Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czyli aktualizacja softu w kablu i będzie śmigać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć "aktualizacja" jak kolega posiada jakąś wiedzę... to może się podzieli? Mi by się bardzo przydała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie aktualizuj kabla bo padnie całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programator ISP i nowy firmware do atmegi. Po aktualizacji będziesz miał to co w niego wrzucisz. Choć nie zawsze. Ja ostatnio miałem urąbany kabel, kolegi z forum, niby po aktualizacji, a wyrąbało jeden pin a atmedze - nie mam pojęcia jak, i jeszcze coś z atf jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał być nieudolnie grzebany, skoro pin wyleciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podłączeniu do samochodu mam taki komunikat:

 

Stan portu:OK

Interface wykryto!

Typ Ross-Tech HEX-USB

Wersja 1.79

Stan:Test własny nieudany

K1:OK

K2:OK

 

i nie chce mi wykonywać skanowania , czy może mi ktoś poradzić co mogę z tym problemem zrobić

Passat B6 2.0 TDI 2006 - kabel vcds812 China

Z góry dzięki za ewentualne podpowiedzi

 

Czy nikt nie miał podobnego problemu.

Może ktoś podjął by się reaktywacji kabelka.

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musiał być nieudolnie grzebany, skoro pin wyleciał.

Nie koniecznie, wystarczy że podczas zapisu chociażby fuse bitów za bardzo obniżysz napięcie. Nie wiadomo co zapisze... nie wiadomo czego nie zapisze, i wystarczy że zapisze, że PIN jest wyjściowy i ustawi na nim 5V a pin jest ciągnięty do masy czy występuje na nim powiedzmy 2.5V, poleci mały prąd wyrównawczy, na tyle mały ze nic się nie stanie, ale jak sobie tak pochodzi to może go upalić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który konkretnie PIN wywaliło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwalona była nóżka od SPI, ale w mocno specyficzny sposób. Tj, atmega programowała się normalnie... ale po zaprogramowaniu na jednym z tych pinów (musiałbym ją znaleźć i wlutować) pojawiały się losowe przebiegi, raz 1 raz 0... nie zależnie od wsadu jaki był w atmedze (testowałem na czystym binie z 0 i z 1, i obniżoną f kwarcu...). I co zabawniejsze skasowanie atmegi, dawało czystą atmege, zaprogramowanie atmegi przebiegało bez problemów... Wymiana atmegi i wrzucenie jeszcze raz matrycy w atf wskrzesiło ten kabel...

Ogólnie z tych kabelków to miałem już uwalony stabilizator(0,5A); uwaloną atmegę + uwalony atf. Widzialem uwalone 9241(!); w jednym FTDI w ogóle nie chciał ruszać, w innych tranzystorki sterujące...

Te chińskie klony chyba robione są z najgorszych możliwie jakościowych elementów, bo jeżeli 5V stabilizator 0,5A pali się przy 40-80mA poboru prądu to coś z tym jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jest grupa dostawców, którzy robią ten towar "pod cenę" i stąd takie kłopoty. Problem ze stabilizatorem, który powinien wytrzymywać obciążenie 1A siada jak piszesz przy kilkudziesięciu mA jest chyba ogólnie znany. Możnaby też wiele napisać na temat rodzajów wykonań kabli, było tego naprawdę wiele, ale przyznaję, że "chwastów" nie brakuje. Choć miałem do czynienia z wykonaniem, które pracuje bez problemu 2-3 lata. Ale ma to odzwierciedlenie niestety w cenie. A jak wiadomo Polak chce tanio i dobrze, a tak się nie da. Trzeba wybrać, albo tanio, albo dobrze. Ot taka historyczna biznesowa prawda. Były partie 805, 704, które były "kilkurazówkami", choć muszę przyznać, że producenci poszli po rozum do głowy i teraz problemów praktycznie nie ma, a jeśli nawet zdarza się to jest to znikomy promil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam problem z vcds 10.6 klonem,wydaje mi sie ze wysypal mi sie kabelek gdyz nie wykrywa go moj komp poprawnie jako ross tech hex usb tylko pod jakas inna nazwa.Prosze o pomoc kolegow z szanownego forum gdyz nie jestem obcykany w tym temacie z gory dziekuje.Ewentualnie zlece komus naprawe oczywiscie odplatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Lukisia 692055559 z Warmińsko-mazurskiego pomoże na 100% z kabelkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak opinii o 106 nie zmienię. Część chińczyków nie popisała się. Jak coś można z niego zrobić 908 oczywiście jak się da.

 

Naprawa wiąże się z przeprogramowaniem i usunięciem elementów powodujących usterkę.

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja potrzebuję pomocy z Vag Com 106 CAN BUS USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja potrzebuję pomocy z Vag Com 106 CAN BUS USB

To znaczy? Popsułeś kabelek, nie możesz zainstalować, czy nie łączy się z autem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabe jest z programem vcds 10.6.0 en.

miałem zainstalowany vcds z adako i chyba z niego chciał pobrać sterowniki

no i teraz cały czas pisze mi że nie może zainstalować sterowników do urządzenia

a wykrywa mi go jako Ross-Tech HEX-USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ubity flash w Atmedze, trzeba programować i oczywiście posiadać odpowiedni wsad. ;)
a ma może ktoś wsad do tego kabelka za pomoc będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

ja próbowałem vaga 311.2n i vcds-lite i nic; posiadam kabel kkl-usb, a w programach są jedynie łącza com1-4; czy oba programy są mimo to w stanie działać przez usb tworząc wirtualny port com?

gdy odpalam któryś z nich, żaden nie wskazuje połączenia (port com inaccesible); w menadżerze urządzeń też nie widać śladu kabelka (sterowniki wgrane) :/

nadmieniam, ze kabel (zapewne chinczyk) podłączony do samochodu świeci

czy to jest wina kabla i należy go na nowo programować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności