-
Liczba zawartości
493 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez Navkol
-
Ano. Miałem podjechac gdzieś na sprawdzenie ale nie mam czasu i tak jeżdżę.
-
Mój przy 80/h na prostej potrafi wskazać 5,8. Lecz to tylko chwilowe A na poziomie dziennym to od 10 do 15. Zależy od warunków.
-
JAKI OLEJ DO SKRZYNI TIPTRONIC 5-biegowej w 1.9tdi 2002r
Navkol odpowiedział temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Właśnie patrzę na fakturę i tam jest napisane: Olej ATF LT Symbol ESSO 71141 ilość 5,5 litra Nie wiem czy Ci to pomoże ale... -
Układ ABS blokuje i odpuszcza hamowanie poszczególnych kół, tak by nie blokowały się na stałe. Wszystko jest w najlepszym porządku.
-
Ale chyba nie automatem
-
Ugrzecznienie niektórych userów CB jest czasami ponad moje siły. Kiedyś słyszałem jak jeden gość drugiemu służył za NAVI używając samych zdrobnień. Mniej więcej tak: "Dojedziesz obwodniczką do koniuszka, potem na rondku leciutko w lewo i na światełkach w prawo. Na tej dróżce na środeczku jest wysepka. Za nią w prawo pod góreczkę i jesteś... Gość tak lukrował, że się mało nie pochorowałem
-
THX, lecz nie ma tego co moja żona chce i jak nie dacie czegoś więcej to będzie Może od razu podacie mi numer na BŁĘKITNĄ LINIĘ
-
Z góry przepaszam za temat lecz moja Ukochana jest obok i mnie zmusiła... Wiem, że 90% userów forum to faceci, ale może Wasze Ukochane podpowiedzą: Czy warto kupować środki chemiczne (np. Lenor, proszek do prania itd) na Alledrogo Jeśli tak to czy możecie polecić godnego zaufania sprzedawcę z ww. serwisu aukcyjnego Z drugiej strony oleju do swojego furaka na Allderogo bym nie kupił Jeszcze raz przepraszam za topic i aż mi
-
Jasne. W końcu to dość delikatny element. Wystarczy mały kamyczek przy stosunkowo sporej V i dziureczka gotowa...
-
Skoro ma być pod silnikiem, to po co to kolorować
-
Dobrze robie, czy zle? :) Skrzynia Automatyczna
Navkol odpowiedział topek → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
A mnie w ASO wmawiali, że nie wymienia się oleju Zresztą wielokrotnie było o tym na forum. Ja za namową innych userów wymieniam i olej i filtr a na ASO w tej materii nie patrzę -
Sam regenerowałem u nich wszystkie 4szt. Ale opinie są podzielone: jedni mówią,że to co robią to SYF, a inni wprost przeciwnie - GIT. Ja postawiłem na $$$ (regen. 4ch sztuk - 1200 PLNów a koszt jednego to 1400 PLNów - 2 lata temu). Nie ukrywam, że finanse odegrały ISTOTNĄ rolę, ale pocieszałem się, że w cenie nowych w ASO swoje mogę 4 razy zregenerować . Poza tyn jeśli Świątek ma swój team racingowy, to dla nich chyba też robią, no nie Więc jako takie pojęcie na 100% mają.
-
Ludzie!! ustawienie świateł to koszt jedynie ok. 20 PLN'ów A od tego może zależeć bezpieczeństwo
-
Wpisz w szukajce na Alledrogo "CARBONIUM" i wyjdą Ci oba modele. Po opisie poznasz ich różnice
-
KU PRZESTRODZE Auto: z grupy VAG Rok prod: 2000 Przebieg real: 190 tyś silnik: V6 180 KM jazda: tania, lane z kanistra, od szwagra - ilość ok 300 l efekt: zasyfiała pompa (ponoć zaklejona parafiną) koszt: holowanie z DE 2,5 kPLN +nowa pompa 7 kPLN + robocizna Za te pieniądze można by kupić ze 2,5t paliwa po 3,9 PLN
-
potwierdzam. Lecz ja mam radio na stałe i zależało mi na na tym, by nie rzucało się w oczy, nie przeszkadzało i żebym miał odsłuch CH19. W większości radyjek głośnik jest pod spodem i jakiekolwiek jego zasłonięcie utrudnia odsłuch (chyba że mamy dodatkowy głośnik zewnętrzny). Najlepiej jest je podwiesić (kumpel ma w nogach pasażera - pod schowkiem). Ale jak jest ktoś większy to może nogą stuknąć. Stwierdziłem, że nie bawię się gałkami radia w czasie jazdy (raz nastawione wartości wystarczają mi zupełnie), nie zmieniam kanału itd. Montaż na słupku środkowym wydał mi się najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Tak też uczyniłem
-
No więc tak... Jeśli zależy Ci (tak jak mnie) jedynie na odsłuchu CH19 i komunikacji z innymi userami eteru na tymże kanale, nie zmieniasz często wartości SQUELCH, RFGAIN'a, MICGAIN'a itp. to proponuję moje rozwiązanie. Radyjko zamocowałem na środkowym słupku. Zasilanie z zapalniczki tunelu środkowego, kabel antenowy zamaskowany pod listwą, gruszka na lewym udzie i naprzód Jak będzie taka potrzeba to pokażę fotki "uchwytu montażowego" ;P całość kosztowała "mniej niż zero". Plastikowy uchwyt (ten wokół radia) zrobiłem z czarnej listwy plastikowej. Po podgrzaniu jej opalarką zrobiła się plastyczna. W takim stanie owinąłem ją wokół radia i poczekałem do wystygnięcia. Po odkształceniu się (do kształtu obudowy radia) jest sztywna i zachowuje postać "ramki". Przykręciłem ją wkrętami. Pod spodem jest kątownik tak by radio nie zjechało w dół. Zrobiłem tak już kilka tysięcy km i wszystko
-
jako wywołany do "tablicy" udzielam odpowiedzi: mój motorek to faktycznie AKN mam 2 IC (z lewej i prawej) fabrycznie nie dłubany - 150 KM pomiar na "hamulcowni" : - 162,4 KM przy 4242 obr/min - 319 Nm przy 3124 obr/min oferowano mi tuning i wzrost mocy o ok 10-15 KM za 1,3 kPLN co wydaje się mało opłacalne więc pomysł zarzuciłem. Jak ktoś ma możliwość sprawdzenia w ASO to mogę na priv podać VIN
-
Ile kosztowały części napisałem (patrz wyżej). Wałeczki OK. Słyszałem różne opinie na temat regeneracji u Świątka, ale nie kosztowało mnie to 1400 za sztukę a 1200 za wszystkie 4. Wyszedłem z założenia, że skoro mają swój team racingowy, to mają opanowaną technologię i robią to OK. No...w najgorszym przypadku wystarczająco dobrze jak na mój miejski styl jazdy Miesiąc czy 2 temu byłem na hamowni i wyszło 162 KM...jak na serię całkiem dobrze, no nie?
-
Zagadajcie do tego usera Allegro Podajesz numer VIN a on wszystko dopasuje (u mnie wszystko pasiło). Biorę od gościa do wszystkich samochodów w rodzinie
-
sseerr, zobacz dzienniczek na Autocentrum Może coś w tym stylu + jakieś nasze sugestie EDIT: Połowa 2009 a ja dalej czekam
-
MM_VW, ja w ASO Kulikowski w Gdyni nie płaciłem NIC za zmianę języka. Zaskoczyli mnie pozytywnie
-
Przegięcie czy jedno zero za dużo
-
2,5 TDI automat - na co zwrócić uwagę przy zakupie
Navkol odpowiedział temat → Passat B5 (3B i 3BG)
bor0wy, u mie nie ma żadnych szarpnięć. Następuje redukcja i tp jest oczywiście odczuwalne: wyższe obroty silnika no i mocniej ciągnie. Jeśli masz tempomat to łatwo się przekonać -
2,5 TDI automat - na co zwrócić uwagę przy zakupie
Navkol odpowiedział temat → Passat B5 (3B i 3BG)
IMHO bzdura. Przerzucasz wajchę w prawo dowolnie nic nie naciskając. Spróbuj sam a przekonasz się. Poza tym wszystko się zgadza. Zwróc też uwagę nie tylko na zmianę biegów w górę (nie powinno być szarpnięć) ale również na redukcję w pozycji "D". Często zdarza się tak, że przy redukcji szarpie a to są początki końca... Najlepiej sprawdzić to wszystko gdy przyspiesza/zwalnia się na powolutku granicy zmiany biegu 1/2 i 2/3 (w obie strony). Na tym "przełożeniu" najbardziej szarpie padający automat. A co do silnika 2,5 V6... Najlepiej byłoby zdjąć pokrywę i zobaczyć czy wałki nie są powycierane. Ja miałem ubytki ok 1,5mm i je regenerowałem u świątka w bydgoszczy. Za cenę regeneracji 4-ch w ASO kupiłbym 1 nowy (a są 4). A potem to już bzdurki: popychacze, dźwigienki zaworowe, podkładki...I to wszystko razy 24. Ale jak masz silniczek OK to aż miło posłuchać jego mruczenia No i nie telepie nim tak na mrozie jak rzędówką z 4 garkami. Spalanie za to wyższe niż w 1,9 Sam musisz zdecydować. Ja mam 162 KM i już mi mało. Zastanawiam się nad zmianą na coś mocniejszego
