Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wczoraj pojechałem na diagnostyke żeby mi sprawdzili czy coś więcej jest do roboty, bo w październiku były tylko dwa prawe górne do wymiany .. i się załamałem.. 2 dolne tylne, wszystkie górne do wymiany .. ehh.. jutro kupuje MS i jak się zbiorę w sobie w niedługim czasie to powalcze z wymianą.. aczkolwiek jak przeczytałem tyle tych wypowiedzi z trudnościami w odkreceniu śrub czy wybiciu sworzni to aż mi się odechciewa, zwłaszcza że będę to robił w garażu u znajomego więc muszę w miare szybko się uwinąć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahacz wymieniony, wszystko fajnie pięknie ale jak na postoju skręcam kierownicą to cały czas słychać stuki. Podobno jak miał rozebrane to mówił że wszystko było okej :/ Może jednak jakaś końcówka drążka ? 50 zł to normalna cena za wymiane ?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Dodam jeszcze że dość ciężko kręci się kierownicą. Nie wiem czy to przez opony zimowe czy może płyn albo pompa wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności sprawdź zbieżność, jeżeli po ustawieniu zbieżności dalej kiera będzie ciężej chodzić to jest to normalne przy nowych wahaczach. Stukanie przy energicznym ruszaniu kierownica może powodować drążek kierowniczy i lub magiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do LEMFOERDER... Jaką macie pewność że płacąc blisko 2tys zł kupujecie oryginał ? żadnej ... praktycznie nie ma szans już kupić LEMa takiego co szedł na pierwszy montaż, graniczy to z cudem.. to że jest na nim nabite logo nic nie znaczy, chińczyki są cwane w 90% niby oryginalne LEMy to chinol albo inny ciapak.. niestety, nie ma co ślepo wierzyć w napisy .. drogie nie zawsze jest najlepsze.

 

Ja kiedys nabyłem okazjonalnie od chłopa na portalu aukcyjnym wahacze ktore on przytachał z DE od kumpli z hotelu co pracują w koncernie VW komplet składający sie z 4x gorny i 3x banan z czego 2 lewe

wszystko ori LMO VW nic nie szlifowane w koncu pewniak 1000% wszystko za 200 zl ....hihi

miało to byc do paska ale jak sie okazało to górne komplet byl od audi a6 c6 i sprzedałem je za 400.. i jeszcze koleś dzwonił pozniej i prosił o wiecej bo jego mechanik stary wyga dawno nie trzymał tak ciezkich i konkretnych wahaczy w łapach

kolejnego lewego banana puściłem za 150 ... a tylko 2 banany pozostały bo beda pasowac juz do paska

wiec jak sie poszuka to sie i znajdzie ze i towar pierwszy sort a i kasa sie bedzie zgadzac

za pieniadze co zarobiłem kupiłem proste Febi 2 szt za 200 zł - ktoś robił porzadek w garazu

i na dniach zakładam bo co maja lezec na polce

moje ori juz stare ale jeszcze dobre wiec zostanie w razie W

Warto byc na bieżaco na aukcjach bo mozna mega kokosy wychaczyc pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedys nabyłem okazjonalnie od chłopa na portalu aukcyjnym wahacze ktore on przytachał z DE od kumpli z hotelu co pracują w koncernie VW komplet składający sie z 4x gorny i 3x banan z czego 2 lewe

wszystko ori LMO VW nic nie szlifowane w koncu pewniak 1000% wszystko za 200 zl ....hihi

miało to byc do paska ale jak sie okazało to górne komplet byl od audi a6 c6 i sprzedałem je za 400.. i jeszcze koleś dzwonił pozniej i prosił o wiecej bo jego mechanik stary wyga dawno nie trzymał tak ciezkich i konkretnych wahaczy w łapach

kolejnego lewego banana puściłem za 150 ... a tylko 2 banany pozostały bo beda pasowac juz do paska

wiec jak sie poszuka to sie i znajdzie ze i towar pierwszy sort a i kasa sie bedzie zgadzac

za pieniadze co zarobiłem kupiłem proste Febi 2 szt za 200 zł - ktoś robił porzadek w garazu

i na dniach zakładam bo co maja lezec na polce

moje ori juz stare ale jeszcze dobre wiec zostanie w razie W

Warto byc na bieżaco na aukcjach bo mozna mega kokosy wychaczyc pzdr

I tak i nie .. to jak loteria, albo sie uda albo sie wtopi :)

ja zakupilem MS i tylko czekam na siłe i motywacje i garaż żeby sie za to zabrać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że to loteria bo nigdy nie masz pewności co w paczce doszło ale chodzi o cene....

w sumie moje 4 dolne czyli 2 x LMO banan i 2 x prosty Febi wyszły mi DARMO i jeszcze 150 zostało na montaż i geometrie wiec sie chyba opłaca szukać ....

wystarczy zsumować ceny pojedynczo...

Zastanawiam sie nad górnymi od MS by zapodać ale chyba zaczne weszyć i ustrzele coś lepszego :P

ps. zna ktoś firme LORHT od wahaczy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też jestem przed wymianą wahaczy na MS i mam pytanie ile mechanicy biorą za wymianę kompletu wraz z łącznikami stabilizatorów?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, też jestem przed wymianą wahaczy na MS i mam pytanie ile mechanicy biorą za wymianę kompletu wraz z łącznikami stabilizatorów?

Pozdro

 

To pewnie zależy gdzie i jaki mechanik :)

A nie masz możliwości "pobawić" się sam z tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, też jestem przed wymianą wahaczy na MS i mam pytanie ile mechanicy biorą za wymianę kompletu wraz z łącznikami stabilizatorów?

 

u mnie ok 300zł ze zbieżnością ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat zawiasu przerabiałem przez 9 lat w A4 B5 i z empirycznych doświadczeń pozwolę obie zauważyć, że w trwałości zawieszenia na naszych pięknych drogach nie ma różnicy czy to LMO, Febi czy MS... wszystko padało w zbliżonym okresie czasu. Zatem skoro nie ma różnicy po co przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie temat zawiasu przerabiałem przez 9 lat w A4 B5 i z empirycznych doświadczeń pozwolę obie zauważyć, że w trwałości zawieszenia na naszych pięknych drogach nie ma różnicy czy to LMO, Febi czy MS... wszystko padało w zbliżonym okresie czasu. Zatem skoro nie ma różnicy po co przepłacać.

 

Popieram ! :) mam takie samo zdanie.. chyba, że uda nam się faktycznie kupić LEMa który szedł na pierwszy montaż..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały temat, opinii jest tyle ilu użytkowników ;)

 

Noszę się z wymianą samych wahaczy(łączniki stabilizatora Lemfordera oraz końcówki drążka Meyle HD zakładałem w listopadzie, więc myślę że wymianę tych elementów mogę odpuścić). Generalnie byłem nastawiony na Meyle HD, jednak z tego co tutaj piszecie wyżej, kupno droższe zestawu mija się z celem. Czyli co, kupić Master Sport i mieć nadzieje że pojeżdżę trochę? Chodzi mi też po głowie pomysł żeby kupić coś pomiędzy Meyle a MS - mianowicie Ruville. Jest droższy od MS o 300zł oraz o 300zł tańszy niż Meyle HD. Po lekturze 36 stron na prawdę mam mętlik w głowie i nie wiem co kupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruvil jest dobry ale padają górne wahacze a dokładnie tulejki wypadają

Jedni kupują nowe tulejki LMO i jadą dalej a inni wyjmują i narzekają

Najważniejsze to odpowiedzieć na pytanie : ile Ja robie rocznie KM i po jakich drogach jeżdzę ???

Odp sama wybierze Ci komplet czy za 500 czy za 1000 czy ponad 1500

I pytanie kolejne czy kupić same wahacze za 1500 bo firmowe i wogole , czy za 1000 i do tego nowe amortyzatory ???

Ja tak podchodzę do tematu a od siebie polecam TRW 80 tys po PL w. 4 lata i dalej śmiga tylko koła 15"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie ok 300zł ze zbieżnością ...

 

Po wymianie kompletu z wyjątkiem końcówek drążków ustawienie zbieżności też jest konieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze to odpowiedzieć na pytanie : ile Ja robie rocznie KM i po jakich drogach jeżdzę ???

 

około 20kkm, może więcej (z czego 25% to marne drogi). drogi różne, od polnej(po której generalnie i tak jadę max. 20km/h) po równy jak stół asfalt. chyba zdecyduje się jednak na meyle hd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie kompletu z wyjątkiem końcówek drążków ustawienie zbieżności też jest konieczne?

Jesli niewymieniales koncówek drązków tylko same wachacze to niejest to konieczne aczkolwiek ustawienie to niejest az taki spory koszt ja nieustawialem zbiezności po wymianie wachaczy dopiero po 3 latach jak wymienialem koncówki drazków wtedy ustawialem bo inaczej sie nieda :-) niesciagalo mnie i niedarlo opon ale ja montowalem Lema jakbym wkladal chińszczyzne pewnie odrazu jechalbym na zbiezność by miec pewność ze wszystko gra.

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś chciałem przyoszczędzić było to w 2008 roku wymieniłem 4 górne na krafty teraz zmieniłem na ... lemfordera . Tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś chciałem przyoszczędzić było to w 2008 roku wymieniłem 4 górne na krafty teraz zmieniłem na ... lemfordera . Tyle w temacie

 

akurat kraft z tańszych to faktycznie badziew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś chciałem przyoszczędzić było to w 2008 roku wymieniłem 4 górne na krafty teraz zmieniłem na ... lemfordera . Tyle w temacie

 

6 lat jeździłeś na tych wahaczach? to chyba nie powód do narzekań...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić tylko LEM-a. Wahacze wymieniałem sam, pojedynczo tylko te uszkodzone. Całe przednie zawieszenie mam już na Lemforderze. Dolne wahacze mają już 5 lat i 100 000 km przebiegu. Górne wahacze mają 4 lata i 75 000 km przebiegu. Na chwilę obecną wszystko sztywne, zero stuków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności