Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

ja bym wymieniał ten jeden, ewnetualnie jak nie będzie chciał górna śruba puścic to będziesz musiał grzeać i wtedy przeważnie oba gorne są do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U siebie widze lekki luz górnego lewego przedniego wachacza, całość orginalna wymieniać tylko uszkodzony element na orginalny czy dozbierać i całość na orginał?

Kolega Weso ma racje wymien ten ktory juz ma luz tylko ja kupisz nowy niebierz z febi bo jakosć sie strasznie zepsuła

,lemforder albo trw chyba że chcesz uzywke np.2007r z seata exeo, A4 tez to jais sposob na tanszą cześć Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym wymieniał ten jeden, ewnetualnie jak nie będzie chciał górna śruba puścic to będziesz musiał grzeać i wtedy przeważnie oba gorne są do wymiany

 

I z tym się nie zgodzę bo jak wymienisz na nowy jeden , a drugi zostawisz stary to siednie szybciej niż myślisz, pozatym koszty są nie aż tak duże, by robić drugi raz to samo za jakiś czas. Jak wymieniać górne to tylko w parach. Druga sprawa przy wymianie na 90% uszkodzisz drugi bo jak nigdy rozkręcane to nie ma innej opcji jak grzać palnikiem. Siak czy owak powodzenia w wymianie i oby śruba łatwo wyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz prubowalem rozpiac gorne wachacze przy wymianie oslony przegubu... nie udalo sie, no to juz wiem ze dwa gorne do wymiany. Dam do warsztatu i wymienie na ori zawieszenie bo nie mam zaufania do zamiennikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem prawie 20tys po wymianie całego zawieszenia na MS i na chwilę obecną nie mogę narzekać a jeżdżę po różnych drogach. Jeśli dojadę w pobliże 60 tys i nic się nie stanie to mogę powiedzieć że warto bo łącznie z przesyłką dałem 530zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku, gdy do wymiany jest tylko jeden wahacz? Trzeba wymieniać pozostałe, które są w porządku? Do wymiany mam wahacz dolny z wybitym sworzniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie sobie jeszcze firmę MEYLE HD podobno są to wzmacniane wachacze i gwarancja 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzcie sobie jeszcze firmę MEYLE HD

Meyle HD to cała gama produktów, w których hydrotuleje zastąpiono tulejami metalowo-gumowymi. Cała różnica magicznego HD ;-)

W przypadku Passata Tylko jeden wahacz będzie HD- banan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co w przypadku, gdy do wymiany jest tylko jeden wahacz? Trzeba wymieniać pozostałe, które są w porządku? Do wymiany mam wahacz dolny z wybitym sworzniem

 

ja bym wymienil tylko ten dolny:) skoro reszta ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co w przypadku, gdy do wymiany jest tylko jeden wahacz? Trzeba wymieniać pozostałe, które są w porządku? Do wymiany mam wahacz dolny z wybitym sworzniem

 

 

musisz być świadomy że wymieniany pojedynczo wahacz szybciej padnie bo "przejmie" luz z pozostałych wahaczy. Jeśli do tego zastosujesz coś pokroju MSa to raz dwa wrócisz do tematu.

Wymiana na tanie zawieszenie typu MS, Kraft Kamoka ma jedynie sens gdy wymienia się wszystkie kości. W innym przypadku nie ma co oczekiwać cudów, padną jak muchy.

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie odnosnie tylnego gornego wahaczaz przodu po co jest ta guma na nim od gory i czy usuniecie jej ma jakis wplyw na zywotnosc wahacza ewentualnie za co ona odpowiada bo widzialem wahacze z modszego a4 b8 i tam tych gum juz nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam wahaczy firmy Dachstein ,prawy dolny banan padł mi po jakiś 8 tyś .Masakrycznie wywalony sworzeń .Osłona sworznia cała ,a po jej zdjęciu pod nią susza ,zero smaru .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy!

 

Mam pytanko co do firmy produkującej wahacze ;)

 

Co możecie mi powiedzieć o produktach firm Vaico i Delfi i czy warto montować?

 

Będę wymieniał komplecik zawiechy przedniej obie str. Taki mały remoncik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co możecie mi powiedzieć o produktach firm Vaico i Delfi

Firmy Krzak - kant i wyzysk. Chcesz tanio to załóż chwalone na forum Master Sporty, szału może nie robią ale chwile potrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym zrobil jak kolega pisze, crna pewnie tez wysoka tego vaico;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihihi thx :D

 

U mnie niby je polecają są średniej klasy i kasy ;) dlatego pytam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile sobie liczą za nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za Vaico z tarczami hamul.. na przód i tył qmpel po znajomości 1000

za Delfi 900 bez tarcz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tylko i wyłącznie Lemforder natomiast nie musisz wymieniać całego zestawu wahaczy, natomiast zbieżność należy sprawdzić.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam.

Zdecydowanie Lemforder ale nie musisz wymieniać wszystkich wahaczy, natomiast zbieżność należy sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie tylko górne z lewej nie muszę a reszta do wymiany więc ide na całość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności