Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się z opiniami, że klima w B6 jest małowydajna. Jest to nieprawda, poprostu auto nagrzane na Słońcu potrzebuje ok.15 minut na schłodzenie nagrzanych elementów wnętrza (tapicerka, deska, fotele). Potem trzeba podbijać temeraturę gdyż jest zbyt zimno. Klima nie sprawdza się w krótkich dystansach, przed którymi autko mocno nagrzało się na Słońcu. Pytanie jak szybko słodzić takie wnętrze? Trzeba wypuścić gorące powietrze poprzez chwilowe otwarcie okien podczas jazdy (przewietrzyć wnętrze). Następnie nie dmuchać tylko na twarz a w nogi i na szyby aby schłodzić nagrzane elementy wnętrza. Po 15 minutach w autku jest przyjemnie i cicho, nie trzeba już dmuchać max wentylatorem. Start z klimą z garażu = no problem.

Ok,ok recepta fajna, ale mam podobne zdanie: klimatyzacja w b6 słabo chłodzi. Pisałem kiedyś,że w b5 dmucha niemal szronem. Pytanie mam do posiadaczy tiguanów, touaregów czy innych z grupy VAG, jak to jest u was z tym?

Może trzeba sie dokopać do literatury fachowej dot klimy i coś pokombinować- jakiś czujnik, soft??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z klimatyzacją w passacie b6 1.9 TDI. Klima w ogóle nie uruchamia się. Podpiąłem vcdsa i wyrzuciło błąd zaworu G65 nr kodu błędu 00819 i 009 Przerwa/zwarcie z masą. Sprawdziłem czy dochodzi zasilanie na piny i niestety na żadnym nic nie pokazało (podobno powinno na 2 pinie pokazać zasilanie 12v po zapłonie). Bezpieczniki sprawdzone są w porządku.

Czy z tego wynika, że problemem jest zawór G65 czy coś gdzieś kradnie prąd? Proszę o pomoc.

Bym zapomniał załączam zdjęcie z autotestu climatronika z błędami.

Pozdrawiam

IMG_20140630_122926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a masz w swoim pasku przetwornice wbudowana (tyłu) podłokietnikiem..(ja juz tak kombinuje może to ma cos wspólnego)bo ja mam identyczny problem tez b6 1.9 i tez niema napięcia zwarcie do masy..u mnie wyszedł czujnik wysokiego ciśnienia..gosc powiedział ze do wymiany ale on kosztuje bagatela ponad 300zł ale skoro niema napicia to na pewno to nie czujnik wiec kasa poszła by w błoto.. napisz jak cos..!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik g65 na sprawny, ale to nie to. Szukam dlaczego wtyk nie ma zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zimny89 a masz ta przetwornice??? działa ci ona??może to ma coś wspólnego z klima!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

mój ma, pewnie inne climatroniki również

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też ma. A tak się zastawiałem po co to jest i do czego służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chriso

do zamkniętego obiegu pracującego w trybie automatycznym?

szczerze mówiąc nigdy nie doświadczyłem działania tego cuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest od MY2008.

Wtedy na panelu, obok obiegu zamkniętego, jest też przycisk automatycznego o.z.

Przejeździłem na włączonym 4 lata i działał idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh

klimatronik szaleje:

 

a mianowicie....

 

po włączeniu klimy chwile działa ... ale za parę sekund zamykają się wszystkie klapy nawiewu - słychać , że dmuchawa pracuje... ale nic nie dmucha do wnętrza auta... po włączeniu econ i włączeniu ponownym klimy działa przez chwile i to samo... i tak w kółko

 

i tu ciekawostka .... po odpaleniu auta chwile działa klima a po włączeniu wstecznego znów się klapy nawiewu się zamykają...restetart klimy przez wyłączenie i ponowne włączenie zadziała na chwile... i nawet przy włączonym econ jak włączam wsteczny też klapy nawiewu się zamykają...

 

po zrobieniu testu klimy wyskakują ....

 

błędy : na lewym wyświetlaczu : 2c6 na prawym 00h ... ale wcześniej 2cc i ffh czy ktoś zna te błedy ???

Edytowane przez bartix78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Zrobiłem wczoraj test klimy i wyskoczył mi taki błąd.

Podpowiedzcie mi co to za usterka bo szukałem jej po forach ale nie mogłem znaleźć

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie silniczka klapy nastawy temp. od strony kierowcy bodajże v157

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok,ok recepta fajna, ale mam podobne zdanie: klimatyzacja w b6 słabo chłodzi. Pisałem kiedyś,że w b5 dmucha niemal szronem. Pytanie mam do posiadaczy tiguanów, touaregów czy innych z grupy VAG, jak to jest u was z tym?

Może trzeba sie dokopać do literatury fachowej dot klimy i coś pokombinować- jakiś czujnik, soft??

 

Nie mogę się zgodzić. Dmuchanie szronem to bezsens i ryzyko utraty zdrowia. W aucie ma być przyjemnie i komfortowo chłodno w całej strefie, niezależnie od temperatury zewnętrznej - a nie zimno jak po wejściu do przerembla. Passat b6 spełnia to zadanie z dużą nawiązką. Uzyskuję komfortowe 18-22 stopnie na trzecim (z siedmiu) biegu dmuchawy, czyli mam potężny zapas mocy.

Edytowane przez Darek Zw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem ze smierdzacym zapachem z nawiewów podczas wyłoączonej klimy. Smierdzi z samego nawiewu nie z klimy poniewaz była odgrzybiana i ozonowana. Ostatnio udrozniłem kanały pod szyba i bylo ok tydzien i teraz znowu. Proszę o pomoc jezeli ktos ma jakies pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie pierwsze pytanie, jak przeprowadzić test klimatronika ? i drugie pytanie jak włączę klimatyzację nie wieje zimnym powietrzem, a klima nabita jest na pewno, co może być powodem ?? dziękuję, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, Panowie pierwsze pytanie, jak przeprowadzić test klimatronika ? i drugie pytanie jak włączę klimatyzację nie wieje zimnym powietrzem, a klima nabita jest na pewno, co może być powodem ?? dziękuję, pozdrawiam

 

1 odpowiedź - czytaj forum masz to opisane

2 odpowiedź - podłącz kompa i zobacz jakie sa błędy, niekoniecznie test klimy to pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie! nie działa mi sterowanie manualne nadmuchem, tzn kiedy przycisk auto jest wyłączony, na niskiej temperaturze LO nadmuch działa super, mogę zmieniać jego kierunek tzn nogi, twarz, szyba itd, wraz z podkręcaniem temperatury nie dmucha z nawiewów wcale tzn jeśli nastawie np 18 stopni lub HI to z kratek nie leci powietrze wogóle, słychać je tylko gdzieś pod deską rozdzielczą obojętnie czy mam nastawione na twarz, nogi czy szybę np. PS: przy zamkniętym obiegu wszystko działa jak należy. Paska mam nie długo, po kupnie wymieniałem wszystkie filtry i płyny oraz rozrząd, włącznie z filtrem kabinowym. Robiłem test klimatyzacji wszystko wyszło ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki "bimbasz" za odpowiedź, po podpięciu się komp nie wskazuje błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. mój problem z klima wygląda tak:

klima zaczyna schładzać po jakichś 10-15 minutach, choć trzeba zaznaczyć że nie jest to jakieś super chłodne powietrze, klima nabita, szczelność sprawdzona, jakieś 2 miechy temu był wymieniany kompresor (stary padł) i nadal jest tak samo jak było wcześniej:-/ jakieś sugestie? ktoś może ma pomysł jak to naprawić/poprawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności