Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

ale do bujania jest dobrze, a posiadam tylko comfortline.

Ja mam TREND i jest twardo w mojej mieścinie. A 105KM masz to nie masz czym szaleć tak jak tymi marnymi 140KM z kolosalną turbodziurką :)

 

A właśnie i tu moje pytanie czy w 1.8TSI/2.0TFSI bo nie mówię tutaj o 1.4 bo moim zdaniem to pomyłka w Passacie ,jest wyczuwalna turbodziura? Nigdy nie jeździłem benzyną w turbo dlatego pytam.

Edytowane przez Rojasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam TREND i jest twardo w mojej mieścinie. A 105KM masz to nie masz czym szaleć tak jak tymi marnymi 140KM z kolosalną turbodziurką

 

Tylko ma jakich oponach jeździsz?

Ja jeżdżę na 16" i jest bardzo miękko.

A co do silnika, dla ciebie może słaby, niewiem czym jeżdziłes wczesniej,

ale dla mnie w miare żwawy, do 160km/h idzie bardzo zwawo,

nie mówię żebym sie nie zamienił na 2.0 TDI,

ale wole mnięć 1.9 TDI Comfortline (i mieć takie podstawowe rzeczy jak schowek na środku otwierany na tylnięj kanapie) niż 2.0 TDI w Trendlinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16" jest dobre na ZIMU

na lato 17- 19" a nemozes mas probem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja uważam ze 16'' to troche mało do pssata,

ale troche mnie koszty pogoniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie kolega Matsil mnie skarci ,że samochód się lepiej prowadzi itd ale i bez tego dobrze się prowadzi.

:D

Może i lepiej ale wykorzytujesz to bardzo rzadko - przynajmniej ja. Za to 4 litery dość mocno na tym cierpią, a wygląd? - wygląd to nie wszystko ;). Passat ma taką konstrukcję zawieszenia, że nawet w wersji super sport to i tak dalej tapczan i szybko się tym jeździć nie da, ale przeciez nie o to chodzi. To ma być w miarę wygodne auto a jak ktoś chce adrenaliny, to kupi coś całkiem innego.

 

ja uwarzam że passat w zakretach jest nie zły

:eek:

Ja też tak uważam, jeździłem autami, które w zakręcie wypadają jeszcze gorzej :).

 

 

no ja uważam ze 16'' to troche mało do pssata,

ale troche mnie koszty pogoniły.

16" jest dobre na ZIMU

na lato 17- 19" a nemozes mas probem

Zależy kto co lubi, jak dla mnie optymalnie jest 16" na zimę i 17" na lato - tak mam u siebie. No i oczywiście żadnych kołpaków tylko alufelgi ;).

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy kto co lubi, jak dla mnie optymalnie jest 16" na zimę i 17" na lato - tak mam u siebie. No i oczywiście żadnych kołpaków tylko alufelgi .

 

Prawda najprawdziwsza ! Na lato 16 to kicha jak nie wiem co. Wiem bo mam ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idzie o 1.8TSI to turbodziura jest, ale mała moim zdaniem. Tata go ma, więc mam dobre porównanie do mojego AVF`a. Myśle że przy ok 1600 obrotów autko już dobrze "jedzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub około 20 "na lato, ponieważ tak unas ajked tylko B5, ale to jest piękne

 

pnhuiu6s1ut0ahnhkg6w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mamy za bardzo dróg na felgi większe niż 17".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Know trasę tak, wiesz ocom powiedzieć również musimy wziąć unas podróży na Słowacji. To zdjęcie jest jednym z Słowacji klubaka VW Club. Ale masz rację w sprawie 3C max 18 Ja bym to bardziej jak niedźwiedzie. ale każdy własną rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj że jeździsz po takich dziurach. W cz wie jest może jeden kawałek ze 3 km na którym trzeba uważać. Reszta dróg jest już w coraz lepszym stanie.(mówię o drogach, które codziennie ojciec pokonuje, bo zdarzają się wyjątki). W sumie to ja już dawno nie widziałem mega dziurawej drogi. Jeśli już są jakieś wyrwy to trzeba uważać i omijać je jak się tylko da :) taką techniką wahacze w b5 wytrzymały 250tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Wrocławia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam do Wrocławia :)

Żal tylko Grabiszyńskiej, tam to był slalom gigant po muldach. Po remoncie straciła dusze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to już nie to samo, no i zaburza równowagę (dziurzystą) Wrocławia ;)

 

EDIT-czy zawieszenie comfortline różni się czymkolwiek od highline? Wyczytałem nawet coś, że od mocy silnika zależy... Coś z tego prawdziwe?

Edytowane przez theOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym może być, ale nie mam pewności. Wiem tylko że zależnie od wersji wyposażenia i mocy silnika montują inny rozmiar felg i opon, więc coś jest na rzeczy. Ale czy dotyczy to również zawieszenia? Osobiście wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EDIT-czy zawieszenie comfortline różni się czymkolwiek od highline? Wyczytałem nawet coś, że od mocy silnika zależy... Coś z tego prawdziwe?

 

To jakieś brednie - miałem comforta 1.9, a teraz mam 2.0TDI i zawias jest taki sam.

 

W sportline'ie masz obniżone zawieszenie, ale nie wiem czy na PL rynek jest dostępna taka wersja. Lub jak sobie weźmiesz jakieś śmieszne pakiety to też będzie obniżone.

 

I z własnych doświadczeń - nie ma to jak 18'stki - na zimowych 16' jest masakra powyżej 180 km/h - auto pływa jak łódź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływanie to przede wszystkim kwestia zimówek, a dużo mniejsza felg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności