Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

 

Komp zabezpieczony w 100% (całkowity brak internetu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie użyłeś innej wersji programu niż ten dedykowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę, miał bym pytanie apropo wsadów. Jak można z kabla zrzucić soft żeby mieć kopie zapasową? Czy w ogóle da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie użyłeś innej wersji programu niż ten dedykowany?

Jak nie, jak tak;

Problem leży po stronie kabla, próbowałem na 704.1 gdzie pokazuje się jako zarejestrowany ale co kilka sekund wywala błąd komunikacji. Coś się stało z kablem podczas używania Auto-Scan w wersji 912) i od tej pory nie chce działać z 912.

Tak się właśnie kończy używanie "klonów" z innym softem niż był dedykowany pod kabelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny soft niż dedykowany używałem PO awarii kabla...

Jest ktoś z województwa śląskiego kto może "naprawić" kabel ? Pilne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z clonem 908en nie potrafię zainstalować sterownika usb co jest nie tak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem z clonem 908en nie potrafię zainstalować sterownika usb co jest nie tak ??

Jaki masz system operacyjny? Wywala jakieś błędy przy instalacji? Napisz coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki masz system operacyjny? Wywala jakieś błędy przy instalacji? Napisz coś więcej.

 

 

system win7 32bity przy instalacji nie wywala błędów instaluje całkiem normalnie z cd na końcu się pyta czy zainstalować sterownik hex-can-usb daje tak instaluje wkładam kabel pisze znaleziono nowy sprzęt podaje mu lokalizacje i dup-a system Windows nie potrafił zainstalować sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instalowałeś wcześniej w tym systemie np. Commandera?

Ma to jakieś znaczenie?? :hmm Ja korzystam z commandera i HEX-a na jednym USB i nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na końcu się pyta czy zainstalować sterownik hex-can-usb daje tak instaluje wkładam kabel pisze znaleziono nowy sprzęt podaje mu lokalizacje i dup-a system Windows nie potrafił zainstalować sterownika

Ja instalowałem sterownik do kabelka i jak zakończył instalację, podpiąłem kabelek i działa bez problemu. Trzeba tylko w programie znaleźć i przetestować odpowiedni port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba że x64 daje sobie z tym radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kable

albo postawienie nowego systemu na wirtualnej maszynie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji mam pytanie w imieniu kolegi, który ma 10.6 - kabelek nagle zaczął mieć problem z łącznością po K. Przy robieniu testu jest takie coś:

 

vcds1.th.jpg

 

Czy myślicie, że może być to coś związanego typowo ze stabilizatorem ? Wygląda na typowo mechaniczną/elektroniczną usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W każdym to samo. A przy okazji - wiesz może w czym tkwić może problem, ale w tym przypadku ?

 

46117137.th.jpg

 

Kabelek po reanimacji Mprogiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spychu14

Zakupiłem sobie interfejsik w wersji 106 EN.

Wszystko działa OK, ale próbowałem się troche pobawić w spolszczenie.

Skopiowałem plik codes.dat wiadomo skąd :), ale program podczas szukania błędów mówi mi, że pliku nie znaleziono. Wiem, że można też pobawić się z plikami L-Code od AD***, ale narazie ich nie ruszałem.

Ktoś jest mocniej zaawansowany w tej dziedzinie ??

 

Znalazłem też ruska, który sprzedaje wsady do atmegi za 250$.

Jak będzie miał PL wersję to może jakas forumowa zrzutka :D ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Posiadam kabelek VAG106 z programem VCDS10.6 przez kilka pierwszych dni wszystko działało ok, ale ostatnio po podłączeniu kabelka program go nie widzi. W menadżerze urządzeń widoczny jest tak jak na obrazku poniżej:

0uvag106j0uvag106jhttp://yfrog.com/z/0uvag106j

 

Instalowanie sterowników od nowa oczywiście nie pomaga.

Instalowałem też na innym kompie (Win7 64bit) oraz na świeżym WinXp SP2 zawsze to samo.

Da się coś jeszcze z tym zrobić, czy pozostaje przekonywanie żony do kolejnego zakupu :) ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Riven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba coś ze sterami nie tak bo masz wykrzyknik czyli nie działają sterowniki a powodem może być np uszkodzony fejs lub podłączenie innego programu niż dedykowany ale koledzy mnie poprawią jeśli się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sterowniki te same instalowałem wtedy kiedy działało i teraz kiedy nie działa.

Jeśli głębiej wejdę we właściwości urządzenia to pisze ze nie zainstalowane sterowniki. Ale w czasie instalacji oprogramowania instalator pyta czy zainstalować sterowniki daję TAK i w podsumowaniu pisze, że zainstalowane. Jeśli fejs uwalony to da się go jakoś ożywić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki z tego co się zorientowałem są w katalogu ..\Ross-Tech\VCDS i stamtąd próbowałem dodawać ręczenie, niestety system mówi, że nie może tam odnaleźć sterowników. Podejrzewam, że to chyba coś z fejsem się stało niedobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów!!

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Tak jak wielu na tym forum miało problemy z vag-com 704 PL hex-can tak i mi się przydarzyło to nieszczęście że się upalił fejs !!.Teraz kupiłem vcds 10.6 w wersji EN z kabelkiem. Pytanie czy można użyć ten interfejs z vcds EN do vag-com 704 PL. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności