Skocz do zawartości
Gość pawel5000

Kupujemy Passata B3-na co zwrócić uwagę?

Rekomendowane odpowiedzi

a czym sie sugerowac podczas kupna takiego paska z automatyczną skrzynią , na co zwracać uwagę jak już coś jest z nią nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plynna zmiana biegow na zimnym i cieplym. Nie moze wyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie do przedmówcy, jak sie ślizga na 4 ce po zminionym oleju to jest do wymiany , a czy da sie spawdzić czy kupowna skrzynia jest OK ? czy nie ma żadnego sposobu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tarczki sie starly. Nie moze sie slizgac. W najgorszym ukladzie konwenter siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś regenaracja wchodiz w rachube ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakaś regenaracja wchodiz w rachube ?

wszystko mozna

konwenter najdrozszy

najlepiej podjedz do speca od automatow

kiedys na forum pisalem z kims z Krakowa

i wyszlo, ze mozna kupic skrzynie regenerowana

z pol roczna gwarancja bez limitu km za 3500 pln

konw. cos w tej kasie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3500 to ja wole żeby się ślizgała na 4 ce :) tyle to ja dąłem za cąłe auto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nei wiem gdzie napisac moze ktos podpowie ale moze ktos z Was jest z okolic strykowa i moglby obejrzec to auto i ile ono jest warte?

 

http://www.allegro.pl/item694840691_passat_b_3_b3_1_9_td_cena_do_uzgodnienia.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Nie dał bym tej ceny jaką gościu chce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzownilem i podal 2600 i do negocjacji wiec cos ok 2200 spokojnie by poszedl...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to Passat B3 z konca produkcji.Jedynym mankamentem wg mniej jest tu silnik(AAZ maja jakies problemy z klinem na wale czy cos takiego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem AAZ nie jest znowu aż tak źle. Owszem wolałbym swojego z silnikiem SB, ale AAZ mimo mniejszej mocy jako tako jeździ i nie pali dużo. Jeżeli auto jest proste a silnik odpala i pracuje normalnie to warto jechać i oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z doswiadczenia moge powiedziec ze najgorsza jest korozja.Silnik moze byc do wyrzucenia-kupi sie drugi za 1000zl, albo za tyle samo zrobi remont (oczywiscie nie generalny).Korozja to jest jak HIV, jak zaatakuje to nie popuszcza.Robic u mechanika sie nie oplaca, jezeli sie umie samemu to OK malym kosztem, ale zawsze to bedzie wracalo.

Co do spalania, mysle ze AAZ pali wiecej jak SB, tyle ze wytrzyma wiecej KM.Juz kiedys pisalem na tym forum, ze Passat B3 zeby sie jako tako bujal to potrzebuje conajmniej 100KM.

Ten problem widac dopiero jak sie na trase wyjedzie i sie wyprzedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nei wiem gdzie napisac moze ktos podpowie ale moze ktos z Was jest z okolic strykowa i moglby obejrzec to auto i ile ono jest warte?

 

http://www.allegro.pl/item694840691_...godnienia.html

 

Był u mnie kolo ze Skierniewic który oglądał to auto jakieś 2 tyg temu (też swoje sprzedaje, ale ja za drogo chcę) pamiętam, że mówił że silnik w nim jest strasznie zachlapany olejem.

Wejdź do działu grupy łódzkiej i zagadaj do uzytkownika Sawa on jest ze Strykowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cysiokysio dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jeździłem nim jeszcze ale mnie mocno niepokoi silnik 1.9 D i dużo kilogramów do obsłużenia. Jeździ ktoś takim passatem z tym silnikiem? Jak wygląda sprawa dynamiki, ekonomiki itp. Pozdrawiam

Ja posiadam paszczaka z takim właśnie silnikiem i złego słowa o nim powiedzieć nie mogę, poza tym, że jeśli oczekujesz porządnego przyspieszenia i dużej prędkości maksymalnej to 68KM jest mocą zbyt małą. Mi do codziennej jazdy wystarcza, pogonić też się da i co najważniejsze stosunek pojemności do mocy zapewnia długowieczność tego silnika. Ojciec kolegi miał taki sam silnik w passacie b3 i dobił miliona km bez napraw. Regularnie wymieniać olej, dbać o układ chłodzenia (lubi wysiadać włącznik wentylatora) i autko będzie śmigać tak długo jak będzie trzeba :) A co do ceny to ja za mojego też zapłaciłem 5500 :) Warto było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem automat z silnikiem 2.0 2E. W 2 lata przejechałem 150 tys. Wymiana oleju koniecznie co 50tys. wraz z filtrem. Skrzynia mi padła - zginął 4 bieg. Remont był nieopłacalny i sprzedałem. Dodam tylko, że też na początku tylko się ślizgał na 4-ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche poczytalem temat ale dodatkowo zadam na swiezo pytanie....

 

2.0 16V w pasku b3 kombi i jest gaz

ladnie odpala i rowno chodzi i na tym i na tym

gaz to nie sekwencja jak co

 

 

co myslicie o tym motorze? zawsze sceptycznie podchodzilem do 16v bo gloryfikowalem niezniszczalne 8V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16v to super motorek :ok:

Z tego co czytałem jednak to nie lubi gazu-mechaniczny wtrysk, zresztą koleś miał takiego i sprzedał z powodu junkersa, nie banglało to za dobrze.

Może akurat tu ktoś postarał się przy instalacji skoro chodzi ładnie, jednak byłbym ostrożny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blosa mu zrobi i będzie chodził :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności