Skocz do zawartości
longboy

Problem z komunikacją HEX-CAN-USB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość minoshi

Jestem początkujący więc prosze o wyrozumiałość :P Mam problem z komunikacją za pomocą kabelka vag kkl usb mianowicie porty COM napewno mam dobrze ustawione, próbowałem zmieniać latency timer, bitrate i inne opcje jednak to nic nie dało. Próbowałem przeróżnymi wersjami vag-coma i Polskim Vagiem 2.5 i 4.9. Port status OK Interface not found. Próbowałem w Audi a6 i VW Sharan .Kabel fabrycznie był dla mnie troche za krótki i go przedłużyłem i może w ten sposób jakoś traci dane ale nie mam pojęcia, nie wydaje mi się żeby był to problem bo wszystko dobrze połączyłem na 100%. Jak podłączyłem go do Audi za pomocą Polski VAG 4.9 to stało się coś takiego że nacisnąłem na przycisk ABS żeby mi go odczytało i w programie robiło te 6 prób czy ileś ale przy tych próbach w samochodzie zaczęła mi migać lampka ABS i zaczął "pipczeć" 3 razy, jednak w programie po tych próbach wyskakuje "Brak komunikacji". Ale w samochodzie lampki się zapaliły więc chyba jakaś komunikacja jest. Co moge robić nie tak? może ktoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8905

Po drugie, jeżeli przedłużałeś, tzw. cienkim przedłużaczem USB, możesz mieć problemy, no chyba, że masz wersję kabla na COM, to wtedy nie ma znaczenia przedłużacz. Te cienkie przedłużacze potrafią robić psikusy, tzn. jedno urządzenie, np. pendrive działa, a już drukarka nie.

Jeżelli nadal będzie problem, sprawdź na inny komputerze, jak nic się nie zmieni, reklamuj kabel u sprzedawcy.

Aha, ostatnia sprawa, nie napisałeś jakich dokładnie roczników A6 to dotyczy. Młodego Sharana na pewno nie ruszysz zwykłym KKL, jeśli jest to nowe A6 C6, tak samo. Tutaj diagnoza śmiga po CAN.

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość minoshi

Chodzi mi o Audi A6 C4 i VW Sharan 1.9 TDI 2002r. czyli powinno zadziałać. A kabel nie przedłużałem żadnymi przedłużaczami tylko uciąłem i dostawiłem swojego kabla więcej i tyle. Sprawdzałem na 3 komputerach, windows98 XP i vista. Chyba będe musiał zareklamować kabel, tylko ciekawe czy uzna jak sam go przedłużyłem. A możecie podać jakiś link do kabelka który zadziała mi na 100% z moim Audi i Sharanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie tragedia , stało się zło, padł mi kabelek szukam osobu co mogła by zreanimować pilny kontakt

 

[email protected]

skype:revoltown

gg:5445667

504 -345 -118

 

 

bardzo proszę o pomoc,,,, kabel nie widzi autka sprawdzane na paru autach w PC wszystko wygląda na okay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolego,mam problem z kominikacja kabla Usb i VAG COM AKU 607.3 UD ,dodam ze program mam od kumpla ale bez kabla,dokupilem inny program " VAG COMMANDER K + CAN 1.4 LICZNIK +IMMO + DIAGNOZA z kablem,i kabel z tego programu chce zaadaptowac do VAG COMa 607,d

oradz mi czy jest taka mozliwosc,bo po podlaczeniu kabla,niechce mi znalesc portu COM,dodam ze przestawialem porty w menadzerz w "moj komputer" i nic .moze to wina kabla??doradz mi czy da sie jeszcze zrobic cos z tym kablem,a moze jest niewlasciwy i jaki trzeba.Pisze do ciebie,bo widze po postach na forum ze masz temat obcykany:) z gory dziekuje

gg 12357590,

skyp : pawelkorowaj

 

 

pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie podlaczyc za pomoca HEX-USB-CAN.

Otrzymuje komunikat interface not found.

Nie moge ustawic tych wszystkich wartosci w porcie com poniewaz nie ma takiej opcji. Kabel instaluje sie w usb.

Probowalem na viscie i xp i wszedzie to samo.

Macie jakies pomysly?

 

---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 15:46 ----------

 

doś drgnelo :) tzn wykrywa kabel jako usb<->serial ale nei znajduje sterownikow do niego.

wskazuje lokalizacje vcds i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel wywalony, trzeba programować niestety.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
doś drgnelo tzn wykrywa kabel jako usb<->serial ale nei znajduje sterownikow do niego.

wskazuje lokalizacje vcds i nic

no to jest dobrze, bo na tym etapie można sobie jeszcze samemu poradzić, bez żadnego dodatkowego sprzętu ;)

Ci, którzy chcą spróbować samemu, zapraszam na PW: instrukcja + potrzebne pliki do naprawy kabelka (kolnika EN) z problemem "usb<->serial" całkowicie za FREE, gwarantuję, że kabelka się nie uszkodzi a co najwyżej się naprawi, parę już zrobiłem i działają.

Nie pobieram za to żadnej opłaty, instrukcja naprawy była swego czasu dostępna na innym forum, za późno ją zauważyłem i wyrzuciłem pieniądze, bo kabel po "naprawie" dalej nie działał :D

witam

POTRZEBUJE VAG-COM 704.0 EN posiadam kabelek HEH-CAN-USB

ZAGINEŁA PŁYTKE .

POMOCY!!!

znalazł byś na stronie producenta, ale jak się nie chce szukać to proszę:pobierz<klik.

pozdrawiam

-------------------

edit:/

informacja, dla Tych, którzy posiadają VCDS-a z Adako:

jest już 908,1 PL

niestety trzeba dociągnąć instalkę, bo przez program nie widzi aktualizacji w przeciwieństwie do wersji EN < ta zobaczyła odrazu.

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jacku dawaj do badań, wielu się z tego powodu ucieszy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
informacja, dla Tych, którzy posiadają VCDS-a z Adako:

jest już 908,1 PL

niestety trzeba dociągnąć instalkę, bo przez program nie widzi aktualizacji w przeciwieństwie do wersji EN < ta zobaczyła odrazu.

Pozdrawiam

 

jest jest ... i ladnie chodzi ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jacku dawaj do badań, wielu się z tego powodu ucieszy...
żebym wiedział, że mi się to zwróci to nie ma sprawy ;)

Pozdrawiam

edit/ źle powiedziałem ...ten mi się już zwrócił, ale chciał bym wtedy kupić sobie następny :D

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jacku dawaj do badań, wielu się z tego powodu ucieszy...

 

u chinczykow juz widzialem klony 908.1 ... szybcy sa .. ciekawie jak sie sprawuje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u chinczykow juz widzialem klony 908.1 ... szybcy sa .. ciekawie jak sie sprawuje ...

... były i 805, niektóre chodziły (ja miałem taki od yasska, śmigał aż miło) a następne to lipa :( wiem, bo kolega Marios zakupił, niby taki sam a już nie chciał iść. On był fizycznie inny, chyba chinole zarobili i się pochlali jak następne robili :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci, którzy chcą spróbować samemu, zapraszam na PW: instrukcja + potrzebne pliki do naprawy kabelka (kolnika EN) z problemem "usb<->serial" całkowicie za FREE, gwarantuję, że kabelka się nie uszkodzi a co najwyżej się naprawi, parę już zrobiłem i działają.

Nie pobieram za to żadnej opłaty, instrukcja naprawy była swego czasu dostępna na innym forum, za późno ją zauważyłem i wyrzuciłem pieniądze, bo kabel po "naprawie" dalej nie działał

 

Dzięki koledze jjacekkx udało postawić się na nogi mojego klona v704 - wrócił do żywych i śmiga znów jak ta lala :)

 

Dzięki jjacekkx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS 908 EN mam problem ze skomunikowaniem się tym kabelkiem z autem (Passat 2001). Próbowałem także z golfem kolegi, ten sam rocznik i taki sam efekt :(

 

27.02.2010

Okazało się, że winny był zachwaszczony Windows. Interfejs był wykrywany, ale nie można było nawiązać połączenia z autem. Po reinstalacji systemu problem ustapił :)

Edytowane przez matys_72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a swieci sie dioda po wpieciu kabla do gniazda obd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeci, napięcie na K-line 10,5 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem jak inne kable ale moj musi sie swiecic na czerwono, jak swieci sie na żolto to sie z autem nie skomunikuje, tyle ze u mnie vag pokazywal ze jest zwarcie na lini K a nie ze nie podlaczony do auta, wyglada na to ze kabel jakos uwalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VCDS 908 EN mam problem ze skomunikowaniem się tym kabelkiem z autem (Passat 2001). Próbowałem także z golfem kolegi, ten sam rocznik i taki sam efekt
czyżby chińszczyzna ??

a w okienku licencyjnym jest napisane, że kabel nie testowany, tak ??

... jeśli tak to zwracaj go jak najszybciej, jeśli jeszcze możesz, taka sama była sytuacja, jakiś czas temu z klonami 805.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiały pochodzą z sieci, bez trudu można je znaleźć, wystarczy tylko użyć wyszukiwarki.

Nie zajmuję się tym, a tylko się wspomagałem.

Mam to i nic więcej i chętnie się z Wami tym podzielę.

 

Naprawa uwalonego HEX-CAN-USB.

Opis był na inny forum., lecz przez zbędne dyskusje został usunięty.

Opis działa z każdą wersją kabla HEX-CAN-USB oraz innymi urządzeniami gdzie wysypała się zawartość eproma

 

Całość robisz bez podłączania zasilania do wtyku obd.

Pobierz i zainstaluj to co załączyłem:

Pliki do naprawy 1 < sterownik tam jest, dołączam Mprog 3.0

< klik.

 

1. Podłącz bez internetu interfejs do USB.

2. Uruchom program MProg

3. Wybierz DEVICE a w nim SCAN

4. Wybierz FILE w nim OPEN wskaż na Default.ept (znajduje się w C:\Program Files\MProg 3.0a\Templates)

5. Wybierz DEVICE w nim ERASE

6. Wyłączamy MProg

7. Odłączamy i po chwili podłączamy interfejs do usb

8. Wchodzimy do Menedżer urządzeń odszukujemy nasz interfejs i aktualizujemy mu sterowniki pobrane z tego linka: Sterownik

 

9. Jak wszystko będzie OK to interfejs powinien zainstalować się pod nazwą USB Serial Converter

10. Powtarzamy kroki 2,3

11. Wybierz FILE w nim OPEN wskaż na plik FA24_RT000001=Ross-Tech HEX-USB_232bm.ept

12. Wybierz DEVICE w nim PROGRAM

13. Wyłącz MProg

13. Odłącz interfejs i po chwili go podłącz podając mu sterowniki z folderu gdzie jest zainstalowany VAG.

 

....I to wszystko, prościej się nie da opisać.

Jeśli by zawiodły "pliki do naprawy 1", to pobierz i działaj w/g: Pliki do naprawy 2 < klik.

 

NIGDY NIE PODŁĄCZAĆ INTERFEJSU DO KOMPA Z INTERNETEM

-&gt;wejdź tu &lt;-

 

Zachęcam, również do odwiedzenia pięknego opisu na: A6 KLUB POLSKA, jest bardzo skuteczny.

 

Zamieszczam wszystkie zebrane pliki do pobrania w jednej paczce: Wszystko < klik.

 

Miłej zabawy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności