Skocz do zawartości
andrzejx

Passat B6 - sprężarka klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Podepne się pod temat klimatyzacji w b6. Otóż wczoraj miałem do zrobienia małą traske a ze temperatura wskazywała ok. 24 c to postanowiłem użyć klimy. Po wyciśnięciu przycisku ECON zaczęło lecieć chlodne powietrze a gdy ustawilem temp na 18 c to nie wiało juz wcale tak jak by zamknęła sie jakaś klapka bo nadmuch pracowal caly czas. Pobawilem się tym trochę i moje spostrzezenia sa takie że im bardziej zmniejsze temp. to nie leci nic a gdy zaczne jej dodawać to stopniowo zaczyna się pokazywać nadmuch w kabinie i calkowity nadmuch pokazuje się po ponownym wciśnięciu ECON ale oczywiscie nie zimny:( Jakies sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECON = wyłączenie klimy, wiec jak świeci sprężarka nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ECON = wyłączenie klimy, wiec jak świeci sprężarka nie działa

Wiem o tym doskonale, ale chodzi o to że jak włącze klime to po 0,5-1min i nie wieje nic do środka, a wiatrak słychać jak chodzi. Wciskam ECON (lampka się zapala) i nadmuch powraca do auta tylko tyle że nie zimny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy może ktoś polecić lub ma do sprzedania sprężarkę z zaworem rozprężnym oraz oringiem do passat b6 3c 2009 2.0 ?

Mechanik powiedział że jest zatarta; padła kompletnie.

Ewentualnie może ktoś podrzucić gdzie kupię regenerowane w dobrym stanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość medyk88

witaj w klubie, moja też padła

sprawdź nr cześci bo jest tego dużo,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr części to 5K0820803 ; może ktoś polecić dobra firmę lub źródło do osoby kto je posiada (za nową sprężarkę w serwisie zaproponowali 2000+ vat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nr części to 5K0820803 ; może ktoś polecić dobra firmę lub źródło do osoby kto je posiada (za nową sprężarkę w serwisie zaproponowali 2000+ vat)

 

http://allegro.pl/audi-vw-skoda-kompresor-klimatyzacji-5k0820803c-i4062436086.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na allegro ale boje się, że może to być zregenerowana przez amatora chała...i padnie za 6 mcy... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj regenerowanej. Poszukaj nowej do 1000 zł spokojnie kupisz i gwarancję mieć będziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy to normalne zjawisko, że po włączeniu klimatyzacji i ustawieniu wartości na LO na panelu, automatycznie włącza się obieg wewnętrzny, pomimo że nie sygnalizuje tego kontrolna na przycisku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie - po włączeniu klimy słyszę pracę jakby dodatkowego silniczka szczególnie przy niskich biegach / w korku - dźwięk głośniejszy niż silnika 1.8 TSI. Klima chłodzi super. Wydaje mi się, że w zeszłym sezonie ten dźwięk nie był aż tak wyraźny.

 

Pytanie czy ten typ tak ma czy to sprężarka kończy żywot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie klimy i nawiewu , gdzie są wewnętrzne czujniki temperatury w B6, a konkretnie chodzi mi o czujnik po prawej stronie od pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam, jeden jest na wylocie powietrza na nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się podepnę. Otóż od niedawna jestem posiadaczem B6, wcześniej 4 lata jeździłem VW Bora i tam klimatyzacja była bezobsługowa, poza oczywiście corocznym serwisem.

Auto kupiłem z niesprawną klimatyzacją, padł kompresor, który został wymieniony i klima raz chłodzi, raz wieje letnim powietrzem, a czasem chłodzi zwyczajnie, tak jak powinno być. Zdarza się, że przez sekundę leci chłodne, kolejna sekunda letnie lub wcale nie wieje i tak w kółko. Słychać jak klapy próbują się przestawiać cały czas, więc wykonałem test klimy.

Oto jakie błędy otrzymałem :

lewy wyświetlacz: 2c6 prawy wyświetlacz: 00h

lewy wyświetlacz: 712(2 jak w potędze) prawy wyświetlacz: 00h

lewy wyświetlacz: 71| prawy wyświetlacz: 00h

lewy wyświetlacz: 4fa prawy wyświetlacz: 00h

 

ktoś może pomóc mi to rozszyfrować ? Wiem, że jest coś z silnikiem nastawy klapy, ale co dokładnie i ile to może kosztować ?

Auto mam 3 tygodnie i powiem szczerze, że zaczyna mnie mocno drażnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto mam 3 tygodnie i powiem szczerze, że zaczyna mnie mocno drażnić.

Mnie też (dokładnie mam teraz go 3 tyg i 4tyś juz machnął)ale nie ma to jak forum, szukanie, czytanie, po nocach a na nastepny dzień garaż i autko rozebrane

Odnosnie błędów 4fa i 71 miałem tak samo to mi pomogło

http://forum.vw-passat.pl/threads/111480-Instrukcja-Wymiana-silniczka-klimatyzacji-V159-via-demonta%C5%BC-schowka-modu%C5%82-komfortu

nastała cisza w aucie

zamieniałem z dwóch stron tylko potencjometry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić dobry warsztat od klimy w B6 w Wawie? Nie chciałbym trafić na jakiegoś naciągacza co będzie szukał po omacku.

Objawy mam jak wielu poprzedników - zaczyna działać po ładnych paru minutach, a jak już się włączy to dalej nie jest to co być powinno. Wymiana czynnika nie pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnianie nic nie pomoże. Według mnie kompresor do wymiany. Niestety jest to standard VW. Tłoczek zamiast z aluminium wykonywany był z tworzywa a ponieważ kompresor chodzi zawsze z włączonym silnikiem to niestety pada dość szybko. Z mojej obserwacji mniej więcej co 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś polecić dobry warsztat od klimy w B6 w Wawie? Nie chciałbym trafić na jakiegoś naciągacza co będzie szukał po omacku.

Objawy mam jak wielu poprzedników - zaczyna działać po ładnych paru minutach, a jak już się włączy to dalej nie jest to co być powinno. Wymiana czynnika nie pomogła.

 

Problem dotyka nie tylko vw ale i skody. W większości przypadków pomaga wymiana zaworu Sanden PXE16(zależy od kompresora) sterującego pracą kompresora. Koszt 180-200zł + wymiana.

 

Sam mam identyczny problem. Klima zaczyna chłodzić po paru minutach jazdy. Może ktoś z Warszawy albo okolic wymieniał sam zawór i może polecić warsztat?

 

 

Kol. robertno gdyby padł tłoczek lub kompresor, to klima by w ogóle nie chłodziła lub słabo.

U mnie gdy już się włączy przy 28°C na zewnątrz na wylocie z kratek powietrze ma 3-4°C przy obrotach silnika średnio 2k.

Edytowane przez sooper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał że jak się włączy to dalej nie jest tak jak być powinno. JA stawiam na kompresor. Zawór ma zupełnie inne objawy.

Ale zobaczymy co będzie ostatecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności