Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Pływanie to przede wszystkim kwestia zimówek, a dużo mniejsza felg.

 

Jak są oponobalony to pływa - jasne, że jest to związane z felgami. Jakby była większa fela to gumy by miały niższy profil i byłoby ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi też o inną mieszankę gumy na zimówkach, inny układ bieżnika. Sprawdź indeks prędkości na swoich oponkach a dowiesz się czy miały prawo pływać. Max prędkość na zimówkę to z reguły 190 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Max prędkość na zimówkę to z reguły 190 km/h.

 

Dobrze że napisałeś " z reguły " bo zimówka z indeksem "T" o której piszesz to jest minimum. Ja mam zimówki z indeksem "W" do 270 km/h i są niskoprofilowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale wole mnięć 1.9 TDI Comfortline (i mieć takie podstawowe rzeczy jak schowek na środku otwierany na tylnięj kanapie) niż 2.0 TDI w Trendlinie.

1. Może i nie mam podłokietnika w konsoli środkowej no ale przeżyję to.

2. Z tyłu mam podłokietnik :) ale nie interesuje mnie , ponieważ nie siedzę z tyłu.

W moim Trendline tak na prawdę mam wszystko prócz skóry(której nie chciałem) i oczywiście korby z tyłu chodź też mi to nie przeszkadza bo jeżdżę z regóły sam (od 2 lat nie wiozłem samochodem nikogo w komplecie) więc też nie potrzebne mi są, prócz tego brak dziury w dachu :( . Niestety tutaj ubolewam. Niestety mój TRENDLINE muszę Cię zadziwić ma resztę wyposażenia (bixenon, navi i reszta pierdół).

A co do czarnych listew , moim zdaniem w srebrnym kombiaku wygląda ładniej czarny plastik niż ten chrom. Przy nówce zamawiane były srebrne kierunki bo pomarańcz moim zdainem kicha i samochód taki jak chciałem taki mam.

 

Jeżeli Twoim zdaniem w samochodzie lepiej mieć z tyłu elektrykę i podkłokietnik zamiast 35KM więcej żeby Twój 105KM Passat po włączeniu całej eketroniki stał w miejscu to niestety ale Cie nie rozumiem.

 

Passat ma taką konstrukcję zawieszenia, że nawet w wersji super sport to i tak dalej tapczan

Oj kolego tutaj trochę się nie zgodzę. W porównaniu do np. 407, C5 to Passat na prawdę nieźle się prowadzi. Wiem bo jeździłem chodź nowa C5 na prawdę jest dość innowacyjna stylistycznie i nawet jak na francuza się nieźle prowadzi.

W sumie to ja już dawno nie widziałem mega dziurawej drogi. Jeśli już są jakieś wyrwy to trzeba uważać i omijać je jak się tylko da

Tutaj się zgodzę ,że coraz lepsze drogi w tej Polsce ! :) niby dziurawe ale nie jest jeszcze tak źle.

Cytat:

Napisał mati_09-94 Zobacz post

ja uwarzam że passat w zakretach jest nie zły

 

Ja też tak uważam, jeździłem autami, które w zakręcie wypadają jeszcze gorzej .

Haha dobry sarkazm :D

ale dla mnie w miare żwawy, do 160km/h idzie bardzo zwawo,

Do 160KM/H bardzo żwawo? :) Też nie wiem czym jeździłeś wcześniej ale ja nowym OPLEM ASTRĄ II 1.6 16V 101KM i w porównaniu do Passata to muł. Ale jeżdżę już Passatem 2lata i człowiek się szybko przyzwyczaja do lepszego. No i niestety już nie wystarcza( swoją drogą następny samochód to chyba 200KM będzie na starcie :D :D :D )

Passat 2.0TDI do 160KM/H idzie na prawdę "szybko" ale wg. mnie powyżej 160KM/H nie idzie i takie jest moje zdanie na zimówkach (16' 205/55 MICHELIN z najwyższej półki) jak i na letnich ( 235/45/17 jeszcze nowych nie zakładałem CONTINENTALE 2 wcześniej na Bridgestone-ach) . Bez różnicy na opony bo ja różnicy w dynamice nie odróżniam. W końcu w lato używamy mniej elektroniki czyli na jedno wychodzi jak włączymy podgrzewanie szyby i reszte pierół to spadek dynamiki dostaniemy taki sam , ja tak przynajmniej uważam.

 

Co do optymalnego rozmiaru uważam ,że 17' jest opytymalny jak dla mnie . 16' stalówka na zimę

No i oczywiście żadnych kołpaków tylko alufelgi

żeby mi gnoje nie zajebutali kołpaków to wolę jednak kołpak no ale jeżdżę na czarnych bo jak kupie "swoje" na allegro to mi znów upier%^&* je a takich za 40zł z myjni samochodowej nie kupie to nie ma to jak czarna stal.

 

Max prędkość na zimówkę to z reguły 190 km/h.

Ale co to za różnica czy 190 czy 240? Ja mam na swoich zimówkach V-ke dla pewności zawsze wole mieć zapas niż potem mógłby być krach. Chociaż w większości przypadków nie chodzi o rozum tylko o $ nie oszukujmy się.

 

To jakieś brednie - miałem comforta 1.9, a teraz mam 2.0TDI i zawias jest taki sam.

Racja tylko sportline'a zaopatrywali w "sportowe" zawieszenie.

Reszta to jedno i to samo.

 

 

Na lato 16 to kicha jak nie wiem co. Wiem bo mam ;(

Bez obrazy ale jak zaczniesz zarabiać i kupisz w miarę nowego Passata to nie koniecznie będzie stać na 18' wiesz... licz siły na zamiary. Wole mniejsze fele i opony wieksze a lepsze opony niż 17' a chińszczyznę .

A co do tej kichy to wiesz, nie jednokrotnie wpadłem w dziurę która była "pod białym puchem" gdzie pewnie kozacka 18' nie wytrzymałaby tego spotkania .

 

 

Ale masz rację w sprawie 3C max 18 Ja bym to bardziej jak niedźwiedzie. ale każdy własną rzecz.

Może i racja ale nie widziałem Passata na niskim zawiasie do tego 19' . Może wyglądać ciekawie.

 

 

Ja mam zimówki z indeksem "W" do 270 km/h i są niskoprofilowe...

Przy 360KM te "zalecane" przez kolege wyżej 190 wygląda mało imponująco :D jak na ten samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są różne indeksy prędkości, ale chodziło mi o to, że kolega może mieć właśnie jakiś niższy indeks, bo nie sądzę żeby auto pływało od profilu 55/R16, i dalej stawiałbym jednak na opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sportline'ie masz obniżone zawieszenie, ale nie wiem czy na PL rynek jest dostępna taka wersja. Lub jak sobie weźmiesz jakieś śmieszne pakiety to też będzie obniżone.

W Polsce sportline był dostępny do 2008 roku, później z racji kiepskiego zainteresowania tym modelem został ze sprzedaży wycofany.

 

 

Oj kolego tutaj trochę się nie zgodzę. W porównaniu do np. 407, C5 to Passat na prawdę nieźle się prowadzi. Wiem bo jeździłem chodź nowa C5 na prawdę jest dość innowacyjna stylistycznie i nawet jak na francuza się nieźle prowadzi.

Nie mieszajmy w to francuskich super tapczanów, jazda nimi po naszych drogach u mnie osobiście wywołuje odruch wymiotny :). Nie lubię bujania, choć trzeba przyznać, że te auta komfot prezentują całkiem niezły. Co do nowej C5-ki to rzeczywiście świetne auto ale nie wiem ile w nim "francuskowości", można podejrzewać, że niewiele patrząc na róznice z poprzednim modelem. A może Francuzi zmienili nieznacznie swoje podejście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
C5-ki to rzeczywiście świetne auto ale nie wiem ile w nim "francuskowości",

Jak ta reklama :D technologia niemiecka coś tam... :D .

u mnie osobiście wywołuje odruch wymiotny

Widzę ,że koledze z tych rajdów trochę żyłki zostało. Ja jednak wolę mieć pod nogą i miękko pod czeterema literami. Najlepiej jeszcze gdyby była możliwość regulacji , komfort-sport .

 

Wiem, że są różne indeksy prędkości, ale chodziło mi o to, że kolega może mieć właśnie jakiś niższy indeks, bo nie sądzę żeby auto pływało od profilu 55/R16

Rozumiem ja mam taki rozmiar na zimę i przy 180 nie buja :) no chyba ,że od kolein .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał Michal.Enter

Na lato 16 to kicha jak nie wiem co. Wiem bo mam ;(

 

Bez obrazy ale jak zaczniesz zarabiać i kupisz w miarę nowego Passata to nie koniecznie będzie stać na 18' wiesz... licz siły na zamiary. Wole mniejsze fele i opony wieksze a lepsze opony niż 17' a chińszczyznę .

A co do tej kichy to wiesz, nie jednokrotnie wpadłem w dziurę która była "pod białym puchem" gdzie pewnie kozacka 18' nie wytrzymałaby tego spotkania

 

Mnie się felga podoba, tylko bardzo nie podoba mi się ten BALON. W be5 na 15kach był mniejszy (optycznie) niz w be6 na 16tkach. Poprostu to mi nie pasuje do tego wozu. Jak ktos nie moze wytrzymać z 17tkami to proszę o kontakt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W be5 na 15kach był mniejszy (optycznie) niz w be6 na 16tkach.

Wszystko zależy od rodzaju felgi. Jeżeli felga jest w miarę "pełna" np. szprychowa wizualnie wyglada na większą. Dla mnie optycznie balon w b5 przy 15" był paskudniejszy od b6 i 16". Nawet porównaj wysokości opon - 195/65/15 i 215/55/16. 126mm do 116mm co przy większej feldze daje znaczna różnicę.

Mi też podobają się 18-ki ale na naszych drogach jeździ się na nich mało komfortowo i zawieszenie ostro dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój pierwszy post - proszę o wyrozumiałość ;)

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem Passata aktualnej generacji. Dlaczego? Bo już jest parę lat w produkcji, powinien być chyba dopracowany, chociaż jak czytam co tu piszecie to aż ręce opadają. Pocieszam się, że Wasze wypowiedzi w większości dotyczą egzemplarzy kilkuletnich, więc obecna produkcja (mam nadzieję) stoi na wyższym poziomie. Wiadomo, niedoróbki itd. ujawniają się najczęściej na początku...

 

Koszty też grają rolę, nie ukrywam - gdzie za podobną cenę znajdę takie wyposażenie, pakiety itd. ?

 

1.4 TSI z DSG byłby OK, bo i tak 95% będzie jazda miejska. Ktoś pewnie powie - to weź Golfa, skoro głównie miasto. No ale... czekać prawie pół roku, to raz, a dwa, że wcale nie taki tańszy (po doposażeniu).

 

Duże wrażenie podczas jazdy próbnej (w modelu CC) zrobiło na mnie zawieszenie DCC - chodzi oczywiście o komfort. Podobno amortyzatory są 2 razy droższe, ciekawe czy 2 razy szybciej odmawiają posłuszeństwa?

 

Następna sprawa to aspekt kradzieży. Ten cały promocyjny system Sat Assist podobno pozwala zlokalizować auto tak jak GPS?

Edytowane przez Gutierrez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym mimo wszystko polecił silnik 1,8TSI, tym bardziej do DSG. Różnica w cenie co prawda 7tys. pln ale w 100% rekompensuje frajdą z jazdy. Choć do miasta może i 1,4 wystarczy.

 

jak czytam co tu piszecie to aż ręce opadają

Poczytaj inne fora a w szczególności mondeo :), to tylko potwierdza, że nie ma auta idealnego. Osobiście na swój samochód złego słowa nie powiem, nigdy nie zawiódł a kilka drobnych usterek nie ma najmniejszego znaczenia.

 

Duże wrażenie podczas jazdy próbnej (w modelu CC) zrobiło na mnie zawieszenie DCC - chodzi oczywiście o komfort. Podobno amortyzatory są 2 razy droższe, ciekawe czy 2 razy szybciej odmawiają posłuszeństwa?

Za wcześnie żeby o tym mówić, zawieszenie na rynku jest dość krótko. Miejmy tylko nadzieję, że jak mówi reklama, to przemyślnae rozwiązanie :).

 

Następna sprawa to aspekt kradzieży. Ten cały promocyjny system Sat Assist podobno pozwala zlokalizować auto tak jak GPS?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde sie psuje i bedzie sie psuc,

ale zawsze na forum sie pisze wtedy gdy cos sie zepsuje,

nigdy sie nie pisze wtedy gdy auto chodzi pieknie nic mu sie nie dzieje

a ma juz np 200tys. WTESY SIE NIE PISZE,

a takie passaty są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą passatów jeździ bardzo wieleeee. Im więcej posiadaczy, tym siłą rzeczy więcej negatywnych opinii :) Ale jak zauważyłem, to większość skarżących się to posiadacze używanych, których przeszłości nie da się znać na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak zauważyłem, to większość skarżących się to posiadacze używanych, których przeszłości nie da się znać na 100%.

 

ZGADZAM SIĘ, kupując uzywane zawsze jest ryzyko,

zwlaszcza jak sie kupuje tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Starałem się czytać forum - jednak nie ogarnę tego na raz.

Zapytam wprost. Mam okazję kupić Passata z roku 2006 2,0 FSI 150 kM. Co koledzy sądzicie o tym silniku i tym modelu. Dotąd byłem skłonny ku 2,0 TDI - i nadal jestem - jednak ten benzyniak ot tak sie trafił.

 

pozdrawiam Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Starałem się czytać forum - jednak nie ogarnę tego na raz.

Zapytam wprost. Mam okazję kupić Passata z roku 2006 2,0 FSI 150 kM. Co koledzy sądzicie o tym silniku i tym modelu. Dotąd byłem skłonny ku 2,0 TDI - i nadal jestem - jednak ten benzyniak ot tak sie trafił.

 

pozdrawiam Sławek

Kolego jesli 2.0 FSI to 200KM bo 1.8 FSI to ma 160KM A jeśli chodzi o 2.0 fsi to jest bardziej paliwozerny trzeba liczyc ze w trasie ok 8-9 l/100 km weżmie. Zreszta jest temat o spalaniu na forum. http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4620&highlight=ile+pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 FSI ma 150 koni, jeździłem taką jetta.

2.0 TFSI mia 200 koników.

 

Jeżeli 2.0 FSI(150km) to stanowczo odradzam. Tak jak napisalem wyzej, jeździłem nią przez kilka dni i jest strażnie paliwożerna. 10-12 litrów w trasie. Po mieście 12-14. Przy ostrej jeździe, to lepiej nie pytać. Jednak podkreślam że mam ciężką nogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.0 FSI ma 150 koni, jeździłem taką jetta.
Sorry faktycznie są dwa silniki i różnią się jedną literką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego podstawowe pytanie, czy auto z ogłoszenia, czy np. pewne, znane, od rodziny. Czy sprowadzone, czy krajowe, w jakim stanie. Czy cena jest adekwatna do wartości, czy niższa. Jak z wyposażeniem i przebiegiem. Jesli spełnione są te kryteria to może warto przemeczyc się z tym 2.0 tsi a mieć pewne i bezwypadkowe auto. I oczywiście nie każe ci tu odpowiadać na te pytania. One są dla ciebie do przemyślenia sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem w poprzednim poście kolega mówi o 2.0 fsi. Nie jestem pewien informacji, ale z tego co szukalem to ten silnik szedł tylko na USA, więc pochodzenie tego samochodu jest wątpliwe. Stąd pewnie okazyjna cena. Oczywiście na ten temat można gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności