Jump to content

michael230

 • Content Count

  351
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

About michael230

 • Birthday 03/23/1989

Informacje osobiste

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Białystok

Samochód

 • Generacja
  B6
 • Silnik
  B6 1.9 TDI-PD 105KM(BLS)
 • Rok produkcji
  2006

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A sprawdzasz na odpalonym silniku czy zapłonie? Ja musiałem odpalać silnik i dopiero test i poszło.
 2. Zauważ na zdjęciu różne nacięcia zębatki. Muszą pasować do nacięć w drugiej zębatce. Dotyczy V213: Udało mi się dziś sprawdzić poszczególne potencjometry. Ten żółty (z V213) działa w pełnym zakresie obrotu 360 stopni stopniowo zmieniając rezystancję, od jednego skrajnego położenia do drugiego. Pozostałe razem z tymi z allegro zakres obrotu mają taki sam, ale rezystancja zmienia się tylko w zakresie około 270 stopni.
 3. Wyciągałeś całe silniczki? U mnie przy błędnym złożeniu zębatki błąd dalej wyskakiwał. Dopiero poprawne ułożenie błąd wyeliminowało.
 4. Cześć, Od jakiegoś czasu walczę z wodą na progach po ulewach lub myciu. Już po kilka razy rozbierałem boczki, uszczelniałem, zakładałem osłony. Jakiś czas temu samochód stał u lakiernika i dziś przyglądając się uszczelkom mam wrażenie, że jest źle założona. Chodzi o uszczelkę mocowaną na taśmę dwustronną do drzwi. Posiada ona otwory. Czy te otwory powinny być skierowane na zewnątrz czy do wewnątrz samochodu? Jeśli ktoś mógłby sprawdzić u siebie zamocowanie tej uszczelki czy nie powinna być zamocowana bardziej do strony nadwozia? Wrzucam zdjęcia.
 5. Cześć, Od jakiegoś czasu, dokładnie w okresie zimowym zmagam się z szarpaniem silnika. Szarpanie występuje na ciepłym silniku, tak jakby silnik dławił się. Po dłuższej spokojnej trasie dojeżdżam do skrzyżowania, czekam, jedynka, ruszam, dwójka i w okolicy 2000 obrotów/min szarpanie samochodem jakby paliwa brakowało, to wtedy pedał gazu w podłogę i przechodzi. Inna sytuacja to po dłuższym postoju na uruchomionym silniku spokojne ruszanie, jedynka, dwójka i identycznie jak w sytuacji powyżej. Żadnych błędów, turbina robiona 2 lata temu, uszczelka pod głowicą robiona rok temu razem z wałkiem rozrządu i resztą tego osprzętu. Jedynie co mi przychodzi do głowy w tej chwili to problem z układem paliwowym, a dokładnie z pompą vacuum. A silnik bierze olej około 100ml na 1000km. Logi, które zrobiłem na szybko: Basic settings: Grupa 011: http://vaglogi.pl/log-011_bc2gT.html Statyczny: Grupa 013: http://vaglogi.pl/log-013_5g5Rf.html Grupa 018: http://vaglogi.pl/log-018_6r6L8S.html Dynamiczny: Grupa 023: http://vaglogi.pl/log-023_AqU1bZX.html Grupy 001, 023: http://vaglogi.pl/log-001_023_Ck4ptvO.html
 6. Z tą wiązką niech wypowiedzą się inni, którzy ją montowali.
 7. Jest przekładalna, ale czy jest sens ją demontować skoro będzie zamawiać cały zestaw? Ale to już decyzja Jacka. Potem tylko będzie przerzucać samą belkę. Tu masz instrukcję podłączenia wiązki https://www.westfalia-automotive.com/fileadmin/pdf/e_anlagen/321/e321600391101-023.pdf
 8. Brałem z tej aukcji http://allegro.pl/wiazka-dedykowana-7pin-do-hak-vw-passat-b6-b7-4d-i7018170992.html Tylko wcześniej dzwoniłem i poinformowałem, że chcę 13 pinową, będzie trochę inna cena. Tylko też jest różnica kombi/sedan, prawdopodobnie inne długości wiązki.
 9. W instrukcji wiązki wszystko opisane co i gdzie podłączyć, a w przypadku wiązki Westfalii dołączone są adaptery tak żeby nie ciąć i nie lutować. Na twoim miejscu przełożyłbym tylko belkę haka, bo wiązkę i tak pewnie zamówisz w całości.
 10. Wydaje mi się, że tak w zależności od tego jaki masz hak i jak wygląda mocowanie gniazda. U siebie założyłem hak wyjmowany, ale później nie mogłem założyć gniazda, więc musiałem demontować.
 11. Musisz zakupić wiązkę Westfalii, jeśli chcesz mieć tak jak w oryginale. Oryginalnej w samochodzie nie rozbierzesz.
 12. Czy ktoś z forumowiczów przewoził lodówkę Passatem B6 Variant? Pytam, ponieważ mam do odbioru na drugim końcu Polski lodówkę o wymiarach wysokość-1780 mm, szerokość-540 mm , głębokość -580 mm i nie wiem czy brać przyczepkę czy próbować upchać w samochodzie. Część pojedyncza kanapy musi zostać rozłożona, ponieważ będzie drugi kierowca na zmianę. Dzięki
 13. O właśnie. W tym miejscu pasek podgrzewa przymarznięta wycieraczkę. Tylko jak sztukować tak długi kawałek?
 14. Dokładnie widać to na zdjęciu, zaznaczone czerwonymi kreskami. W tym obszarze pasek grzewczy jest czarny a nie brązowy. Długość około 30-40 cm. https://www.dropbox.com/s/1gtgstuhxxmr047/20170619_182627.jpg?dl=0 Jak sprawdzić latem czy paski grzeją?
 15. Odświeżę trochę temat. Pytanie do użytkowników B6 Variant. Czy u Was ostatni pasek u dołu, ten pod wycieraczką też ma przerwę na szerokości całej wycieraczki?
×
×
 • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy