Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałem się dowiedzieć na temat klimatyzacji w Passat b6(klimatronik) chodzi oto że po uruchomieniu silnika i włączeniu klimy muszę przejechać tak około 1,1.5 kilometrów żeby się włączyła (no i działa )ale za uwarzyłem że jak rano uruchamiam samochód i klimę nie włączają się wentylatory czy to jest normalne czy jest jakaś usterka proszę o pomoc w tej sprawie dziękuje pozdrawiam :niekumam

Edytowane przez andrzejx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kostka stacyjki powiedziała <papa> ? Jak odpalisz silnik i wentylator nie będzie krecił, to spróbuj lekko cofnąć (przekręcić) kluczyk z powrotem. Jak zacznie działać, to stacyjka do wymiany - tzn kostka stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego w b6 nie ma kluczyka przekręcanego i kostki pod stacyjką , a klimę pod kompa i sprawdzić błędy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki to znaczy że to nie jest normalne że po włączeniu klimy nie startują wentylatory a miałem jeszcze dodać że jak będę jeżdził cały dzień na włączonej klimie i obojętnie czy wyłączę silnik czy nie jest ok to robi się tylko jak wtedy gdy dłużej stoi i ostygnie silnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego w b6 nie ma kluczyka przekręcanego i kostki pod stacyjką , a klimę pod kompa i sprawdzić błędy .

A nie spojrzałem o jakie auto chodzi :wstyd: SORKI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to wszystko jest ok.

w moim pasku panel ma już soft zabezpieczający silnik przed różnymi akcjami które by mogły coś mu zrobić.

np. jak w zimę odpalam rano auto to nawiew zaczyna pracować dopiero kiedy silnik się trochę rozgrzeje (drgnie wskazówka od temperatury)

podejrzewam że w lato będzie podobnie ale jeszcze na to nie zwracałem uwagi. w/g mnie powinno to działać w ten sposób że żeby nie przeciążać silnika klima wystartuje dopiero po pewnym czasie od odpalenia. mimo wszystko jest to spore obciążenie dla silnika. na tyle duże że jak nie założyłem 2-giego wentylatora do golfa mojego teścia to elektronika po 30 sek odcięła kompresor z powodu za wysokiej temperatury cieczy.

 

możesz się przyjrzeć czy po częściowym rozgrzaniu wystartują oba wiatraki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podpinam się pod temat klimy gdyz kupiłem passata b 6 z klimatronikiem i problem polega na tym ze klima nie działa,niby temperature ustawiam ale nie chlodzi,byłem pod komputer i zadnych błedów sprawdzane na 2 kompach,klimatyzacje nabijali ponownie i tez nic to nie dało wiec potrzebuje pomocy kogos kto zna sie na elektronice/elektryce gdyz tam prawdopodobnie jest problem bo nie startuje kompresor a jest dobry gdyz firma od klimy sprawdzala czy nie zatarty,elektrozawór taki czarny tez jest oki bo był podmieniany, problem polega gdzies w sterowaniu,jakby ktos chciał zarobić i usunąć mi ten problem byłbym wdzięczny....Pozdrawiam

Edytowane przez lani21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda jak samochód pochodzi kilka minut tak mnie więcej 10 min , pokaże 70 oC włącza się klima i jest ok może masz racje tak ma być :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lani21

pogadaliśmy przez telefon ale i inni może czekają na sugestie.

1. niech magicy s vag-iem sprawdzą bloki pomiarowe czy któryś z sensorów nie pokazuje dziwnej temperatury.

2. sprawdź przewód idący do kompresora.

3. niech sprawdzą jakie masz kodowanie na silniku

 

Engine Control Unit (J248/J623) Coding

000?xxx: Configuration I

0 = Standard (Flexible Service Intervals / 2 Coolant Fans)

3 = 1 Coolant Fan

5 = Flexible Service Intervals inactive

000x?xx: Powertrain

0 = Front-Wheel-Drive (FWD)

1 = All-Wheel-Drive (AWD)

000xx?x: CAN-Databus

+1 = Anti-Lock Braking System (ABS)

+2 = Airbags

+4 = Climate Control (Climatronic)

000xxx?: Transmission

1 = 5-Speed Manual Transmission

2 = 6-Speed Manual Transmission

8 = Direct-Shift-Gearbox (DSG/02E)

 

te zaznaczono na czerwono są istotne przy kodowaniu klimatyzacji...

 

---------- Post added at 15:06 ---------- Previous post was at 15:06 ----------

 

i skasuj nr telefonu ze swojego posta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam podpinam się pod temat klimy gdyz kupiłem passata b 6 z klimatronikiem i problem polega na tym ze klima nie działa,niby temperature ustawiam ale nie chlodzi,byłem pod komputer i zadnych błedów sprawdzane na 2 kompach,klimatyzacje nabijali ponownie i tez nic to nie dało wiec potrzebuje pomocy kogos kto zna sie na elektronice/elektryce gdyz tam prawdopodobnie jest problem bo nie startuje kompresor a jest dobry gdyz firma od klimy sprawdzala czy nie zatarty,elektrozawór taki czarny tez jest oki bo był podmieniany, problem polega gdzies w sterowaniu,jakby ktos chciał zarobić i usunąć mi ten problem byłbym wdzięczny....Pozdrawiam
Sprawdziłeś kostkę od klimatyzacji po prawej stronie - ( od spężarki )mnie przez przypadek rozłączyli podczas rozmontowywania zderzaka ( wymiana żarników )Też mi nie działała a panowie w ASO rozkładali ręce . Sam na to natrafiłem przez przypadek.

 

---------- Post added at 16:04 ---------- Previous post was at 16:01 ----------

 

to prawda jak samochód pochodzi kilka minut tak mnie więcej 10 min , pokaże 70 oC włącza się klima i jest ok może masz racje tak ma być :)
Klimatyzacja powinna zadziałać natychmiast po uruchomieniu. Nie ma żadnej zwłoki 5,10 czy 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klimatyzacja powinna zadziałać natychmiast po uruchomieniu. Nie ma żadnej zwłoki 5,10 czy 15 minut.

a ja myślę że zależy to od wersji panelu klimatronika lub/i softu w tymże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę że zależy to od wersji panelu klimatronika lub/i softu w tymże
Może przy motorach 105 KM jest inaczej, przed chwilą sprawdzaliśmy w tegorocznym Pasku 140KM CR i też zadziałała natychmiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że wentylatory powinny od razu zadziałać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wszystko działa odrazu tylko trzeba ozonowanie zrobic bo zapach powala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info pojadę jednak na kompa zobaczę co jest grane z tą klimą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wczoraj sprawdziłem u siebie... zwracam honor... u mnie też startują od razu... tzn po 3 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylatory i klima powinny zacząć działać tuż po włączeniu silnika. Jeśli włączysz kluczyk tylko do pozycji 2 (kontrolki palą się na zegarach - silnik nie działa), wtedy wentylatory nie działają chyba ze włączysz je manualnie przyciskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem to, nikt nie potrafil dojsc o co chodzilo, dodatkowo im bardziej goraco sie robilo tym klima wieksze humory miala, ale std startowala po przejechaniu jakis 2-3 km trzeba bylo wylaczyc silnik na 30 sekund i po odpaleniu ruszala od razu, przy temp powyzej 30 stopni odpalenie juz nie bylo takie hop siup, komp nie wykazywal zadnych bledow, ASO chcialo wymeiniac kompresor, ale dla mnie bylo to bez sensu skoro jak zaczela dzialac to dziala bez problemu przez dystans 1000 km w trasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie sprawdziłem jeszcze 2 raz klima załącza się w momencie gdy temperatura uzyskuje 55C zaczynają działać wentylatory i klima działa, mogę wtedy gasić silnik i uruchamiać ponownie włączam klimę i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności