Skocz do zawartości

meriam3

  • Liczba zawartości

    137
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Statystyki sprzedającego

  • 0
  • 0
  • 0

O meriam3

  • Urodziny 11/09/1963

Informacje osobiste

  • Imię
    Marian
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miejscowość
    Polkowice

Samochód

  • Silnik
    B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
  • Rok produkcji
    2005

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Witam. Mam następujące pytanko ? Zamierzam wymieniać amortyzatory w moim pasku zawieszenie standartowe 1BA kombi 1,9tdi /130 kM i oto co widzę : - przód sprężyny żółty/brązowy/brązowy a amortyzator 3BO-413-031-AB sachs NIEBIESKI 81-4903-000-144 - tył sprężyny zielony / niebieski a amortyzator 3B9-513-031-N sachs czerwony 81-4901-000-074 Czytałem , że amorki czerwone to do zawieszenia sportowego a niebieskie do komfortowego . pytam czy dobrze to jest z pasowane? I jakie amorki w końcu muszę wybrać ? Bosłyczałem że te do sportowego są o nieco krótszym skoku .
  2. meriam3

    Łożysko wiskozy

    Cześć. Widzisz jeśli chodzi o cene to ile dasz tyle wezmą ale jak powiesz zbyt mało to cie wyśmieje . Ja dałem równą stówkę . Tak się jakoś zgadałem i złapałem mechanika za słowo i głupio mu było sie wycofać ,ale było to dwa lata temu . powiem Ci jeszcze , że to nie jest skomplikowana sprawa ale niestety trzeba mieć odpowiednie klucze . Radzę ci jeszcze sprawdzić łożysko alternatora też potrafi wydawać dżwięki a jest tuż nad wiskozą .
  3. Łatwo sprawdzić , poczytaj ten wątek i na kanał zdejm osłonę dolną ido roboty . http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=65924&page=3
  4. meriam3

    Łożysko wiskozy

    Tak jak pisałem wcześniej - zdejmujesz pasek , kręcisz ręcznie kołami ( alternator, wisko, rolka napinająca , wspomaganie ) może ci za piszczy albo za cyka wówczas możesz sprawdzić jeszcze luz osiowy - może się uwidoczni . A może coś na klimie zobaczysz jakieś cykanie . i jeszcze możliwe jest cykanie na wentylatorze od klimy - napędzany elektrycznie ale zdarza się , że mają wyrobione łożyska .
  5. meriam3

    radio delta

    Odświerzam temat radia DELTA Mam takie pytanie , od kilku dni moje radyjko samo sie z cisza i przełancza stacje radiowe a dziś zaobserwowałem , że jak właczyłem płytę to również mi samo przerzucało między odtwarzaniem utworu z płyty i audycji radiowej . Ponadto mam pytanie jak rozpoznać czy radio ma kod - moje radyjko to delta passat B5 2005 rok. Nie odłaczałem do tej chwili aku wiec nie miałem problemu . w dokumentacji auta nic nie ma na temat kodu radia . No sorki nie doczekałem się pomocy więc musiałem samemu sobie radzić No i poradziłem sobie HEJ
  6. Może być wiele rzeczy . Na początku trzeba ściągnąć pasek - w tym celu kluczem oczkowym łapiesz za napinacz i naciskając w lewo podnosisz go i zciągasz pasek następnie musisz ręko pokręcic koła : - alternatora - bo możeto byc łożysko lub sprzegiełko alternatora - wiatrakiem wisko - bo może łożysko sie wysypało , ja tak miałem i strasznie mi stukało , chrobotało na wolnych obrotach - albo łożysko napinacza bąć łożysko na pompie wspomagania Powodzenia
  7. Sprawdź w następujący sposób : Wtyczka wentylatora jast podłączona do gniazda przelotowego obok zbiorniczka z wspomagania , wypnij i podłącz napięcie na wentylator z akumulatora - jak zaskoczy to szukaj dalej a jak nie - to szczotki do wymiany Już kiedyś modziłem w tym temacie wentylator klimy załączany jest na kilka sposobów : sterowany z kompa albo z panela klimatronika ? niewiem dokładnie ale to jest podstawowe sterowanie ale wówczas ma dwa biegi - ponadto z wysokiego ciśnienia w układzie wówczas załącza się na maxa i wyłącza -załacza go czujnik wysokiego ciśnienia - oraz czujnik wysokiej temperatury silnika - w momencie gdy silnik sie przegrzewa (np. w korku ) wówczas w/w wentylator wspomaga wentylację wisko powodzenia
  8. Bolo sprawdz pierw oporność na stykach tego N75 powinna być w granicach 16 omów ja mam 15,6 i jest OK a mój kolega ma 11,4 i niestety jemu zamulał ale przy wyższych obrotach a wówczas naprawa mechaniczna nic by ci nie dała . trzeba kupic dla świętego spokoju nowy koleś zapłacił z drugiej ręki nówke 120 zeta Dobrze było by jeszcze wykasować wszystkie błędy bo może mogą mieć jakiś wpływ na poprawną prackę
  9. A może wcześniej ktoś coś modził i poplatał wężyki (pozamieniał nie mając wiekszej wiedzy na ten temat. U mnie gornym przychodzi powietrze atmosferyczne z filtra a te dwa dolne przełączają podciśnienie -ale sorki nie wiem który jest zasilaniem a który steruje turbinką i rezystancja na cewce powinna być około 16 omów , mój kolega miał 11,4 oma i zaworek mu sie podwieszał dośc często
  10. Widzisz bolo . Być może znawcy wiedzą co jest grane ale sprawdzić możesz . Być może mój trop był błędny . W tym temacie dobrze jest wysłuchać kilku specjalistów aby podjąć odpowiednią decyzję . Pozdrawiam
  11. No nie wiem ale jak mi wiadomo to ów zawór EGR pracuje tylko przy zimnym silniku . Wczoraj testowalismy z kolegą audi A6 z silnikiem AVF - ZAMULAŁ i co podpieliśmy kompa pod WAGa i autkiem w droge i tak przy górnej granicy doładowania w zakresie 2400mlibarów ciśnienie pozostawało nie zmienione mimo że pedał odbijał. Wcześniej podmienialiśmy zawór N75 ale nie było poprawy wiec zaczeliśmy z mego autka (taki sam silnik) podmieniać czujnik cisnienia doładowania - i nic , nastepnie przepływke powietrza - i nic wiec została nam turbina i kierowniczki . Ale zmierzyłem oporność cewki zaworka N75 kolegi i wyszło 11,4 oma a w moim 15,6 oma wiec podmieniliśmy raz jeszcze zaworek ale wszesniej wagiem sprawdzilismy błędy i zostały skasowane . teraz autko mało nas na asfalcie nie zostawiło cisnienie doładowania ładnie rosnie i spada bez przeładowania kolega szybko nabył nowy zaworek i hula pieknie . Piszę o tym tylko dlatego że kolega ma terz zaslepiony zaworek EGR Dzisiaj rano odslepił go i podłaczył i jest wszystko OK ale mówi że zapach spalin diametralnie się zmienił i tyle w temacie dziury w doładowaniu i EGR Sprawdz oporność cewki zaworku N75 może tutaj trzeba szukać niesprawności albo na jakimś wężyku podciśnienia .
  12. Mam pytanko do kolegów . W moim pasku mam żarówki H7 Philipsa Blue Vision xenon effect i tak : - jak zakładałem rok temu to cho cho efekt między starą zwykłą H7 a tą nową oszałamiajacy - dzisiaj mało mi gałki nie wypadną z oczu żeby dostrzec coś na drodze dodam , że światełka mam ustawione poprawnie w stacji dwa miesiace temu , - dodam również ,że reflektory oba nówki z maja 2009 Hela no i na soczewkach Czy jest to możliwe ,że żarówki sie wypaliły Czytałem nie dewno ,że Philips wprowadził nowe żarówki do soczewek i do odbłyśników o nominałach H7s - soczewki ,H7r - z odbłyśnikiem (normalne) Jakieś sugestie mile widziane ?
  13. Kledzy a może wiecie jakie ciśnienie oleju ma silnik AFN 110 KM . Robię akurat z bratem silniczek i turbiniarz kazał mi sprawdzic czy nie za wysokie ciśnienie daje pompa olejowa ?
  14. Olej mógł Ci polecieć przez turbine - katowałeś autko i poszły uszczelnienia na wale turbinki i chyba na strone wydechu albo jest jeszcze inna diagnoza - tydzien temu brat oddawał turbine do przeglądu z paska 110 KM , gościu powiedział ,że częstą przypadłościa w tych silnikach jest zawieszający sie zawór przelewowy pompy i pompa zamiast dawac max 4 atm daje dwa razy więcej ciśnienia na układ i wypycha olej gdzie popadnie . W Twoim przypadku potrzebne sa dokładne oględziny gdzie ten olej poszedł , może pękła ci rurka doprowadzająca albo odprowadzajaca olej z turbinki . trzymam sie tej wersji tylko dla tego , że w innym wypadku poszedł by ci olej na wydech i byś miał czarna chmure za soba albo w IC i silnik mógł by dostać samozapołonu a wówczas by ci sie rozpędził do niebywałych obrotów . Wtedy trzeba go zadusić na siłę na chamulcu Nie mam na razie innego wytłumaczenie tak szybkiego wycieku oliwy - no chyba żebys gdzieś micha zachaczył ?
  15. Kolego powiem Ci tak : Sam niedawno miałem przyjemność z rzeczoznawcami z WARTY i co się okazało za autko które niecały rok temu dałem 40 tys oni mi wycenili przed szkoda wartośc na 20 tys. ponadto szkoda to drzwi tylne ,wymiana , błotnik tylny wymiana i drzwi przednie niewielkie zagniecenie - do szpachlowania ,cena z robocizna i wymiana 2300 zł - śmiech na sali gdzie w ASO powiedział mi około 7000 za robote samą , jak ocenili ,tak i wypłacili sume bezsporną w/w . oddałem sprawe firmie windykacyjnej i czekam na około 5000 jeszcze - sprawa w toku. Ale jeszcze jedno - mój sasiad w tydzień po moim zdarzeniu został lekko stuknięty w AUDIKA A6 w tylny zderzak ,prawie niewidocznie ale zgłosił warcie szkodę z OC i tez przyjechali porobili foty i przyznali mu kwotę 400 zł ale on sie upierał przy tym aby mu wykonali sami za tę cene w formie bezgotówkowej i nie przyją kasy więc kazali mu odstawic do firmy jaka ni maja porozumienie partnerskie i tam okazało sie że cały zderzak to koszt 2400 zł i warta to zaakceptowała i facet jeździ teraz z nówka zderzakiem a autko 2002 roczek Tak więc morał dla Ciebie taki "WARTA będzie chciała Cię zrobić w bambuko jak tylko można bez względu na koszty i cenę - to ich dewiza "
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności