Skocz do zawartości
longboy

Jakie żarówki H7 polecacie?

Jakie H7 polecacie?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie H7 polecacie?

    • Philips NightGuide DoubleLife
    • Philips Power2 Night GT 150
    • Philips X-treme Power
    • OSRAM nightbreaker
    • OSRAM +90%
    • HELLA Blue Light
    • HELLA LONG LIFE
    • NAVARA


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Ci tak...do wczoraj jezdziłem na Osram Cool Blue, przypaliłem żarówke na wskutek mechaniczny, chciałem dokupic drógi komplet ale niestety sprzedawca zachwalał w niebiosa te Philipsy http://www.philips.pl/c/ecovision-car-lamps/34599/cat

cena zawrotna 109zł za komplet h7 z postojówkami, nowość na rynku i wogóle....

a teraz przejde do konkretu.

Nie widze rzadnej różnicy na drodze, a cena 2 razy wieksza więc nie dajcie sie marketingowi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! niedawno kupiłem OSRAM nightbreaker i jestem bardzo zadowolony. Faktycznie widać różnicę aż miło. Teraz muszę zainwestować w lampy bo moje 14-latki się już powypalały:) Co do Philips nie widziałem różnicy... Tyle ode mnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w służbowym mam Osram Billux +50% i powiem szczerze że jestem zadowolony z ceny jak i światła jakie dają żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja kupilem ostatnio philips 3in1 uwazam ze rewelacja

Edytowane przez Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam zestaw HID 6000K.:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja polecam zestaw HID 6000K.

Nie każdy ma na wydanie ponad tysiąc zł ;)Do tego jeśli chodzi o HIDy, to 4200 wg mnie dużo lepiej widać, niż 6000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy ma na wydanie ponad tysiąc zł ;)Do tego jeśli chodzi o HIDy, to 4200 wg mnie dużo lepiej widać, niż 6000.

niebardzo rozumiem na co mialbym wydac 1000 zl.a to czy 4200 czy 6000 pozostawiam wlasnej ocnie.ja mam 6000 i jestem bardzo zadowolony. w stosunku do zwyklych halogenow a przerabialem ich wiele nie ma porownania co do pola widzenia.i do tego wyglad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kupić reflektory pod ksenony, do tego spryskiwacze. Można oczywiście jak piszesz - włożyć ksenona do zwykłych reflektorów, jednak nie dość, że nie przejdziemy badania technicznego, to jeszcze oślepiamy innych. A i policja ostatnio jest przewrażliwiona na punkcje właśnie takich ksenonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba kupić reflektory pod ksenony, do tego spryskiwacze. Można oczywiście jak piszesz - włożyć ksenona do zwykłych reflektorów, jednak nie dość, że nie przejdziemy badania technicznego, to jeszcze oślepiamy innych. A i policja ostatnio jest przewrażliwiona na punkcje właśnie takich ksenonów.

a ja poraz kolejny mowie ze nie oslepiasz o ile hid jest lampie soczewkowej.jest to sprawdzone na stacji diagnostycznej.no ale nasze polismeny wiedza lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Z waszych wypowiedzi rozumiem że jesli mam taką lampę :

 

http://moto.allegro.pl/item540865477...passat_b5.html

 

to mogę kupić cztery żarówki "Philips X-treme Power" tyle że dwie H7R i dwie H7S?

 

Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

Ponawiam i "odkopuję" stare pytanie Pawła - jeśli w moim B5 FL (3BG) mam oryginalne fabryczne lampy nieksenony i chcę wymienić zarówno żarówkę do świateł mijania i drogowych to jedną muszę kupić H7R a drugą H7S?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanko kolegi DF1

 

...a swoją drogą mam jeszcze jedno pytanie - czy żarówki OSRAM Night Breaker + poza tym, że świecą mocniej niż inne to świecą białym światłem czy takim wpadającym w żółte? Chciałbym założyć sobie do soczewek takie żarówki, które będą miały ładną bielutką barwę i nie padną po tygodniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tyle razy było bielutką barwę da tylko xenon. Co do tych żarówek to świecą ładnie mam je na długich ale poświata żółci jest.

 

---------- Post added at 08:30 ---------- Previous post was at 08:29 ----------

 

Spokojnie kupować komplet H7S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Narva Range Power Blue.Używam ich od kilku ładnych lat.Nawet w "maluchu" się sprawdziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, a gdzie można kupić te żarówki Narva czy Tungsramy Megalight? Stacje benzynowe czy jakieś markety? Oczywiście wiem, że na Alle... ale mówię tu bardziej o zakupie namacalnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem Tungsramy ale zwykłe na stacji Orlenu, kiedyś kupiłem tam Megalight +50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktycznie wczoraj objechałem okoliczne sklepy i stacje i... kupiłem na Allegro bo ceny były nie do przyjęcia. Co ciekawe na stacjach paliw w mojej okolicy było taniej (ok 59 zł) niż w sklepach moto (ok 60-65 zł) za komplet Tungsram Megalight +90%. Natomiast na Allegro 39,90 zł + 6 zł przesyłka. Wybór prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firmowe philips z ASO polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę ponieważ ostatnio natknąłem się na coś ciekawego a mianowicie

http://allegro.pl/zarowki-h7-philips-bluevision-vs-trifa-xenon-germa-i1715170555.html

co o tym myślicie? Zaznaczę, że w internecie nie natknąłem się na złą opinię na ich temat. Ktoś z forum już ich używał? Podobno mają dłuższą żywotność, odległość świecenia jest taka jak w zwykłej żarówce, bo szkiełko nie jest niebieskie, a dają błękitną poświatę. No i są niedrogie. Proszę o opinie, bo ja chyba się skuszę i jak dojdą to zdam relację.

Edytowane przez DRACK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
firmowe philips z ASO polecam

 

Polecam firmowe Philips LongLife, takie jak zakładają w ASO, ale nie z ASO tylko ze sklepu. 25zł szt.

 

Rozumiem trend w modzie na kolorowe żarówki, ale nie za wszelką cenę.

Proponowałbym zapoznać się z tym artykułem, aby dokonać dobrego wyboru.

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=explorer&chrome=true&srcid=0B38wzKs_pnaWMTFjZjJiMjYtNjI0Yy00MDkyLWEzM2UtYmQwYTZmZWZjNDBh&hl=pl

 

Ja postawiłem na standardowe H7 bez dodatkowych ulepszeń.

A moje ulepszenia to tylko zakup oryginalnych żarówek (w poprzednich marki NARVA były spuchnięte żarniki) i wypolerowanie zmatowień kloszy.

Efekt widoczny na pierwszy rzut oka to jasność światła i wyraźna górna krawędź zasięgu reflektorów na masce poprzedzającego samochodu.

 

Firmy takie jak np. Bottari wymyślają najgorszy chłam, bo wiedzą, że przeciętny klient kupi tylko z ciekawości i dzięki niskiej cenie skusi się na to żeby być "trendi" nie zwracając uwagi na to jakim zagrożeniem jest używanie tych żarówek.

 

Dodam, że Osram Night Breaker mógłbym kupić za około 35zł szt. ale na pewno nie pojeździłbym dłużej niż na LongLife Philipsa. Dlatego nie wiem po co szukać jakichś wynalazków, a różnica w cenie prawie żadna.

 

Zwróciłbym uwagę w artykule na wartość strumienia jaki mają kolorowane żarówki i jednocześnie jaki pobierają prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem w końcu te Tungsram`y Megalight +90%. Powiem Wam, że na początku się troszkę rozczarowałem bo jakoś nie specjalnie widziałem poprawę. Dopiero po dwóch czy trzech dniach zacząłem dostrzegać, że faktycznie świecą trochę lepiej niż poprzednie, zwykłe żarówki. Jeśli chodzi o biel światła... cóż, nie jest to ksenon, ale są odrobinkę (bo inaczej tego określić nie mogę) bielsze niż standardowe żarówki, ale od razu napiszę, że jakiejś przesadnej rewelacji/rewolucji nie ma. Ciekawi mnie jak długo pociągną :)

 

 

Wczoraj tj. 2.11.2011 jeden Tungsram się przepalił (jeżdzę dość sporo więc żarówki są mocniej eksploatowane). Wprawdzie już kupiłem kolejne, bo naprawde ładnie świecą, ale jeśli jeszcze raz po trzech miesiącach padną to przesiąde się chyba na Philips Bluevision....

Edytowane przez strumyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności