Skocz do zawartości
longboy

Wszystko o katalizatorze ....

Rekomendowane odpowiedzi

witam. PROSZĘ szanownych klubowiczów o patent : " jak najprościej wyjąc katalizator z paska 3BG AWX 2001R i go wybebeszyć :634:

JEŚLI ktoś zechciałby bo mi odpisać , to proszę cała ta operacje opisach w szczegółach . np którędy wyjąc góra??

dzięki dzięki dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ze w silniczkach AEB nie ma problemów po wycieciu kata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy teraz chce wywalic kata ze swojego passacika pytanie czy wycinamy go beszczelnie sama puche i zostawiamy plecionke czy calosc sie wywala?u mnie gosc chce 50-70zl za wspawanie tam rurki (cyt."zlomu tu pelno jakas rurke ci znajde") plecionka chyba musi zostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo rura albo sama pucha bez bebechów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Slyszalem taka opinie.ze wyciecie kata wplywa negatywnie na turbine,tzn.katalizator stawia pewien opor,a po jego wycieciu tego oporu juz nie ma i mozna uszkodzic turbine.

Czy to prawda? Jak sprawuja sie autka baz kata po x-tysiacach kilometrow?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to prawda? Jak sprawuja sie autka baz kata po x-tysiacach kilometrow?

 

Z tego co wiem od kolegów bez kata - spisuje się normalnie. I nie narzekają na na swoje turbinki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Witam,

 

A czy można wywalić katalizatory w ACK? Ja mam teoretycznie 174tys, w praktyce pewnie znacznie więcej wieć one już napewno nie działają. Nie będzie żanych problemów po wycięcięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpowiedz na moje pytanie co jest w katalizatorze..az oczom nie wierze ze dalem sie wyturlac na 100-200zl w ibizie..na bank z paska wycinam kata:)

\

www

 

 

platyna? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak :P Dzisiaj wstawiłem do swojej bryki zamiast katalizatora rure zrobioną na zamówienie(odpowiedni profil i grubość rury) i pierwsze moje odczucia (względem pustej puszki pozostałem po wykruszonym katalizatorze),że turbina szybciej się rozkręca przez co szybciej zaczyna samocho przyśpieszać.Nie wiem jak z przyśpieszaniem ,bo ostatnio trochę bawiłem się,ale napewno nie jest gorzej ,a prawdopodobnie troche lepiej,ale to jest tylko pewnie moje odczucie,bo taki efekt chciałbym :D Prędkości maksymalnej nie sprawdzałem,bo chce,żeby wszystko się dostroiło i farba się utwardziła(pewnie piecówka,bo jeszcze nie zeszło :P)W aucie ogólnie jest troszke ciszej i turbine słabiej słychać (nie tworzy się rezonans przydźwięku w puszcze) ;)

Podsumowując : Narazie widzę same plusy :)

Koszt : Może trochę drożej ,ale podobno w dobrej firmie w Katowicach-Ochojec "Gawrońscy" za 250zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcę wywalić kata z mojego AWX-A, ale jak by tak przypadaniem ;) , zatrzymała by Mnie POLIZE z D i sprawdzili mi spaliny , to co wtedy ??? wyjdzie cos??? mandacik ??????

proszę o odpowiedz :)

Czy mogę śmiało wywalić kata:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

 

Czy w silniku benzynowym niema problemu z sądami lambda, czy mogą włączyć tryb awaryjny silnika?

Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej materii?

Pozdrawiam.

 

P.S. Czy ma ktoś do sprzedania katalizator do silnika ACK prawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rogas

Heh :) W ACK nie ma problemów po wybebeszeniu kata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jedno co zauważyłem (chodź nie wiem dlaczego) silnik niby jest bardziej dynamiczny,w dolnym zakresie obrotów elastyczniejszy,ale mierząc stoperem do 100km\h wydaje mi się,że jest gorzej ok 0,5-1s :confused: Za każdym razem wychodzi mi trochę więcej niż kiedyś przez wycięciem PUSTEGO KATALIZATORA.

Kiedyś w Seacie Cordobie (1.6mono wtrysku) wstawiłem strumienice zamiast katalizatora i ten sam efekt.Tam zauważyłem jeszcze,że stracił prędkość maksymalną jaką ja uzyskiwałem przed wycięciem !! Nie mam pojęcia jak tutaj z prędkością,bo nie miałem okazji (boję się prawdy :P )przycisnąć i zobaczyć Vmax;)

 

Ktoś mi tłumaczył,że silnik od strony wydechu powinien mieć odpowiedni opór,aby był wydajniejszy.Czy to prawda to nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jeśli w dowód jest wbity katalizator to musi być,bo mogą się czepić na przeglądzie, (chyba że mamy znajomego) ale moim zdaniem lepiej wyrzucić,lepszy dżwięk turbiny i szybciej wydalane są spaliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

indi to nie żadna bajka bo w katalizatorze masz platyne i srebro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos wie czy wyciecie kata moze wplynac na znikniecie trybu awaryjnego w afn??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb awaryjny prawie na pewno nie jest spowodowany katem. To że ci fura wpada w tryb awaryjny świadczy o tym, że gdzieś pod maską nie jest najlepiej. Jest full tematów o tym i wycięcie kata nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,kieruje do was malutkie pytanko??

Mam Passata 1,9 TDI,97 r,110KM i jak można i najlepiej gdzie sprawdzić stan katalizatora??

jakie są obiawy gdy katalizator jest już zużyty??

I jakie są koszta naprawy lub wymiany Katalizatora??

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie są obiawy gdy katalizator jest już zużyty?

Patrz post nr 1 i 2 tego wątku.

Samo wycięcie, wykruszenie zawartości i ponowne wspawanie puszki lub rury: 100-150 zł, za katalizator do AFN - znalazłem na Allegro przed chwilą - 240 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrz post nr 1 i 2 tego wątku.

Samo wycięcie, wykruszenie zawartości i ponowne wspawanie puszki lub rury: 100-150 zł, za katalizator do AFN - znalazłem na Allegro przed chwilą - 240 zł.

Dzięki kolego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności