Skocz do zawartości
Marek

Klimatyzacja - climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie czujnika G191. VAG pokazuje, że jest odłączony lub zwarcie do plusa. Domyślam się że po prostu czujni zakończył swój żywot.

Jest jakiś sposób na sprawdzenie (miernikiem,...) tego czujnika czy jest sprawny?

Czujnik na pewno jest podłączony, wyjąłem radio i widziałem że kostka jest wpięta w czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam pytanie:

1 Fault Found:

00787 - Temperature Sensor in Fresh Air intake duct (G89)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

 

mam taki błąd i teraz pada pytanie czy chodzi tu o ten przy chłodnicy czy chodzi o ten pod filtrem pyłkowym? czytałem że są powiązane jeden z drugim tyle nie wiem o który teraz dokładnie chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki błąd i teraz pada pytanie czy chodzi tu o ten przy chłodnicy czy chodzi o ten pod filtrem pyłkowym? czytałem że są powiązane jeden z drugim tyle nie wiem o który teraz dokładnie chodzi?
G89 jest w kanale świeżego powietrza, czyli tak jak piszesz, pod filtrem przeciwpyłkowym.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jezeli to mozliwe to prosilbym o pomoc. Otoz jak zapale rano silnik to nie dziala mi klia. Po przejechaniu jakiegos odcinka gdy auto sie rozgrzeje klima zaczyna dzialac. Wylacze silnik na chwile i wlacze to czasami klima zadziala czasami nie, ale jak nie zadziala to znowu po przejechaniu kolo 10 km znowu dziala i tak w kolko. Mialem rozbierany silnik do szlifu i potym sie te problemy zaczely. Panel od klimatronika wymieniony i klima tez nabita.

Jakies rady, Dzieki z gory

 

---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:30 ----------

 

Dodam tylko ze temp otoczenia jest w okolicy 2st ale nie wiem czy to ma jakes znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak zapale rano silnik to nie dziala mi klia

jak nie działa ?? co się dzieje ? sprecyzuj.

masz włączone AUTO ??

Po przejechaniu jakiegos odcinka gdy auto sie rozgrzeje klima zaczyna dzialac.

nie sądzę byś miał dogrzewacz, samochód musi się nagrzać ;)

na początek samodiagnoza, a najlepiej podpięcie pod kompa.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze temp otoczenia jest w okolicy 2st ale nie wiem czy to ma jakes znaczenie.

Ma znaczenie i to duże. Dodam, że wszystko jest w porządku :D

Poczytaj: Klimatronik zimą ---- klik

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze jak rano wsiade do zimnego auta odpale i wylacze econ na puste ( nie auto) to nie ma tego klikniecia w bezpiecznikach i obroty nie spadaja na chwile( witrak sie nie zalacza). Temp na zewnatrz okolo 1-2st. Po przejechaniu np 10km gdy stoje na swiatlach i znowu wylacze z econ na puste to juz slysze to klikniecie z bezpiecznikow i ruch obrotow i witrak sie zalacza. Osobiscie nie wiem czy kompresor dziala bo nie wiem jak to zdiagnozowac. Ale z tego co wyczytalem nie powinnien sie zalaczyc gdy jest ponzej +5st.

Nie wiem czy poczekac jak sie zrobic cieplo i wtedy diagnozowac Czy jednak mam cos popsute.

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku. Już to gdzieś opisywałem. Jak auto chwilę postoi (gdy jest rozgrzany silnik) to klima się włączy. Lecz jak ruszysz, to po pewnej chwili sprężarka wyłączy się z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak auto chwilę postoi (gdy jest rozgrzany silnik) to klima się włączy.

Danio - widzę, że już w którymś wątku tak odpowiadasz. To dodawaj jeszcze zdanko, że tylko w Twoim bolidzie tak się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Danio - widzę, że już w którymś wątku tak odpowiadasz. To dodawaj jeszcze zdanko, że tylko w Twoim bolidzie tak się dzieje.

Jak tylko w moim? Tam gdzie to ostatnio pisałem - był taki sam przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ale u mnie jest inaczej. Gdy przejade sie jest ok, gdy wylacze silnik i wlacze go raz jeszcze juz klima sie nie wlacza. Czy za to moze byc odpowiedzialna tem zewnetrzna okolo +2st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy za to moze byc odpowiedzialna tem zewnetrzna okolo +2st.

Tak - to ona :D To jej wpływ a może i wina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy poczekac jak sie zrobic cieplo i wtedy diagnozowac
jak się czegoś obawiasz, to zrób sobie samodiagnozę, to nic nie kosztuje ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich miłośników passata. Właśnie tak sobie czytam ten nasz temat klimy i przyszło mi do głowy takie małe pytanie. Czy wie ktoś może czy sie da przejsc ze zwyklej klimy na climatronic?? Jeśli tak to w jaki sposób iczy to jest praco i koszto chłonne. z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy wie ktoś może czy sie da przejsc ze zwyklej klimy na climatronic?? Jeśli tak to w jaki sposób iczy to jest praco i koszto chłonne.

Można, ale to zżera sporo czasu i kasy. W sumie mało opłacalne.

Poczytaj: Zamiana klimy manualnej na klimatronik ---- klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Dzieki z pomoc. Mam jeszcze dwa pytanka wszystko bedzie jasne.

1. Jak mozna zrobic ta samo diagnoze wiem ze trzeba cos powciskan an panelu ale nie wiem jak.

2. Czy w aucie na zimnym silniku jezeli wlacze klime to czy bedzie dmuchalo cieplym powietrzem? Czy klima w aucie ma za zadanie tylko chlodzic czy grzac rowniez?

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za pomoc z ta klima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie klep posta za postem, bo dostaniesz WARN-a. Wystarczy, że raz napiszesz i trzeba cierpliwie czekać, aż ktoś odpisze na twój problem. KUMASZ?

 

1. Jak mozna zrobic ta samo diagnoze wiem ze trzeba cos powciskan an panelu ale nie wiem jak.

Zapłon wyłączony, przyciskasz i trzymasz na klimie razem przyciski OBIEG ZAMKN i ECON. Potem włączasz zapłon i czekasz aż wyswietlacz cały sie zaświeci. Puszczasz wtedy te guziki i czekasz około 20 sekund (może ciut więcej) dopóki klima nie skończy testu. Jeśli jakiś błąd wyskoczy, to wtedy przewijasz błędy przyciskiem [TEMP +] aż do momentu, gdy pojawią sie trzy zera. No chyba, że od razu po teście wyświetli ci kod 444 02. To będzie oznaczać, ze błedów brak.

 

2. Czy w aucie na zimnym silniku jezeli wlacze klime to czy bedzie dmuchalo cieplym powietrzem? Czy klima w aucie ma za zadanie tylko chlodzic czy grzac rowniez?

Ciepłym powietrzenm to ci bedzie dmuchać dopiero wtedy, gdy się silnik choc trochę zagrzeje. A klima w zależności od ustawień temperatury - będzie grzała bądź chłodziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatam ponownie. Zrobilem autodiagnoze na klimatroniku wyskoczylo mi pare bledow ktore chcialem wykasowac. Nacisnalem ECON i trzymalem okolo 1min a bledy nie zniknely z wyswietlacza. Czy one w czasie trzymania ECON maja zniknac jak nie to kiedy i jak to wyglada w praktyce. Jak puscilem econ to wszystko wrocilo do poczatku. Potem jescze raz diagnoza i bledy dalej sa. O co chodzi.

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz najpierw - co ci wyskoczyło. A jak błędy się kasuje, to po przytrzymaniu kilka sekund - przycisku ECON - powinny wyświetlic sie trzy czwórki. 444 02 lub 444 00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności