Skocz do zawartości
MrWho

Klimatyzacja manualna - zamiana na climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mi może powiedziec czy da się przerobić klimatyzacje manualna na climatronic :) Samochodzik to vw passat B5 grudzień 1997. Mam wlasnie taki upolowany i jedyna rzecza ktora mi sie wnim nie podoba to własnie brak climatronica ;( Czy ktoś wie co by było trzeba zamienić ?? Sam panel to błachostka... jak znam życie to pewnie wszystkie wiaski kabli sa połozone ;) tylko pewnie coś trzeb dolozyć no wlasnie ale co?? Do kompa jakis kabel ?? Czujniki temp? Bardzo prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Hmmm...kabli raczej nie bedzie :( zerknolem w ETK i...konstrukcja regulacji samych nadmuchow jest inna.Sa silniki, jakies silowniki podcisnieniowe.Panel to tylko obudowa a pod nim znajduje sie komputer ktróry jest podlaczony do czujnikow temperatóry i calej reszty,która steruje wlaczaniem sprezarki i regulaciaja temperatóry wewnatrz samochodu!!!Jakis serwis z autoklima i powinienes dowieziec sie wszystkiego.Byc moze sie myle ale nie jest to takie proste jak by sie z wydawalo!!!!( a szkoda :cry: )

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość UhU

________

Hejka

 

Właśnie dostałem odpowiedz z zakładu zajmujacego sie klima... koszt takiej przerobki to około 2500zl jedyna zecza chyba ktora zostaje to sprezara i chlodnica reszte wszycho inne I tak wiec poszukuje kolejnego passata... qrde a ten mi tak pasował

 

Jesli ci tak zalezy na tym samochodzie i spelnia on wszelkie twoje wymagania co nie wiem, czy nie wiekszy sens by mialo doinwestowanie w climatronic. Sam mowiles, ze udalo ci sie znalezc odpowiedni model, czylo juz jakis czas szukales.

 

Wiesz Szukam od jakiegos tygodnia I mam jeszcze kilka ciekawych samochodow Ale ta sa takie typy ze bym musial 600km jechac mam jeszcze jakies 2 tygodnie zeby sobie cos juz konkretnie znalesc Wiec puki co szukam

 

PS. Zajmuje sie ktorys z was sciaganiem aut? Albo znacie kogos pewnego kto by sciagna dobrego passata w rozsadnej cenie?

 

MrWho z sciaganiem aut to jest roznie sam przerabialem ten temat i...w sumie umawialem sie na co innego a gosc mi przywiozl co innego Dobrze ze udalo sie to cos sprzedac,bo ja w zaden sposob tym czyms nie bylem zainteresowany!Najlepiej zobacz sobie na ogloszenia(no jak sobie chcesz cos sciagnac)jakis znajomy znajacy dobrze jezyk niemiecki kilka lub kilkaset km. i autko nalezy do Ciebie (ten temat tez przerabialem i wszystko bylo OK! nawet lepiej bo zdjecie auta bylo do bani a w realu np: www.autoscout24.pl lub www.mobile.de .

Pozdrawiam!!!

Edytowane przez Du?y
4 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy warto

 

mam na oku 1,8T r97 prawie 185tys , wersja comfortline, salon polska, 4x airbag, el szyby/lusterka, climatronic, el. szyber, regolacja foteli w czesci ledzwiowej, centralny z domykaniem szyb z pilota itd... cenka koło 24tys.. WARTO ?? Prosił bym o odpowiedz w miare szybko :) bo czas ucieka :) dodam jeszce ze jest nowa turbinka i ma niecałe 500km stan auta ogólnie ok, nic nie stuka nic nie puka...

 

 

PS. Jak zrobić test auta climatronikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam na oku 1,8T r97 prawie 185tys , wersja comfortline, salon polska, 4x airbag, el szyby/lusterka, climatronic, el. szyber, regolacja foteli w czesci ledzwiowej, centralny z domykaniem szyb z pilota itd... cenka koło 24tys.. WARTO ?? Prosił bym o odpowiedz w miare szybko :) bo czas ucieka :) dodam jeszce ze jest nowa turbinka i ma niecałe 500km stan auta ogólnie ok, nic nie stuka nic nie puka...

Cena jest w miare ciekawa. Wiesz moze, jaki byl powod awarii poprzedniej turbiny? Tak maly przebieg na nowej turbinie nie jest najlepszy z twojego punktu widzenia - byc moze powod wymiany wcale nie zostal usuniety i za 2 tys km moze sie okazac, ze kolejna wyzionela ducha. Gdzie turbo bylo wymieniane?

Samochod sprowadzony czy z Polski?

 

PS. Jak zrobić test auta climatronikiem ?

http://www.b5glx.com/tips_climatronic.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kriss185

Witam posiadam paska3BG z manualną klimą chcę wymienić na climatronic sam zakup panela sterującego to nie wielki wydatek ale słyszałem, że to nie wszystko może ktoś wie co jeszcze potrzebne do wymiany. :( b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało by się że to nie wszystko, gdyż jak piszą w manualu climatronic steruje każdym nadmuchem z osobna, więc spodziewałbym się jakiś serwomechanizmów przy każdym nadmuchu- u mnie badałem sprawę i faktycznie rozdziela nadmuch bardzo precyzyjnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Koszt będzie znaczny taki mniej wiecej jakbyś chciał kupić nową klimę. Jeżeli znajdziesz w miarę tanią kompletną używkę Climatronika to można wziąć pod warunkiem, że sprzedający gwarantuje jej poprawne funkcjonowanie lub zapewnia montaż wraz z uruchomieniem.

 

Jednak łatwa sprawa to nie będzie jednak słyszałem o przypadkach zmiany z sukcesem

 

HHA

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiana klimatyzacji manualnej na climatronic to nie taka banalna sprawa i nie ogranicza sie wylacznie do wymiany pokretel na guziki. Obawiam sie, ze koszt bedzie taki, jakby sie wkladalo klime od "zera".

Co ci bedzie potrzebne, to Panel sterujacy J255 jako centrala oraz dodatkowo:

- sensor sloneczny G107 (ten centralnie na desce pod szyba)

- czujnik temperatury w desce rozdzielczej G56 (miesci sie w panelu sterujacym, wiec bedziesz go mial kupujac panel)

- czujnik temperatury zewnetrznej G17

- czujnik temperatury swiezego powietrza G89

- czujnik temperatury w wylotach w obszarze nog G192

- czujnik temperatury w wylotach w konsoli G191

- przelacznik cisnienia ukladu klimatyzacji F129

- mechanizmy V85 (nogi/odmrazanie szyb), V70 (centralny), V68 (temperatura), V71 (silowniki klap)

- dmuchawa V2 z jednostka kontrolna J126

- sprzeglo N25

To tak w skrocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem w skrocie NIE DA SIE :);)

 

A ogólnie to treba wymianiać CAŁA klime.. tak bedzie najszybciej... i najtaniej...czyli koszt około 2tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markus227

Przecież manual to manual ---a elektryka to elektryka -proste---wymaga kosztów -nieopłacalne może zmienić na lepszy wypas od razu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswiezam temat :)

 

Mam pytanie takie. Jakby zamienic tylko panele manuala i climatronika i podlaczyc je tak zeby korzystac z tego co juz jest? Tzn. z panelu climatronik regulowac cieplo zimno i moc nawiewu bez opcji econ i auto ? Wizualnie climatronik jest fajniejszy ;) Jakby ktos mial moze rozpiske pinow z klimatronika albo jakies doswiadczenia w takiej przekladzce :). Wydaje mi sie ze komputer mozna by bylo oszukac paroma rezystorami i moze dostawiajac pare niezbednych czujnikow np zewnetrznych? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to niewykonalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w passacie ale np w vw polo pokretla nawiewu maja podlaczone do siebie linki ktorymi mechanicznie sterujesz klapkami..... climatronik wszystko ustawia automatycznie za pomoca silniczkow czy jakichs silownikow. pierwsze co to musialbys wlasnie zalozyc te urzadzenia i chyba w tym caly problem :)

 

jak dla mnie prosciej by juz bylo caly climatronic zamontowac a nie robic jakichs prowizorek .. ale na to szkoda roboty i kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no najlepiej to kupic odrazu auto ze wszystkim ;-) tylko gdzie potem radosc z wlasnorecznie wykonanej roboty :-) Jak bede mial wiecej czasu poszukam jakis schematow i moze cos wymysle. Technikum i studia elektrotechniczne moze na cos sie przydadza :-) dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale zamiana nie jest taka trudna jak tu opisują - musiz kupić nagrzewnicę climatronic z wiązką do panelu (czyli nie może być zdekompletowana) - koszt na allegro od 200 wzwyż + panel climatronic (od 50 do 100)+ czujnik nasłonecznienia (cena od 50 do 100 + wtyczka 20zł) + czujnik temp zewnętrznej cen aod 50 do 100 z kabelkiem.

Jedziesz na stacje - wyuszczaja płyn, wracasz, zdejmujesz deskę (nie wiem czyw passacie sie da bez zdejmowania dechy ale po zdjeciou możesz ładnie poprowadzić kable), wymieniasz nagrzewnicę + dolutowujesz kilka kabli (w razie problemów opiszę które), zakłądasz czujnik nasłonecznienia i panel, dokłądasz czujnik temp. zewn w zderzak przy okazji dociagajaąc kabelki. Nabijasz ponownie klimę. Cieszysz sie z luksusu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wcale zamiana nie jest taka trudna jak tu opisują - musiz kupić nagrzewnicę climatronic z wiązką do panelu (czyli nie może być zdekompletowana) - koszt na allegro od 200 wzwyż + panel climatronic (od 50 do 100)+ czujnik nasłonecznienia (cena od 50 do 100 + wtyczka 20zł) + czujnik temp zewnętrznej cen aod 50 do 100 z kabelkiem.

Jedziesz na stacje - wyuszczaja płyn, wracasz, zdejmujesz deskę (nie wiem czyw passacie sie da bez zdejmowania dechy ale po zdjeciou możesz ładnie poprowadzić kable), wymieniasz nagrzewnicę + dolutowujesz kilka kabli (w razie problemów opiszę które), zakłądasz czujnik nasłonecznienia i panel, dokłądasz czujnik temp. zewn w zderzak przy okazji dociagajaąc kabelki. Nabijasz ponownie klimę. Cieszysz sie z luksusu

 

A o klapkach i silniczkach nie zapomniałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wcale zamiana nie jest taka trudna jak tu opisują

 

tu glownie chodzi o kase, to co napisales to powiedzmy 500zl, do tego wysylka przedmiotow i ryzyko czy rzyczywiscie sa sprawne

doliczmy nabicie klimy i to o czym zapomniales napisac np te silniczki

 

jezeli ktos nie ma czasu albo boi sie brac za takie cos to trzeba wziasc pod uwage robocizne

 

zaoszczedzic mozesz na tym co sprzedaz

 

jak ktos ma duzo kapuchy na takie zabawy to czemu nie. ja mam climatronic ale gdybym mial manualna to wydatki zawsze by byly na co inne i zmiana klimy nie wchodzilaby w gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności