Skocz do zawartości
Marek

Klimatyzacja - climatronic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

podpinam się z tematem

kod 43f - w wolnym tłumaczeniu - Podstawowe ustawienia nie wykonano -

I tak miałem niesprawny wiatrak klimy , naprawiłem go i się cieszyłem ze chodzi na krótko ale jak podłączyłem do układu - kicha .

przez chwilę miałem na klimatroniku 444 a po ponownym uruchomieniu kod 43f i sterownik mi mruga przed uruchomieniem a ja niewiem jak to ugryść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewne pytanie nad ktorym juz sie dlugo zastanawiam, ale ze wzgledu na blachosc sprawy nie chcialem pisac. Mianowicie jak wsiadam do auta przekrecam kluczyk, (sam zaplon) klima wlacza sie automatycznie.( AUTO). W nawyku mam ze auto odpalam przy wylaczonej klimatyzacji, wiec zawsze musze najpierw wciznac zmniejszenie klimy do zera czyli kilka razy. Jest to troche dokuczliwe. Czy jest sposob aby klimatyzacja sie nie zalaczala za kazdym razem z zaplonem?? Nie dzieje sie tak tylko, gdy auto zgasze i uzywam ponownie po niedlugim czasie, ale jak postoi juz ze 2 godziny albo dluzej to tak jakby pamiec ze ma byc wylaczona sie kasowala. Jakies sugestie.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij tryb ECON, zeby się napis wyswietlał i powinno być po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli ze zaraz po przekreceniu zaplonu wcisnac na ECON?? ale wiatraki wtedy i tak pracuja, najczescie jezdze z wyjaczonymi wiatrakami wiec i tek opcje ECON zeby wylaczyc bede ,usial zjechac do zera na przycisku. Czy moze jak wylacze go na ECON to juz tak zapamieta ze ma byc wylaczona??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "zjeżdżasz" do zera to po prostu wyłączasz wszystko. Nieważne jest wtedy w jakim trybie jest klima. wcisnij po prostu ECON i takie ustawienie powinno być zapamiętane, nawet po wyjeciu kluczyka. Tzn, ze jak później zechcesz odpalic auto i włączysz zapłon, to powinny pozostać ostatnie ustawienia na panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobilem jak poradziles, jadac do pracy przelaczylem na ECON ale niestety na wieczor odpalajac auto po przekreceniu kluczyka klima zalaczona na AUTO. Takze nie wiem co jest z tym zapamietywaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że klima gubi pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam malutki problemi z klimą (climatronic) Passat B5 TDI 110KM rok 1998, a dokladnie z wyswietlaczem..jak rano lub popoludniu wlaczam silnik na wyswietlaczu zawsze tem..-51 stopni i po 1-2 min wskakuje normalna temperatura co jest?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury zewnętrznej. Albo uszkodzony, albo przewód przycięty gdzieś albo wtyczka zaśniedziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jezeli climatronic gubilby pamiec czyli bylby jakis blad jakies uszkodzenie, dobrze mysle? Ale ostatni spradzalem auto kompem i zadnych bledow, klima tez byla sprawdzana. Czy fakt ze gubi pamiec nie jest jako blad i nic nie pokaze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli climatronic gubilby pamiec czyli bylby jakis blad jakies uszkodzenie, dobrze mysle? Ale ostatni spradzalem auto kompem i zadnych bledow, klima tez byla sprawdzana. Czy fakt ze gubi pamiec nie jest jako blad i nic nie pokaze??

Wydaje mi się, że jednak nie tak coś pstrykasz na tym panelu od klimy. Skoro żadnych błędów nie ma to powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się koledzy, czy uszkodzony czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego, może spowodować uszkodzenie kompresora lub innych elementów układu klimatyzacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy uszkodzony czujnik ciśnienia czynnika chłodzącego, może spowodować uszkodzenie kompresora lub innych elementów układu klimatyzacji?

Jak najbardziej. Przeciez wtedy wartości graniczne ciśnienia są przekraczane, co może spowodować uszkodzenie spręzarki, lub np: pękniecie węża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec taniej ci będzie zajac się tym czujnikiem i go ewentualnie wymienić w miarę szybko - jeśli jest wadliwy - bo idąc dalej to koszty rosną. Używana sprężarka to coś koło 500 zeta. Nowa - prawie 5 razy tyle :eek:. No a uzywane węże sa średnio po 300 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da się przeprogramować klimatronika, żebym mógł ustawić niższą temperaturę niż 18st.C ??? :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy da się przeprogramować klimatronika, żebym mógł ustawić niższą temperaturę niż 18st.C ??? :638:

Juz ktoś pytał o to parę razy. NIE - nie da się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robbie77

Witam Szanownych Kolegów!

Jestem tu po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość (pierwszy bo dopiero teraz mój pasek nawalił).

Mój problem jest następujący:

Po włączeniu nawiewu (zarówno ECON jak i clima) przy ustawieniu temp. na LO lub HI siła nawiewu jest Ok. W momencie gdy przechodzę na temp. pośrednie (18-29oC) siła nawiewu znacznie ale to bardzo znacznie słabnie. Podkreślam siłą nawiewu bo temp. odpowiednio do ustawień jest ok. Zrobiłem samodiagnozę Climatronica i wyskoczyło 444 02 wiec wszystko ok. Dodamże filtr kabinowy wymieniony i zamontowany prawidłowo (z resztą po jego całkowitym wyjeciu sytuacja jest taka sama).

Dodam, ze mechanik podpial mi komputer i pokazało jedynie bła w linii CAN a konkretnie: Bład centralki (AKT) ^N0909901 Cental Gataway K<-&gt; CAN0001 Kod. centralaki 4

Czy to może mieć jakiś wpływ?

Proszę o pomoc!?

 

Do Siwyx - sprawdź żarówki w tylnych światłach (szczególnie te od świateł stopu) w samochodach grupy VW świecąca kontrolka świec żarowych często spowodowana jest spaleniem sie żarówki - sam tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Passka b5 FL 1,9 TDI.

Mam 2 pytania odnosnie climatronika:

1 podczas gdy wlaczam klimatyzacje na szybe i nawiew na siebie to nie wydobywa mi sie nawiew na szybe tylko leci na mnie. Podcza ssprawdzania wszystkich nawiewow pojedynczo wszystko dziala tylko nie działa przy tej opcji. Sprawdzilem samoczynnie czy nie ma bledu w climatroniku i nic mie nie pokazalo poza 444 i 00 wiec wszystko ok.

2 POdczas gdy wlacze climatronik np na nogi i na siebie to przy najwiekszym podmuchu powiew jest slabszy niz np gdy wezme tylko na siebie czy to tez jakas usterka czy to normalka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuje kogoś z okolic Warszawy, najlepiej od strony Pruszkowa z passatem 3B z climatronikiem. Chciałbym podmienić panel sterujący bo mój mam wrażenie że padł.

Sprężarka samoczynnie się rozłącza, dzis byłem na Vag mechanik stwierdził że nie może się skomunikować z klimatronikiem. Zalecił jego wymiane. Zanim dokonam zakupu chciałbym być pewien czy to rozwiąze mój problem.

 

Dajcie znać jak ktoś ma troche wolnego czasu jutro albo w weekend.

 

dzięki

Pozdraiwam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności