Skocz do zawartości
longboy

Jakie żarówki H7 polecacie?

Jakie H7 polecacie?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie H7 polecacie?

    • Philips NightGuide DoubleLife
    • Philips Power2 Night GT 150
    • Philips X-treme Power
    • OSRAM nightbreaker
    • OSRAM +90%
    • HELLA Blue Light
    • HELLA LONG LIFE
    • NAVARA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Z waszych wypowiedzi rozumiem że jesli mam taką lampę :

 

http://moto.allegro.pl/item540865477_reflektor_lampa_prawa_passat_b5.html

 

to mogę kupić cztery żarówki "Philips X-treme Power" tyle że dwie H7R i dwie H7S?

 

Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o odpowiedz na swoje poprzednie pytanie, i dodatkowo gdzie montować żarówki H7 bez oznaczenia r/s jak np. Philips X-Treme Power.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam philips bluevision i philips xtreme power - testowalem jedne i drugie tylko mam je w dwoch roznych autach wiec nie ocenie ktore sa lepsze :) podobno xtreme

 

bylem zadowolony z bluevision wiec do passata kupilem na sprobowanie xtreme, tez bardzo dobrze swieca, porownaniu do zwyklych zarowek o wiele wiele lepiej. wczoraj dokupilem jeszcze bluevision do przeciwmgielnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seeedfr

Witam, wszystkich użytkowników forum. Czytałem już dosyć dużo na temat żarówek, ale chciałem się jednak spytać czy może ktoś używa i jest w stanie polecić mi coś. Nosze się z zamiarem kupna nowych żarówek do mojego passka B5 '04. Mam pytanie odnośnie żarówek Hella Blue Light. Ktoś ich może używa? Jak sprawóją się w soczewkach? Zależy mi na mocnym białym świetle. Obecnie mam Osram Night Breaker, lecz z tego co widzę to słabiutko się sprawóją, raczej sprawowały bo po 1,5 miesiąca jedna się spaliła.

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy mi na mocnym białym świetle.

 

To tylko HID kolego - żadna inna żarówka nie da ci mocnego białego światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seeedfr

HID. Jedni mówią że dobre, super, inni że nielegalne, oslepiające a MISIE mogą mieć jakieś ale. Zależy mi poprostu na dobrych żarówkach H7 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedni mówią że dobre, super, inni że nielegalne, oslepiające a MISIE mogą mieć jakieś ale.

Kolego ja tam naleze do tych pierwszych, na xenonie jezdze juz ponad 2 lata i jak narazie 0 problemow, nielegalne to jest, ale jest wiele innych nielegalnych rzeczy z ktorymi jezdzimy, a jezeli chodzi o policje to jak swiatla beda dobrze ustawione i niebeda oslepialy to niebedziesz mial z nimi problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) kolega wczesniej chyba nie otrzymał odp więc ja też chciałem zapytać czy mogę jednocześnie do angel eyes zamontować żarowki H7S (soczewka) oraz H7R ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na NightGuide i jestem bardzo zadowolony, wcześniej miałem jakieś zwykłe H7 Osrama i widzę ogromną różnicę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozumiem, że w soczewkach B5 FL są żarówki H7?

No i jeszcze jedno Philips Blue vision dają w soczewce niebieską poświatę coś "ala" ksenon. A jaki kolor światła w soczewce dają Philips Night Guide?

Podpowiedzcie bo zależy mi na lepszym świetle ale i na ładnym wyglądzie lampy. Czy te dwie rzeczy można połączyć w jednej żarówce?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Rozumiem, że w soczewkach B5 FL są żarówki H7?

No i jeszcze jedno Philips Blue vision dają w soczewce niebieską poświatę coś "ala" ksenon. A jaki kolor światła w soczewce dają Philips Night Guide?

Podpowiedzcie bo zależy mi na lepszym świetle ale i na ładnym wyglądzie lampy. Czy te dwie rzeczy można połączyć w jednej żarówce?

Pozdrawiam

W B5 FL i mijania i drogowe świecą zarówkami H7. Co do Philips Night Guide. Mam je od ok 6 mies. Jestem bardzo zadowolony. Ładne, jasne, białe światło, bez żadnych poświat itp. Ja polecam i sądze, że na przyszłość zostane przy nich.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lukasz za radę.

Czytając posty na temat żarówek ich ocen przez użytkowników już wiem, że wybierać będę pomiędzy Night Guide lub GT 150.

Nie do końca jeszcze zdecydowałem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam OSRAM CoolBlue. Używam ich od wakacji i wszystko ok, ładnie oświetlają drogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos spotkał sie z philips diamond vision???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie.

 

Ja natomiast odradzam Philips Night Guide, które wg mnie są przereklamowane !

 

Lampy to oryginalne biksenon i z racji wymiany palników 4500K na 6000K postanowiłem zmienić też H7. Standardowo miałem Philipsy +50%. Światło było bardzo białe jednak palniki D2S świeciły mocnymi punktami w żółtym kolorze a żarówki H7 również dawały lekką poświatę żółtego.

 

Zanim podjąłem decyzję jakie żarówki zakupię zapoznałem się z wirtualnymi opiniami dot. poszczególnych marek. Wygrał Night Guide. Jeśli chodzi o o biel daleko tym żarówkom do ideału. Po ich zaświeceniu biało-niebieskie (temp. koloru świecenia) źródło światła emitowane przez xenon zlewa się z okropną żółcią emitowaną z Night Guide.

Nabieram podejrzeń czy aby nie zakupiłem podróbek.

 

Wczytałem się na czym polega system 3in1 w Night Guide i za nic wpatrując się w odbitą od przeszkody (np. ściana) nie mogę znaleźć dodatkowej barwy jaka powinna być emitowana przez żarówkę (żółte, niebieskie, białe na doświetlanie pobocza).

 

Wcześniejsze doświadczenia z żarówkami Osram ColdBlue (nie wiem czy one jeszcze występują), Philips Bluevision (5 lat użytkowania w Śkoda Octavia) powodują, że zakup i wydatek 100 zł za kpl. nowych żarówek uważam za nietrafiony.

 

W przypadku lamp biksenonowych z palnikami o temp. barwowej 6000K po zapaleniu "długich" jest miż-maż, spowodowany mocno żółtą barwą z H7 a ta wręcz przebija swoją mocą światło z xenonu. Całość daje wrażenie, że nie działają "długie" w soczewce z D2S.

 

Za jakiś czas ponownie zmienię żarówki H7 jednak na chwilę obecną nie wiem, który producent i który model da najbardziej białą barwę świecenia.

Edytowane przez Tomy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z góry przepraszam za odkopanie - wyszukiwarka to wyszukała ;)

Sądząc po ankiecie, najlepsze będą philipsy,jestem w trakcie kupowaniana tej aukcji:

http://allegro.pl/philips-h7-nightguide-doublelife-r-s-zestaw-set-i1394616605.html

Opłaca się?

Ważne:

Przy zakupie żarówek należy wybrać rodzaj reflektora:

 

H7 R dla reflektorów refleksyjnych

 

H7 S dla reflektorów projekcyjnych

Jakie ma Passat B5FL, z ori reflektorem z soczewką? Cena nie jest za wysoka?

Żarówki chcę wymienić, ponieważ kiedy mój passat stał obok 3BG kumpla(bez ksenonów, z żarówkami świecącymi na białoi), to świecił jak świeczka na żółto ;) Jednak On miął jakieś tam OSRAMy.

 

PS. Nie biorą one więcej prądu niż zwykłe żółte żarówki?

PS2. Widzę, że te są często kupowane: http://allegro.pl/2x-osram-h7-nightbreaker-plus-90-duo-gdansk-i1399536023.html Może lepsze? ;)

Edytowane przez Meon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabian, reflektory w B5 3BG z soczewką, to reflektory projekcyjne.

Co do PHILIPS H7 NIGHTGUIDE - mogę polecić, bo dają ładne światło, ale niestety u mnie po pół roku padły i teraz prawie od roku śmigam na HIDach 6000K.

Co do OSRAM H7 NIGHTBREAKER - broń Cię przed nimi Panie Boże! Jeden komplet padł mi po 3 miesiącach, a po kupnie kolejnego również padł w podobnym czasie. Przereklamowana i wyżyłowana do granic wytrzymałości żarówka, która kończy swój żywot szybciej niż przyzwoitość (za tą kasę) nakazuje.

Polecam poczytać mój wątek o tych Osramach - http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=23130

A tak wogóle, to przetestowałem kilka rodzajów żarówek H7 w Pasku 3BG i wiem niestety jedno, że światła to mamy nieszczególe w tym modelu i że te drogie żarówki to może i świecą ładnie na początku, a po 3-6 miesiącach uzytkowania niestety zaczynają dawać śwatło jak świeczki.

Moja rada - albo zostań przy zwykłych "Tungsramach" za 7-10 szł za sztukę, które przynajmniej nie podną szybko i świecą dosyć przyzwoicie, albo zainwestuj w średniej/wyższej klasy HIDy.

Ale to tylko moje zdanie i moja opinia.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam zwykłe 55W bez plusów, dodatkowych procentów, niebieskich pasków etc...

hella, tungsramy

 

nie trzeba zmieniać co 2 miesiące - świecą poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do OSRAM H7 NIGHTBREAKER - broń Cię przed nimi Panie Boże!

Trochę mnie kolego zmartwiłeś , ja używam o czerwca ub. roku w/w żarówki i złego słowa powiedzieć nie mogę . Powiem więcej , nawet w którymś wątku je polecałem .

Widziałem zdjęcia które zamieściłeś i wcale mnie nie dziwi twoje rozgoryczenie , ja żarówki kupiłem na allegro za 40zł z przesyłką tak więc połowa twojej ceny i na razie wszystko OK.

Jak już ktoś sugerował może trafiłeś lipną partie , tym bardziej iż , minęło 1,5 roku , może w między czasie producent poprawił jakość !!!

Tu link do aukcji :

http://allegro.onet.pl/h7-osram-night-breaker-promocja-i1390364985.html

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności