Skocz do zawartości
longboy

Wszystko o katalizatorze ....

Rekomendowane odpowiedzi

strumica :mur: ile mozna ludziom tlumaczy :wstyd:

 

rurka w tdi :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Teraz przy TDI-ku się boje o podwórko (kostke brukową) czy w momencie zapalania nie będzie walił sadzą no i żeby nie był głośny

 

 

NIE musisz sie bac. SADZE wywali TYLKO za pierwszym odpaleniem, po wywaleniu katalizatora. Poprostu przedmucha go, wywali TO co mu lezalo na tlumikach i tyle.

...a potem silnik bedzie chodzil leciutko i powabnie :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz na moje pytanie co jest w katalizatorze..az oczom nie wierze ze dalem sie wyturlac na 100-200zl w ibizie..na bank z paska wycinam kata:)

\

www

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic nie kopcilo po odpaleniu po wycieciu kata - trzeba go po wycieciu dobrze przewietrzyc na trasie i tyle

co do strumienicy - nie bede jej zakladal - pojdzie rura - najprosciej i najlatwiej

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko, jak wytne kata, to gdzie dobiore odpowiedni do mojego modelu kawalek rury do wstawienia??? Musza byc jakies krzywizny zachowane, zeby to potem skrecic...no i jakosc tej rury rozsadna, zeby po roku dziur mi nie wypierdzialo.. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wytne kata, to gdzie dobiore odpowiedni do mojego modelu kawalek rury do wstawienia?

Jak wytniesz kata, to opróżnij zawartość puszki i wspawaj ją z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz wycinac to wstawiac rure!chodzi tu przeciez o to zeby spaliny szly jaknajprostszadroga i rura o mozliwie nie zmienionej geometrii.a spaliny wpadajce nagle do puchy po kat. wpadaja w zawirowania i nie leca juz tak jakby mogly, jednakowa droga.dlatego rura najlepiej kwasowka o takim samym profilu wew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wytniesz kata, to opróżnij zawartość puszki i wspawaj ją z powrotem.

 

tzn rozciac kata na pol? wdluz wszerz ma to znaczenie przy wyciaganiu bebechow? Czy moze ciac na spoinie rury z katem, ale wasko bedzie :cwaniak:

 

jak juz wycinac to wstawiac rure!chodzi tu przeciez o to zeby spaliny szly jaknajprostszadroga i rura o mozliwie nie zmienionej geometrii.a spaliny wpadajce nagle do puchy po kat. wpadaja w zawirowania i nie leca juz tak jakby mogly, jednakowa droga.dlatego rura najlepiej kwasowka o takim samym profilu wew.

 

ale jaka? , srednica wewn istotna ok, ale ma byc prosta, pod katem? Gdzie kupiles w sklepie z tlumikami, czy uzywke, .......a moze w Castoramie :D prosze o podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn rozciac kata na pol?

Tłumikarz, który mi wycinał katalizator, wykruszył go z puszki młotkiem i przecinakiem. Sama puszka została nienaruszona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rure wstawil mi gosc ktory wywalal kata...mial taka.powinna byc prosta by nie zaburzac ruchu spalin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów

 

Chcę u siebie wyciąć kata, wyjąć wkład, wspawać rurkę w kata o takiej samej średnicy jak rura którą idą spaliny i wszystko z powrotem zamontować tak jak było. Chodzi o kata w passacie B5 ATJ seryjnie 115KM + chip - diesel. Autko ma już ~230 tysięcy i chyba najwyższa pora go troszkę odetkać :) sądzę że po tym przebiegu kat już i tak nie zdaje swojego egzaminu. Chcę by mi wspawano rurkę przelotową z kwasówki bez żadnej strumienicy itp. Nie chcę tez zostawiać pustego kata bo to może wywoływać nieprzyjemne dźwięki.

 

Czy po tym zabiegu nie pojawi mi się żadna kontrolka na blacie? To samo ma się do błędów na komputerze?? I najważniejsze - chciał bym zachować ciszę w kabinie, teraz na wolnych obrotach jest ok, ale przy schodzeniu na biegu z obrotów około 4 tysięcy słychać taki przyjemny pomruk - chciał bym by tak zostało. Czy taka operacja nie przysporzy mi jakichś nieprzyjemnych dźwięków? Pomijam sprawę rzekomego przyrostu mocy bo o to mi nie chodzi, ewentualne obfitsze dymienie też mi wisi, a co do przeglądów to bez obaw, nikt jeszcze w TDI-ku mi nie mierzył zawartości spalin.

 

Dzięki za pomoc i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłem puszkę i pojawiło się tylko delikatne pogwizdywanie w zakresie 1200-1800 obr. Poza tym bez zmian.

Np. Preziu ma wstawioną rurę o jakiej mówisz - popytaj go jak z dźwiękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wywyalilem kata tak jak planuje adams.

jest lekko odczuwalny pomruk w granicach 2200-2500 ale po 3 tygodniach juz go nie slysze i osoby ktore jada 1szy raz mowia ze nic nie slysza.

Choinki na zegrach nie ma, kreci sie na obroty jak zly. ZERO dymu -raz przykopcil zaraz po zdjeciu kata przy mocniejszym przybutowaniu, ale mam wrazenie ze teraz nawet przy ciezkim bucie zero dymka :)

jak dla mnie zero minusow a same korzysci. zadnego brzeczenia, pierdzenia czy tym podobne. mam rurke 50mm i jestem happy a kat pojdzie do zyda lub bedzie czekal zeby go sprzedac razem z paskiem. Jesli czegos nie wyjasnilem - sprecyzuj - chetnie pomoge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wspawałeś rurkę w kata?? czy nie masz wcale puszki z kata i masz samą rurkę?

 

Więc jestem już na 100% przekonany że odetkam paska :) Jestem na etapie poszukiwania jakiegoś tłumnikaża w mojej okolicy. Ile trzeba dać za taką operację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile trzeba dać za taką operację?

U mnie za wymontowanie kata, wykruszenie zawartości przecinakiem i wmontowanie pustej puszki - 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie za wspawanie rurki zamiast kata (nie mam puszki) 150 zl, ale musial sie troche nameczyc bo kat byl na wysokosci grodzi a rurke musial giac w "eSke".

Przy przegladzie sie nie do***** bo w dowodzie nie masz wpisanego kata (co innego benzyna - tam jest 1.8 kat) a po drugie zaslania wszytsko oslona skrzyni biegow :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to gitarka, właśnie zapomniałem o tej osłonie... Więc chyba nie ma co się bawić w wspawywanie rurki w kata, bo to tylko więcej roboty. Chyba zrobię tak jak Ty Preziu, dam rurkę, przykręcę osłonę i nikt nie będzie wiedział co i jak :D A kata upchnę na allegro ;)

 

Wielkie dzięki za pomoc Preziu i Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm, podaj mi podstawe prawna dla której ten samochodzik nie musi mieć kata?

A taka to podstawa ze w dowodzie rejestracyjnym nie masz wpisanego katalizatora - mowa o Dieselu.

W benzynce - owszem, bedzie negat bo masz wpisany kat w postaci np. 1.6 kat, wiec kata musisz miec, w dieselu nie.

 

Adams - nie ma sprawy - po to jest forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga Adams ile sobie zazyczysz za tego kata?bo sie zastanawiam czy ze swoim nie zrobic tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz go odkupić czy co?? jak patrzyłem na allegro to chodzą po 200-300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności