Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Mateusz rozważ wahacze firmy RTS.

Wychodzą niewiele drożej od Master Sporta a to zupełnie inna liga.

 

Rozumiem ze RTS lepsze niz MS?

 

Przejechałem na MS już blisko 20kkm, z czego wiekszosc po marnych drogach i póki co jest okay. Jednak jeśli porownac MS do Lemfordera to tulejki w MS są mięciutkie i wyraźnie to czuć(mialem ostatnio do dyspozycji pelny komplet praktycznie nowego Lemfordera, caly wolny dzien, wiec zalozylem go na testy i roznica w sztywności jest ogromna / jak zdejmowałem starego rozchodzomego Lemfordera i zakladalem nowego MSa to zupelnie sie tego nie odczuwa).

 

RTS jest pod tym względem lepsze czy to taki sam poziom? Bo jeśli to podobny poziom to chyba przy następnej wymianie (mam nadzieje ze nie nastapi to zbyt szybko ;) ) odłoże sporo więcej na Lemfordera, bo auto na tym zawieszeniu jest dużo bardziej komfortowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mateusz rozważ wahacze firmy RTS.

Wychodzą niewiele drożej od Master Sporta a to zupełnie inna liga.

 

Jakiś link z oferta?

Przymierzam się do wymiany całego przodu na master sporta z końcówkami Lema.

Ktoś z forumowiczów ma założone RTS'y i może się na ten temat wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem tydzień temu wszystkie cztery górne i końcówki Febi. Zobaczymy jak to się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomy mechanik mówi że na lemie przejechał ponad 100 tys km (chyba 115 tys) w ciągu 4 lat w audi a4 b5 twierdzi, że najlepiej wymieniać komplet wahaczy, podobno zwiększa znacząco ich wytrzymałość. Nie wiem czy to prawda, że aż tyle na nich przejechał bo jeszcze nie spotkałem się z opinią aby ktoś tyle zrobił na nich, z tym, że twierdzi, że powoli będzie musiał je już wymieniać bo od 5 tys km zaczynają się odzywać.

Zastanawiam się jeszcze nad wahaczami MS, może lepiej wydać 500zł i zrobić na nich 15-20 tys km, niż jednorazowo wydać 1,5 tys zł na lemy lub nieco tańsze FEBI itp... bo nie ma się tej pewności, że to oryginał?

 

Widzisz kolego Twój znajomy ma po części racje z tego względu, iż jak coś w wielowachaczu jest zrypane tak nie do końca ale ma luzy ma wpływ na zużycie innych części wahacza ;) to tak jak z amorkami wymienia się po osi by miały ten sam czas zużycia ;).

 

W każdym bądź razie ja tak robię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiś link z oferta?

Przymierzam się do wymiany całego przodu na master sporta z końcówkami Lema.

Ktoś z forumowiczów ma założone RTS'y i może się na ten temat wypowiedzieć?

 

 

 

Na forum już nieco opinii znajdziesz, Master SPort to pakowane wahacze robione w Chinskich fabrykach, RTS to produkcja w Hiszpanii.

Tych dwóch produktów nie ma nawet co porównywać.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jakiś link z oferta?

Przymierzam się do wymiany całego przodu na master sporta z końcówkami Lema.

Ktoś z forumowiczów ma założone RTS'y i może się na ten temat wypowiedzieć?

 

 

 

Przeguby kuliste RTS robi np dla Mooga czyli Federal Mogul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin daj cenę tych RTS na pw może komuś polecę zanim założę do siebie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin daj cenę tych RTS na pw może komuś polecę

Ja też chcę :manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak zachwalacie to takze poprosze cene na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też proszę o cene kompletu wachaczy do passata b5fl tych rts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To proszę tutaj napisać jaka cena bo zaraz pół forum się zleci prosić o pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. A jakie wahacze polecicie ze średniej pólki? Takie do 1000zł? Co powiecie na Meyle HD?

Nie chcę wydawać 1500zł na lemfordery bo to dla mnie za dużo a i tak nie ma pewności jakie się trafią i ile się na ich pośmiga...z drugiej strony nie chcę też dusić każdego grosza i kupić byle co żeby po dwóch miesiącach było to samo co przed wymianą. Przeczytałem kilkanaście ostatnich stron tego tematu i mam mętlik w głowie. Co mi poradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez spamowania wątku jeśli chodzi o cenę ! Macie ochotę na zakup od tego macie pw. Ostrzeżenia. Syf się robi z tymi cenami w każdym wątku. No ile można.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahacze RTS zamówione. Dzięki za pomoc haha:lol2, jak przyjdą i trochę na nich przejadę to dam znać jak się sprawdzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dużo jeździsz? bo też spredałem kilka zestawów ale jeszcze za mało przejechane żeby coś powiedziec:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się na temat wahaczy MS. Dwa lata temu kupiłem na alledrogo komplet wahaczy, montaż samodzielny. W chwili obecnej przejechałem na nich 58tys z czego zdecydowana połowa tego przebiegu to drogi złej jakości. Koła standard 15". Oecnej zaczyna czasami coś tam stukać ale myślę że zimę przetrwają i zmiana na nowy komplet, zgadnijcie jaki:)

Nikogo do niczego nie namawiam, ale dla mnie wybór jest prosty; tani dobry zamiennik a nie drogie oryginały, które i tak nie wytrzymają dużo więcej a cena wiadomo. Auto A4 B5 2000r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o wahaczach firmy dachstein ile to może wytrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam dolny banan wytrzymał mi 8 tyś .Dolny sworzeń na maksa dostał luzu .Wiem opisy na aukcjach ładnie wyglądają ,ale to totalny szajs .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, montuj tylko jak chcesz sprzedac auto;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dachstein kamoka kraft master to jedna parafia.

 

RTS to wiele poziomów wyżej. Kamil dobry wybór. Ja w swoim aucie 3 lata temu zamontowałem dolny wahacz jeszcze gdy brałem z kiepskiego źródła i po około 50 tyś km żadnych problemów.

Obiecuje Ci że pofruwasz i będziesz się z tanich chińczyków Made in Germany śmiał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności