Skocz do zawartości
longboy

Jakie żarówki H7 polecacie?

Jakie H7 polecacie?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie H7 polecacie?

    • Philips NightGuide DoubleLife
    • Philips Power2 Night GT 150
    • Philips X-treme Power
    • OSRAM nightbreaker
    • OSRAM +90%
    • HELLA Blue Light
    • HELLA LONG LIFE
    • NAVARA


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Osramy i nie narzekam

 

Ok, thx :) Właśnie nad Osramami najwięcej myślałem i je wezmę :D ( względem opinii, ceny i właściwości ) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na aukcji przeważnie jest napisane jaka to jest żarówka więc trzeba czytać uważnie

 

A pokaż mi gdzie producent podaje te informacje np. dla tej żarówki?

http://autogp.pl/zarowka-h7-philips-longlife-12v-55w-p-453.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abe's

 

pokaze Ci to na przykladzie tych aukcji:

http://allegro.pl/zarowka-philips-h7-r-nightguide-w-wa-sklep-nowe-i1733025593.html

 

http://allegro.pl/zarowka-philips-h7-s-nightguide-w-wa-sklep-nowe-i1733026618.html

 

w sumie na samym opakowaniu jest oznakowane + w tych aukcjach u tego sprzedawcy jest dopisane czerwonym drukiem:

UWAGA !!!

 

ŻARÓWKI HALOGENOWE PHILIPS H7s NIGHTGUIDE PRZEZNACZONE SĄ DO REFLEKTORÓW Z SOCZEWKAMI.

w sumie tez myslalem nad tym kompletem zarowek ale nie jestem przekonany do ich barwy. chcialbym do siebie wlozyc 4x h7 (2x R i oczywiscie 2xS) ale zeby barwa byla jak najbardziej zblizona ku bialej. Niestety na innych aukcjach nie jest opisane czy np Xtreme Power sa do wyboru z S i R

 

 

 

powie mi ktos z uzytkownikow Philips NightGuide DoubleLife czy te zaroweczki sa warte swieczki? ;)

Edytowane przez matt_bd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Teraz rozumiem, że R i S występuje przeważnie przy tych nie standardowych żarówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić w sytuacji kiedy nie ma oznaczenia na żarówkach czy są one do soczewek, czy nie? Czy to znaczy, że można je stosować i w takich lampach i takich? Przykładem mogą być Osram Cool Blue lub Philips Blue Vision.

 

Ps.Które bardziej polecacie w tym przedziale cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio się przepaliły żarówki i teraz zastanawiam się nad kupnem jakiś porządniejszych. Zastanawiałem się nad OSRAM NightBreaker, ale z tego co wyczytałem to nie są trwałe, więc chyba sobie dam spokój. A chciałbym się dowiedzieć, jak jest z trwałością Tungsram +50% lub +90%? Wiecie coś na ten temat?

 

A może jakieś Bosch'e?

Edytowane przez Tomek_Passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wątku wynika, że wszystkie żarówki +50%/+90% mają krótszą trwałość i podobno producenci o tym informują na opakowaniach. Ja po lekturze wątku i informacji jakie wygooglowałem zdecydowałem się na Philips NightGuide Double Life. Koszt niestety spory bo 2szt na aledrogo to 89,99zł,a że wymieniałem wszystkie to potrzebne były 2 komplety i do tego założyłem pozycje Philips BlueVision. Sprawności świecenia jeszcze nie sprawdzałem, bo nie miałem okazji jechać w nocy, a założyłem je wczoraj.

 

Ps.gdyby się ktoś zastanawiał nad pozycjami Philips Blue Vision to świecą one biało-żółtym światłem mimo, że szkło jest mocno niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem - co 2 miesiące musiałem zmieniać żarówki, bo się przepalały - bez znaczenia czy no name z Castoramy, czy Philips lub Osram z górnej półki. Żarówka halogenowa ma żywotności 200-300h, w końcu zamontowałem HIDa - od prawie roku 0 problemów. Uprzedzam ewentualne protesty - mam soczewki i nie oślepiam - sprawdzone na drodze jak i stacji diagnostycznej - trzeba tylko pilnować ręcznie poziomowania i czystości reflektora. Nikt nigdy mi nie mrugał drogowymi w nocy jak jechałem na mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi ostatnio się przepaliły żarówki i teraz zastanawiam się nad kupnem jakiś porządniejszych. Zastanawiałem się nad OSRAM NightBreaker, ale z tego co wyczytałem to nie są trwałe, więc chyba sobie dam spokój. A chciałbym się dowiedzieć, jak jest z trwałością Tungsram +50% lub +90%? Wiecie coś na ten temat?

 

A może jakieś Bosch'e?

 

Jesli chodzi o Tungsramy (Megalight +90%) to u mnie pociągnęły 3 miesiące i padły (jakieś 12 tyś km). Pisałem o tym w jednym z wcześniejszych postów. Wielkim plusem jest ładne bielutkie dość mocne światło jakie dają co teraz zimą przyda się tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osram Night Breaker jedna mi padła po 7 miesiącach i 13 tys km. Druga po 14 miesiącach i 22 tys km. Od jakiegoś czasu Osram wprowadził nowy model tych żarówek Osram Night Breaker Plus niby z przedłużoną żywotnością. Następnym razem kupie takie i zobaczymy czy dłużej będą świecić.

 

Kontynuując powyższe, kupiłem jakiś czas temu komplet Osram Night Breaker Plus - różnicy w świeceniu nie odnotowałem do zwykłych Osram Night Breaker. Natomiast wczoraj po 11 miesiącach i 20 tys km padła pierwsza Osram Night Breaker Plus. Więc żywotność raczej na tym samym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić w tym zestawieniu polską markę Brightec

 

mam od zeszłej wiosny, dobre światło i bez problemów - a na pewno są tańsze, tylko mało kto jeszcze o nich słyszał:

 

https://www.facebook.com/BrighTecPL?sk=app_214102475297229

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wsadziłem H7-X-Treme Vision +100% i wytopiło mi kostke w prawej lampie nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Tunsgram 12V H7 55W Megalight + 50%. Mam założone ze dwa lata i świeci jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam Tunsgram 12V H7 55W Megalight + 50%. Mam założone ze dwa lata i świeci jak trzeba.

A ja Tungsram H7 Sportlight +50% BLUish, super świecą już 2 rok. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja polecam takie świecą super :ok

 

Żarówka Bosch H7 Plus 90 12V 55W nr katalogowy 1 987 301 078

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 FL żarówka h7 ma być montowana żarnikiem do góry czy do dołu?h7.jpeg

Edytowane przez robertfx10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko w jedną stronę da się zamontować. Przyłóz do oprawki (blaszki metalowej z kostką) to bedzie pasowało w jedną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko w jedną stronę da się zamontować. Przyłóz do oprawki (blaszki metalowej z kostką) to bedzie pasowało w jedną stronę.

 

Też tak myślałem , sprawdziłem i montaż jest możliwy w dwóch położeniach , które jest prawidłowe-wie ktoś , w miedzy czasie w gogle gdześ napisane było że z soczewkami żarnik do góry , bez soczewek do dołu , ale wolałbym upewnić się na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak myślałem , sprawdziłem i montaż jest możliwy w dwóch położeniach , które jest prawidłowe-wie ktoś , w miedzy czasie w gogle gdześ napisane było że z soczewkami żarnik do góry , bez soczewek do dołu , ale wolałbym upewnić się na 100%

 

to jakieś dziwne masz te kostki że wchodzi (prawidłowo) na dwa sposoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Philips h7 X-treme Vision oraz BLUE VISION, żadna rewelacja. Od pół roku jeżdzę na OSRAM COOL BLUE INTENSE 4200K i rewelacja. Jeszcze lepsze są OSRAM H7 COOL BLUE HYPER WHITE 5000K Osram.jpg nie maję niestety ECE (homolagacji) więc jeździcie na własną odpowiedzialność, jak dla mnie najlepsze halogenowe żarówki na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności