Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

10 tys to jest nic. Nawet jakbyś sznurkiem to obwiązał to by wytrzymało taki przebieg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 tys to jest nic. Nawet jakbyś sznurkiem to obwiązał to by wytrzymało taki przebieg.

 

:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś pół roku temu wymieniałem końcówkę i właśnie sprawdziłem w moich zapiskach, że wymieniłem na MS, zrobilem juz 10 tyś i zero luzu :-) także może zaryzykuj i załóż MS

 

 

Zazdroszczę u mnie niestety i tego nie wytrzymały. Teraz założyłem Meyle HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam dylemat ponieważ będę kupował cały zestaw MS i nie wiem czy końcówek nie wziąć lepszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż końcówki TRW lub LM i zapomnij o nich na kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie szkoda Ci kasy na ustawianie geometrii na koncowkach master sport?

 

Geometrii się ponoć nie ustawia w tych autach tylko zbieżność :)

Poza tym zbieżność powinno się kontrolować co jakiś czas więc jak padną końcówki MS to będzie okazja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie ma tu u nas na forum jakiegoś gościa handlującego oficjalnie czesciami do zawieszenia z cenami nie z kosmosu?

pozdrawiam :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Marcin Tyś obcykany w klimatach :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nigdy w życiu do Paska nie włożę nic innego niż ori LEM... Każdy chinol jaki miałem, MS, Kraft i inne badziewie NO-NAME pada jak mucha, nie wierzę w teksty, że przejechał już 50 000km na chinolu i nic nie ma luzów. Amen(t) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojoj. Bo Lemfordera to myślisz że w Europie robią? Podejrzewam że klepią go tak samo w Chinach tylko w fabryczce parę przecznic dalej. Jak myślisz że jak założysz Lema to polatasz tyle co na fabrycznych to się zdziwisz. Wiem bo miałem, mam Meyle Hd i póki co odpukać w tej chwili grubo ponad 30 tyś km nalatane i błoga cisza a koszty w zakupie dużo niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.. Już to pisałem, że kupić ori LEMa co szedł na pierwszy montaż raczej sie nie kupi.. a te co oferują w sklepach czy na alledrogo to na 99% chinol :)

Rozmawiam dużo z ludzmi bo pracuje w sklepie motoryzacyjnym i wielu mówi że na MS grube tysiące KM robili ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje cudne MS z sosnowca wytrzymały 6 tyś- końcówki padły chyba jak z garażu wyjeżdżałem

jeden górny wahacz jeden dolny padł. jeżdziło sie kwadratowo- sprzedaż się szykowała więc zainwestowałem w krafta póki co z 10 tyś nalatane i rewelacja ( końcowki wziąłem chyba febi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne doświadczenia .. ile ludzi tyle opinii .. Prawda jest taka , że jak sie ma pecha to i w drewnianym kościele cegła na głowe spadnie .. Wydaje mi się że to kwestia trafienia na dobrą partię..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, nie ma tu u nas na forum jakiegoś gościa handlującego oficjalnie czesciami do zawieszenia z cenami nie z kosmosu?

pozdrawiam :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Marcin Tyś obcykany w klimatach :)))

 

Na Allegro jest gościu o nicku danielloss. Ma lemy w dobrej cenie. Kupowałem u niego sporo rzeczy i byłem zadowolony. Z tego co można znaleźć na forum, to sporo ludzi u niego kupuje i jest ok... Ewentualnie uwaga na odbiór osobisty - możliwe spóźnienia:)

Edytowane przez drummer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Allegro jest gościu o nicku danielloss. Ma lemy w dobrej cenie. Kupowałem u niego sporo rzeczy i byłem zadowolony. Z tego co można znaleźć na forum, to sporo ludzi u niego kupuje i jest ok... Ewentualnie uwaga na odbiór osobisty - możliwe spóźnienia

 

Potwierdzam, brałem u niego cały komplet LEM, świece żarowe BERU (te dłuższe), czujniki ABS, wszystkie tarcze i klocki ATE i parę innych drobiazgów. Na zawieszeniu nalatałem dopiero 15 tys. więc się nie wypowiadam co do trwałości. W chwili obecnej jest SUPER!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moje cudne MS z sosnowca wytrzymały 6 tyś- końcówki padły chyba jak z garażu wyjeżdżałem

jeden górny wahacz jeden dolny padł. jeżdziło sie kwadratowo- sprzedaż się szykowała więc zainwestowałem w krafta póki co z 10 tyś nalatane i rewelacja ( końcowki wziąłem chyba febi)

 

 

 

master sport i kraft to jedna liga,na pewno dobrze zamontowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec lutego pytałem Was o opinię na temat wahaczy... Ostatecznie decyzja została podjęta, w dniu jutrzejszym otrzymam paczuszkę z wahaczami... padło na MEYLE HD - gwarancja 4lata cena 1230zł z łącznikami stabilizatorów, końcówkami drążków, śrubami wzmacnianymi...

Sprzedawca polecał mi też RUVILLE ~820zł Sporo się tego sprzedaje dodał :D

W przyszłym tygodniu zapowiada się montaż i wtedy też potwierdzę czy ori gumy z LEM-a wytrzymały 14tyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 30 tysiacach jazdy na wahaczach Ruville musialem wyciągnąć zwrotnice do wymiany łożyska. Wszystkie sworznie jeszcze ciasne. Jestem pozytywnie zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndrzejP4 a jak z osłonami gumowymi ?? słyszałem właśnie od sprzedających, że wracały na reklamację ponieważ puszczały gumy przy sworzniach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj po 30 tysiacach jazdy na wahaczach Ruville musialem wyciągnąć zwrotnice do wymiany łożyska. Wszystkie sworznie jeszcze ciasne. Jestem pozytywnie zaskoczony.

 

 

 

Andrzeju jak przejedziesz 60-70 tyś to będzie powód do pozytywnego zadowolenia. Przy wymianie kompletu zawieszenia conajmniej tyle powinno to pojeździć. Poczekamy zobaczymy. W mojego doświadczenia Ruville jeśli chodzi o przeguby/zawieszenia to średnia półka - nieco niżej niżej niż Febi/Swag. Za 820 zł jednak to dość dobra alternatywa - o niebo lepiej niż MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy Ruville padną to kupię Lemfordera.

 

Gumy na sworzniach są całe, trzymają się nieźle.

 

Po montażu wahaczy miałem nieprzyjemny incydent - we wszystkich górnych wahaczach zerwały się tuleje met-gum. Potem okazało się, że szpece przykręcili śruby na podniesionym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności