Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

pikopiko - Felga 6,0x17" ET45, 5x112, 57,1 mm i Opona 205/50 R17 93V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i nic nie wiem. Indeksy nośności ponoć podane są w homologacji auta, ale gdzie jej szukać?

Poszukuję indeksu nośności dla opon 205 55 16 passat 2009 DSG Variant 170 KM TDI 2.0

Znalazłem dwa źródła - 91 i 94/97 - gdzie to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W homologacji mojego auta (170KM, variant, bez DSG) jako standard dla rozmiaru 205/55R16 jest indeks 91.

Sam jednak kupiłem zimówki z indeksem 94.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest dla rozmiaru 215/55R16 rocznik 2010.

Homologacja nakazuje 93 czy 97?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak to jest dla rozmiaru 215/55R16 rocznik 2010.

Homologacja nakazuje 93 czy 97?

 

U mnie jest zapisany indeks 93. Max to 94 dla 235/45R17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi powiedzieć gdzie sprawdzacie te homologacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja homologację dostałem z dokumentami auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękował autorowi, o mały włos nie kupiłbym felg i opon o rozmiarze 15 cali. Teraz zamówione za zgodnością oryginału R16:beach:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie dane w certyfikacie jaki dostałem kupując auto. I zalecają 91H

Edytowane przez ernidok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Panowie mam pytanko do PASSATA B6 sedan do felgi 17'-stki opony jake bo bylem dziisiaj u wulkanizatora to mowie mu , ze z tego co sie orejentuje to chyba 235/45 a on, ze 225/45 bo beda za szeroke te 235 .

 

I tu moje pytanie jake?? Bo ja zielony a juz teraz calkem zglupialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orejentuje to chyba 235/45 a on, ze 225/45 bo beda za szeroke te 235 .

 

I tu moje pytanie jake?? Bo ja zielony a juz teraz calkem zglupialem

 

zakładane przez fabrykę to 235/45 R17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, sprowadziłem mojego paska B6 od Niemca na 205/55R16 i byłem przekonany, że wszystko jest OK. Ale przycierałe na nierównościach, bo było trochę za nisko (Sportline, na fabrycznym zawiasie, chyba obniżony w stosunku do np. Trendline ??). Wyczytałem z dokumentów, że wyjechał z fabryki na 215/55R16. No i zmieniłem na 215/zima i teraz jest o niebo lepiej. Ale na lato jestem w rozterce czy 215/55R16 czy 235/45R17? żeby plomby nie wypadały... jeszcze rozważam 215/50R17 - kryterium jest dla mnie średnica opony, gdzie jako wzorzec jest fabryczne 215/55R16. Z lektury postów widzę, że niektórzy z nas mają złe doświadczenia z 235/45R17 (koleiny, myszkowanie na nierównej drodze...) macie jakieś opinie..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na 235/45/17 już 4 lata i złego słowa nie mogę powiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 cali to optymalne koło do B6 - nie za duże, nie za małe. A jak 17, to tylko 235/45

Jeździ się na tym zupełnie normalnie. Dużej różnicy w porównaniu z 215/55/16 nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o takiej oponce na zimę, miał Ktoś styczność?

http://www.dackmarknad.se/upload/image/hemsida%20001.jpg

Firma dośc znana ale w temacie zimówek przeciera szlaki. Znalazłem je w pewnym sklepie poniżej 200zł/szt. Powyższe zdjęcie przedstawia właśnie poszukiwany rozmiar 205/55/16.

z góry dzięki.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co sądzicie o takiej oponce na zimę, miał Ktoś styczność?

http://www.dackmarknad.se/upload/image/hemsida%20001.jpg

Firma dośc znana ale w temacie zimówek przeciera szlaki. Znalazłem je w pewnym sklepie poniżej 200zł/szt. Powyższe zdjęcie przedstawia właśnie poszukiwany rozmiar 205/55/16.

z góry dzięki.

:)

O jakości się nie wypowiadam, bo nie wiem, ale coś mi tu śmierdzi zbytnią "taniością"... W tym rozmiarze to zwykle zimówki chodzą dwa razy drożej. Ja za Michelin Alpin 4 dałem ponad 400 zł za szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jakości się nie wypowiadam, bo nie wiem, ale coś mi tu śmierdzi zbytnią "taniością"... W tym rozmiarze to zwykle zimówki chodzą dwa razy drożej. Ja za Michelin Alpin 4 dałem ponad 400 zł za szt.

 

Właśnie ta cena. Nawet Dębica frigo 2 są ok 100 zł droższe. Dlatego pytam, czy ktoś ma doświadczenia z DMACK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolegów, sprowadziłem mojego paska B6 od Niemca na 205/55R16 i byłem przekonany, że wszystko jest OK. Ale przycierałe na nierównościach, bo było trochę za nisko (Sportline, na fabrycznym zawiasie, chyba obniżony w stosunku do np. Trendline ??). Wyczytałem z dokumentów, że wyjechał z fabryki na 215/55R16. No i zmieniłem na 215/zima i teraz jest o niebo lepiej. Ale na lato jestem w rozterce czy 215/55R16 czy 235/45R17? żeby plomby nie wypadały... jeszcze rozważam 215/50R17 - kryterium jest dla mnie średnica opony, gdzie jako wzorzec jest fabryczne 215/55R16. Z lektury postów widzę, że niektórzy z nas mają złe doświadczenia z 235/45R17 (koleiny, myszkowanie na nierównej drodze...) macie jakieś opinie..?

 

 

Też mam fabrycznego Sportline'a kombi czwarty rok i na lato 235/45/17 jest dla mnie w sam raz. Natomiast na zimę 205/55/16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności