Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

CZEŚĆ

Npięcie jest ,dioda swieci jasno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dioda świeci jasno - to musi być od obd bo dioda jest zasilana z ze stabilizatora a ten z OBD2.

 

Jeżeli masz tego typu komunikat, i kwestia wygląda w ten sposób, to albo wrzucasz nieodpowiedni firmware w atmege, albo nie wrzucasz odpowiednich fusebitów lub kabel jest uszkodzony sprzętowo od strony komunikacyjnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej może ktoś pomoże?

Kupiłem Clon VAG106 z crakowanym VCDS 10.6 po PRAWIDŁOWEJ instalacji i uruchomieniu programu od razu pojawia się komunikat "Cable not found error code=-1"

Program nie startuje.

Kabel sprawdzany innym programem VAG704 i działa.

Sprawdzane na trzech róznych komuterach:

1. Windows XP

2. Vista

3.Windows 7

To samo...

Poradzicie coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro skrakowany jest ten 10.6, to jest jakiś "przeszczep". Generalnie kabel powinien Ci aktywować dedykowaną 10.6. A skoro tak się nie dzieje lub się nie działo, to pytać sprzedawcę. Poza tym jeśli masz WinXP SP3 10.6 może w szczególnych przypadkach robić problem. Zalecana reinstalacja "środowiska Windows" i instalacja każdej z wersji w odrębnych folderach (nie tych, które proponuje instalator).

Jednak podejrzewam nieuczciwość sprzedawcy i sprzedał Ci 908 lub 912 mówiąc, że ruszy na 10.6, a tak jak widać nie jest. Od pewnego dopiero czasu 10.6 były zgodne w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wersja 10.6 śmiga na starym firmwarze... dopiero 10.61 wymaga aktualizacji firmware w atmedze (przynajmniej tak na ori miałem)

 

Co do błędu spróbuj ręcznie zmienić port com ftdi w menadżerze urządzeń na niższy coś z przedziału com1-4.. bo mimo że kabel jest usb w środku jest ftdi a vcds z vitaminką może dziwnie reagować na wysoki numer portu;)

 

Jeszcze jedna uwaga - wersja softu 10.6 a wersja językowa? bo to jest ważne... angielska działa zawsze... a Polska prawie nigdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zerknijcie na filmik [ame]http://www.youtube.com/watch?v=equ0qL-70pY[/ame]

 

w menadżerze urządzeń nie widnieje jako virtualny port tulko jako USB ross-tech HEX or KEY USB Interface. Tam nie zmienia się portu COM.

 

VCDS 10.6 wersja EN.

 

Kablek sprawdzany na wersjach 912 908 i ruszył dopiero na 704 (zostal wykryty przez program). Reszta go nie widziała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem z wersją sterownika do USB, 704-ka miała inny starszy i taki masz w systemie i dlatego Ci rusza tylko na 704. W menedżerze urządzeń musisz zmienić wersję sterownika, czyli wskazać inną lokalizację sterownika i tam wybrać z listy i wskaż ten z relatywnie najmłodszą datą.

 

A tak na marginesie, co na to sprzedawca? Umył ręce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.risumtech.com

Nie POLECAM Saport to jedna wielka pomyłka.. Piszę i piszą... Zrzuty robione fimy robione a oni tylko jedno: Powinno działać...

 

Sprawdzę to... i dam znać...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no coż.... ;)

Sprawdzę to... i dam znać...

ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w menadżerze urządzeń nie widnieje jako virtualny port tulko jako USB ross-tech HEX or KEY USB Interface. Tam nie zmienia się portu COM.

VCDS 10.6 wersja EN.

 

Kablek sprawdzany na wersjach 912 908 i ruszył dopiero na 704 (zostal wykryty przez program). Reszta go nie widziała...

 

Jeżeli chodzi o ori rosstech - da się zmienić port, widnieje pod inna nazwa, ale FTDI jest dalej FTDI i nie dostaje żadnych magicznych mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale kolega ma "alternative power". ;) Zresztą było to widać na filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"alternative power" Co to znaczy? wersja sterownika jest najmłodsz i pochodzi z 2010-06-16 próbowalem podmieniać na starsze z takim samym rezultatem. Dziwi mnie to że od razu otrzymuje komunikat o barku interfejsu "Cable not found error code=-1"

 

Pisałem do Chińczyków nie ma mowy o zwrocie kasy (oczywiście po wysłaniu im tego fejsa).

Są wielce przekonani że jestem kret..em i nie umiem zainstalować sterownika.

Jestem Technikiem Elektronikiem i inż informatyki oczywiście nie wiem wszystkiego ale zainstalowć nowe urządzenie Potrwię.... Jakieś rady?? Jestem skłonny nawet wysłać komuś tego fejsa żeby się nim pobawił. A jak nie to mam namiary już na gostka który sprzeda mi drugiego clona... niby 100% OK.

 

Jeszcze jedno wersja firmware 1.79 może to coś da...

Edytowane przez stempskp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"alternative power" Co to znaczy?

Nic konkretnego... Ot po prostu "alternatywna moc" w alternatywnym sprzęcie.

Dziwi mnie to że od razu otrzymuje komunikat o barku interfejsu "Cable not found error code=-1"

Możliwe, że ubił Ci się wsad, tak ja to pojmuję. Tudzież kabel masz od wersji 704 i nie gada "wyżej".

Pisałem do Chińczyków nie ma mowy o zwrocie kasy (oczywiście po wysłaniu im tego fejsa).

Są wielce przekonani że jestem kret..em i nie umiem zainstalować sterownika.

Takie życie, kasa wpłacona, klient wypad. Dlatego niektórzy uważają, że ze wschodu jest taniej. Sam się przekonałeś, że rzetelny support to podstawa. Nie chcę być źle zrozumiany, ale czasami warto poszukać na swoim podwórku i w razie problemu przyjść i powiedzieć co się stało, niż "procesować" się ze skośnookimi. No takie życie. Oni też doskonale wiedzą, że jesteś daleko.... ;)

 

Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup kolejnego, to poszukaj w sprawdzonych źródłach... Rozejrzyj się dokładnie, "na własnym podwórku", coś na pewno znajdziesz, o poradach i supporcie nie wspominam, bo to sprawa oczywista u rzetelnego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"alternative power" Co to znaczy? wersja sterownika jest najmłodsz i pochodzi z 2010-06-16 próbowalem podmieniać na starsze z takim samym rezultatem. Dziwi mnie to że od razu otrzymuje komunikat o barku interfejsu "Cable not found error code=-1"

 

Pisałem do Chińczyków nie ma mowy o zwrocie kasy (oczywiście po wysłaniu im tego fejsa).

Są wielce przekonani że jestem kret..em i nie umiem zainstalować sterownika.

Jestem Technikiem Elektronikiem i inż informatyki oczywiście nie wiem wszystkiego ale zainstalowć nowe urządzenie Potrwię.... Jakieś rady?? Jestem skłonny nawet wysłać komuś tego fejsa żeby się nim pobawił. A jak nie to mam namiary już na gostka który sprzeda mi drugiego clona... niby 100% OK.

 

Jeszcze jedno wersja firmware 1.79 może to coś da...

 

Kolego jeśli masz wersje firmware 1.79 to tylko uruchomisz VCDS 704

 

dla wersji VCDS 908 FW - 1.81

dla wersji VCDS 106 FW - 1.83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup kolejnego, to poszukaj w sprawdzonych źródłach... Rozejrzyj się dokładnie, "na własnym podwórku", coś na pewno znajdziesz, o poradach i supporcie nie wspominam, bo to sprawa oczywista u rzetelnego sprzedawcy.

 

Tego to bym nie brał na poważnie!!!

Edytowane przez mazik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tego to bym nie brał na poważnie!!!

Ty nie musisz... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inni też zrozymią jak kupią , pochodzi pare razy i się zablokuje i oczywiście SERWIS Poraday i Support kosztuje!Raptem 5 min roboty wiesz sam!

Edytowane przez mazik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja wiedza w tym temacie zatrzymała się jakieś pół do roku temu. Ale cóż, na siłę przekonywać nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy , zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności