Skocz do zawartości

Navkol

  • Liczba zawartości

    493
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Navkol

  1. Ano. Miałem podjechac gdzieś na sprawdzenie ale nie mam czasu i tak jeżdżę.
  2. Mój przy 80/h na prostej potrafi wskazać 5,8. Lecz to tylko chwilowe A na poziomie dziennym to od 10 do 15. Zależy od warunków.
  3. Właśnie patrzę na fakturę i tam jest napisane: Olej ATF LT Symbol ESSO 71141 ilość 5,5 litra Nie wiem czy Ci to pomoże ale...
  4. Navkol

    Abs

    Układ ABS blokuje i odpuszcza hamowanie poszczególnych kół, tak by nie blokowały się na stałe. Wszystko jest w najlepszym porządku.
  5. Navkol

    Ciekawe teksty???

    Ugrzecznienie niektórych userów CB jest czasami ponad moje siły. Kiedyś słyszałem jak jeden gość drugiemu służył za NAVI używając samych zdrobnień. Mniej więcej tak: "Dojedziesz obwodniczką do koniuszka, potem na rondku leciutko w lewo i na światełkach w prawo. Na tej dróżce na środeczku jest wysepka. Za nią w prawo pod góreczkę i jesteś... Gość tak lukrował, że się mało nie pochorowałem
  6. THX, lecz nie ma tego co moja żona chce i jak nie dacie czegoś więcej to będzie Może od razu podacie mi numer na BŁĘKITNĄ LINIĘ
  7. Z góry przepaszam za temat lecz moja Ukochana jest obok i mnie zmusiła... Wiem, że 90% userów forum to faceci, ale może Wasze Ukochane podpowiedzą: Czy warto kupować środki chemiczne (np. Lenor, proszek do prania itd) na Alledrogo Jeśli tak to czy możecie polecić godnego zaufania sprzedawcę z ww. serwisu aukcyjnego Z drugiej strony oleju do swojego furaka na Allderogo bym nie kupił Jeszcze raz przepraszam za topic i aż mi
  8. Jasne. W końcu to dość delikatny element. Wystarczy mały kamyczek przy stosunkowo sporej V i dziureczka gotowa...
  9. Skoro ma być pod silnikiem, to po co to kolorować
  10. A mnie w ASO wmawiali, że nie wymienia się oleju Zresztą wielokrotnie było o tym na forum. Ja za namową innych userów wymieniam i olej i filtr a na ASO w tej materii nie patrzę
  11. Navkol

    Dłubanie 2.5 TDI

    Sam regenerowałem u nich wszystkie 4szt. Ale opinie są podzielone: jedni mówią,że to co robią to SYF, a inni wprost przeciwnie - GIT. Ja postawiłem na $$$ (regen. 4ch sztuk - 1200 PLNów a koszt jednego to 1400 PLNów - 2 lata temu). Nie ukrywam, że finanse odegrały ISTOTNĄ rolę, ale pocieszałem się, że w cenie nowych w ASO swoje mogę 4 razy zregenerować . Poza tyn jeśli Świątek ma swój team racingowy, to dla nich chyba też robią, no nie Więc jako takie pojęcie na 100% mają.
  12. Ludzie!! ustawienie świateł to koszt jedynie ok. 20 PLN'ów A od tego może zależeć bezpieczeństwo
  13. Navkol

    1 radio 2 samochody...

    Wpisz w szukajce na Alledrogo "CARBONIUM" i wyjdą Ci oba modele. Po opisie poznasz ich różnice
  14. KU PRZESTRODZE Auto: z grupy VAG Rok prod: 2000 Przebieg real: 190 tyś silnik: V6 180 KM jazda: tania, lane z kanistra, od szwagra - ilość ok 300 l efekt: zasyfiała pompa (ponoć zaklejona parafiną) koszt: holowanie z DE 2,5 kPLN +nowa pompa 7 kPLN + robocizna Za te pieniądze można by kupić ze 2,5t paliwa po 3,9 PLN
  15. potwierdzam. Lecz ja mam radio na stałe i zależało mi na na tym, by nie rzucało się w oczy, nie przeszkadzało i żebym miał odsłuch CH19. W większości radyjek głośnik jest pod spodem i jakiekolwiek jego zasłonięcie utrudnia odsłuch (chyba że mamy dodatkowy głośnik zewnętrzny). Najlepiej jest je podwiesić (kumpel ma w nogach pasażera - pod schowkiem). Ale jak jest ktoś większy to może nogą stuknąć. Stwierdziłem, że nie bawię się gałkami radia w czasie jazdy (raz nastawione wartości wystarczają mi zupełnie), nie zmieniam kanału itd. Montaż na słupku środkowym wydał mi się najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Tak też uczyniłem
  16. No więc tak... Jeśli zależy Ci (tak jak mnie) jedynie na odsłuchu CH19 i komunikacji z innymi userami eteru na tymże kanale, nie zmieniasz często wartości SQUELCH, RFGAIN'a, MICGAIN'a itp. to proponuję moje rozwiązanie. Radyjko zamocowałem na środkowym słupku. Zasilanie z zapalniczki tunelu środkowego, kabel antenowy zamaskowany pod listwą, gruszka na lewym udzie i naprzód Jak będzie taka potrzeba to pokażę fotki "uchwytu montażowego" ;P całość kosztowała "mniej niż zero". Plastikowy uchwyt (ten wokół radia) zrobiłem z czarnej listwy plastikowej. Po podgrzaniu jej opalarką zrobiła się plastyczna. W takim stanie owinąłem ją wokół radia i poczekałem do wystygnięcia. Po odkształceniu się (do kształtu obudowy radia) jest sztywna i zachowuje postać "ramki". Przykręciłem ją wkrętami. Pod spodem jest kątownik tak by radio nie zjechało w dół. Zrobiłem tak już kilka tysięcy km i wszystko
  17. Navkol

    Dłubanie 2.5 TDI

    jako wywołany do "tablicy" udzielam odpowiedzi: mój motorek to faktycznie AKN mam 2 IC (z lewej i prawej) fabrycznie nie dłubany - 150 KM pomiar na "hamulcowni" : - 162,4 KM przy 4242 obr/min - 319 Nm przy 3124 obr/min oferowano mi tuning i wzrost mocy o ok 10-15 KM za 1,3 kPLN co wydaje się mało opłacalne więc pomysł zarzuciłem. Jak ktoś ma możliwość sprawdzenia w ASO to mogę na priv podać VIN
  18. Ile kosztowały części napisałem (patrz wyżej). Wałeczki OK. Słyszałem różne opinie na temat regeneracji u Świątka, ale nie kosztowało mnie to 1400 za sztukę a 1200 za wszystkie 4. Wyszedłem z założenia, że skoro mają swój team racingowy, to mają opanowaną technologię i robią to OK. No...w najgorszym przypadku wystarczająco dobrze jak na mój miejski styl jazdy Miesiąc czy 2 temu byłem na hamowni i wyszło 162 KM...jak na serię całkiem dobrze, no nie?
  19. Zagadajcie do tego usera Allegro Podajesz numer VIN a on wszystko dopasuje (u mnie wszystko pasiło). Biorę od gościa do wszystkich samochodów w rodzinie
  20. Navkol

    Dzienniczek fury

    sseerr, zobacz dzienniczek na Autocentrum Może coś w tym stylu + jakieś nasze sugestie EDIT: Połowa 2009 a ja dalej czekam
  21. MM_VW, ja w ASO Kulikowski w Gdyni nie płaciłem NIC za zmianę języka. Zaskoczyli mnie pozytywnie
  22. Przegięcie czy jedno zero za dużo
  23. bor0wy, u mie nie ma żadnych szarpnięć. Następuje redukcja i tp jest oczywiście odczuwalne: wyższe obroty silnika no i mocniej ciągnie. Jeśli masz tempomat to łatwo się przekonać
  24. IMHO bzdura. Przerzucasz wajchę w prawo dowolnie nic nie naciskając. Spróbuj sam a przekonasz się. Poza tym wszystko się zgadza. Zwróc też uwagę nie tylko na zmianę biegów w górę (nie powinno być szarpnięć) ale również na redukcję w pozycji "D". Często zdarza się tak, że przy redukcji szarpie a to są początki końca... Najlepiej sprawdzić to wszystko gdy przyspiesza/zwalnia się na powolutku granicy zmiany biegu 1/2 i 2/3 (w obie strony). Na tym "przełożeniu" najbardziej szarpie padający automat. A co do silnika 2,5 V6... Najlepiej byłoby zdjąć pokrywę i zobaczyć czy wałki nie są powycierane. Ja miałem ubytki ok 1,5mm i je regenerowałem u świątka w bydgoszczy. Za cenę regeneracji 4-ch w ASO kupiłbym 1 nowy (a są 4). A potem to już bzdurki: popychacze, dźwigienki zaworowe, podkładki...I to wszystko razy 24. Ale jak masz silniczek OK to aż miło posłuchać jego mruczenia No i nie telepie nim tak na mrozie jak rzędówką z 4 garkami. Spalanie za to wyższe niż w 1,9 Sam musisz zdecydować. Ja mam 162 KM i już mi mało. Zastanawiam się nad zmianą na coś mocniejszego
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności