchomieniem auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź odłącz masę samochodu i pomiędzy masę a samochodu a masę akumulatora podłącz miernik i ustaw na mA i zobacz ile ci pobiera a potem odłącz zamek klapy i zobacz znów na miernik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak to nie jest zamek klapy byłem godzine temu i chciałem odpalić paszteta, był zapłon ale na wyswietlaczu ledwo było widać cyferki więc dałem se spokuj i nie próbowałem juz więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli ci miga tylna lampka w bagażniku a reszta nie to szukaj w tyle bo możesz mieć gdzieś w klapie małe zwarcie (przetarte kable) i będzie ci rozładowywało aku. Zrób tak jak napisałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj zabrałem się po raz kolejny za rozbieranie zamka. Problem z odskakującym ryglem ustąpił. Natomiast nadal nie ma kierunkowskazów przy zamykaniu i otwieraniu... Co jeszcze może być przyczyną? Która krańcówka za to odpowiada? Kable wydają być się ok. Już nie mam cały :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, dzisiaj zabrałem się po raz kolejny za rozbieranie zamka. Problem z odskakującym ryglem ustąpił. Natomiast nadal nie ma kierunkowskazów przy zamykaniu i otwieraniu... Co jeszcze może być przyczyną? Która krańcówka za to odpowiada? Kable wydają być się ok. Już nie mam cały :-(

Może moduł się przekodował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podejrzewam, że by więcej rzeczy nie działało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co to może być jak tylne prawe drzwi nie reagują na nic, zero z nimi kontaktu, szyba nie działa ani z przycisku kierowcy,ani z drzwi. Drzwi są cały czas zablokowane, nie reagują na zam/otw pilotem, kluczykiem, dodam, że jak były mrozy to drzwi normalnie działały a teraz jak jest cieplej to juz nie. Jak można je rozebrać, jeśli cały czas są zaryglowane?

Edytowane przez pemek2610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w moim przypadku gdy nie sygnalizuje tylko kierunkami, może być to wina przekaźnika? Były właściciel montował hak, może dał jakiś byle jaki przekaźnik... 3 razy w czasie jazdy miałem taki problem, że kierunkowskazy nie działały. Tzn. cały czas świeciły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miganie kierunkow odpowiada wlacznik awaryjnych. Pemek zobacz wiazke miedzy drzwiami a slupkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracek/B] ale kierunki większość czasu działają, ale przy otwieraniu i zamykaniu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam pytanie trochę banalne ale ważne - a w vag - moduł komfortu w adaptacji miganie masz ustawione ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dev14 ja nie z takich :-P, oczywiście, że włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zostają 2 opcje, albo moduł kaput i nie steruje tym ( można się dogadać z szrociarzem i podmienić na próbę czy znajomym), albo przekaźnik jak wyżej napisałeś świruje , tyle że jak pamiętam przy wyciągniętym przekaźniku awaryjnych po zamknięciu auta migacze działały mi normalnie jak i otwieraniu zatem można się skłaniać do modułu bardziej i przewody dokładnie sprawdzić.

 

Pomijam już fakt że w vag błędów nie ma żadnych w module, chyba ? I lampki z drzwi klapy działają normalnie po otwarciu.

 

Edit

http://forum.vw-passat.pl/threads/129141-Naprawa-swiecacego-kierunkowskazu-po-zamknieciu-z-pilot?p=1827337&viewfull=1#post1827337

on odpowiada za migacze przy zamy./otwier.

Edytowane przez dev14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności