Skocz do zawartości
Marek

Klimatyzacja - climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość devil7773

mam pytanko zamontowałem nowy wiatrak , wszystkie bezpieczniki są całe i dalej nie działa wiatrak . pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam pytanko czy może mi ktoś udzielić informacji o symbolu pompy klimatyzacji Passat 1,9TDI rok 98. Musze kupić pompę i nie wiem jaki jest oryginalny symbol.Serdeczne dzięki za pomoc.110KM.

Edytowane przez KRISANNA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ze zadzwonisz do klimaciaża i powiesz że potrzebujesz kompresor klimatyzacji do Passata firmy ZEXEL wychodziły do rocznika 2000 bodajrze... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,kolegów.Dwa miesiące temu miałem wymienianą sprężarkę od climatronic,odgrzybianie i napełnianie.Dzisiaj zaczeła mi ta klima szfankować,to znaczy że kiedy włącze na Auto na 17-18 stopni to klima dmucha zimnym powietrzem o koło 5-8 sekund,wyłancza się i od nowa,robi tak do 24 stpopnia.Kiedy zgasze samochód to strasznie coś piszczy z pod maski i zaraz po cichu przestaje,a w panelu sterowania od climatonic po przekręceniu kluczyka wszystko tam mróga po czym nie długo przestaje.Koledzy co to jest?na ile napełnionaq klimatyzacja po winna wytrzymać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ci piszczy po wyłączeniu silnika to normalne. Nie będę mówił co tam zachodzi bo dokładnie sam nie wiem. A to ze ci nie chłodzi po kilku sekundach to może być spowodowane tym ze kolo czujnika temp (przy klimatroniku) gromadzi się zimne powietrze i czujnik stwierdza ze już w kabinie jest osiągnięta zadana temp. i odcina chłodzenie. Środkowe nawiewy skieruj do góry albo zamknij je i niech powietrze idzie bocznymi nawiewami i zobacz czy wtedy też się wyłącza. Ja tak miałem u siebie :) A rozszyfrowanie zajęło mi to aż 200km jazdy praktycznie bez klimy mimo iż była włączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że ci piszczy po wyłączeniu silnika to normalne. Nie będę mówił co tam zachodzi bo dokładnie sam nie wiem. A to ze ci nie chłodzi po kilku sekundach to może być spowodowane tym ze kolo czujnika temp (przy klimatroniku) gromadzi się zimne powietrze i czujnik stwierdza ze już w kabinie jest osiągnięta zadana temp. i odcina chłodzenie. Środkowe nawiewy skieruj do góry albo zamknij je i niech powietrze idzie bocznymi nawiewami i zobacz czy wtedy też się wyłącza. Ja tak miałem u siebie :) A rozszyfrowanie zajęło mi to aż 200km jazdy praktycznie bez klimy mimo iż była włączona.

Kolego,ale u mnie klima chodzi dobrze,ale kiedy na dworzu jest ponad 30 stopni to klima na 6 sekund się włacza i zaraz się wyłacza i po 15 sekundach znowu się włacza-dzisiaj to sprawdziłem,dzisiaj na dworzu temperatura byla 17 stopni i klima chodziła bez zażutów.Co to morze być?jakiś czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy jest ciepło hmmmm a może wentylator ma już sztycha i nie daje rady schładzać już tak jak powinien... Wtedy ciśnienie strasznie wzrasta... A może zawór bezpieczeństwa się zawalił i nie wypuszcza czynnika ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy

mam taki problem

wiatrak klimy mi działa tylko podczas diagnozy i jak załacze na krótko a tak przy normalnym trybie pracy nie działa co to moze byc ?

klima słabo chłodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie sobie koledzy czy wentylator klimy wam chodzi. U mnie jak się jechało było wszystko w porządku ale jak już stałem w korku to klima się wyłączała i za parę sekund znów włączała. Otworzyłem maskę włączyłem klimę i patrzę a tu wentylator sobie stoi w bezruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak pracy wentylatora może powodować brak chłodzenia klimatyzacji podczas wysokich temperatur ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ponieważ brak pracy wentylatora zwiększa Ciśnienie w klimatyzacji i zawór awaryjny wyłącza układ. Dlatego gdy jedziesz to powietrze się dostaje i klima chłodzi bo działa. Gdy stoisz to ją wyłączy- ochłonie, i znów włączy, dokładnie tak jak piszesz. Jeśli wiatrak Ci nie chodzi to czeka Cię wymiana... Albo regeneracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ondrus
Koledzy mam taki problem z klimą (climatronic) Passat B5 TDI 110KM rok 1998.

klimatyzacja załancza się normalnie pracuje tylko nadmuch po pracy około 30minutsłabnie i przestaje dmuchać.Po wyłączeniu go na parę minut zaczyna znowu dmuchać normalnie czy może mi ktoś pomóc z tym problemem.Nie mam

pojęcia gdzie jest przyczyna.

Mam ten sam problem w Passat B6 170KM. Usterki nie usunięto w ASO. Nie znalazłem odpowiedzi na forum. Może ktoś wie co należy zrobić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy.Proszę Was o sprawdzenie na załączonym wydruku czy jest to prawidłowe nabicie klimatyzacji bo coś mi tu nie pasuje.Za wszelkie porady będe wdzięczn.Passat 1,8 ADR 98rok climatronik. http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=14955&stc=1&d=1248988437y

skanuj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wentylator chłodnicy lkimatyzacji pod maską powinien włączać się po włączeniu klimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam paska 1.9 90KM jechałem wczoraj i po przejechaniu około100km zaczęła migać kontrolka ze świec żarowych . Teraz po każdym uruchomieniu silnika po około15 sekund znowu miga .Proszę jeśli ktoś może mi pomóc , to już bardzo serdecznie dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy.Proszę o poradę co robić nabili mi klimę w b5 98 rok i weszło 1175 g czynnika , a norma to700 + 50 g. Climatronik pokazuje tylko błąd 313 czujnik świerzego powietrza , poza tym innych błędów brak, klima chłodzi ładnie, ale nie wiem czy z tak przeładowaną klimo mogę jeżdzić . Proszę o wskazówki co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość komandowski

koledzy prosze o pomoc. po załączeniu zapłonu wyświetlacz od klimy miga przez kilka sekund po czym wszytko wraca do normy, co to moze byc? i co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież w pierwszym poście tego wątku masz napisane co i jak... Odtwórz pamięć błędów albo zrób diagnozę, odczytaj kody i wtedy będziesz wiedział więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam na forum info o błędzie 313 i jakoś nigdzie nie mogę znaleźć :confused: Czy kto może mi pomóc? Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności