Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

wartosci cisnienia w oponach zaleza od rocznika, ktos na forum kiedys wstawial linka do tabelki VW, w ktorej od MY08 cisnienie jest nizsze niz w rocznikach starszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datą przełomową jest 45 tydzień 2007 roku.

A mój chociaż wyprodukowany przed to podaną wartość ma już jak po tej dacie.

 

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/63740-Jakie-cisnienie-w-oponach?p=1683083&viewfull=1#post1683083

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wlewie podaje przód 2,5 i tył 2,5 zarówno dla 16,17 i 18.. Dałem na 2.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję zakupić nowe opony letnie do mojego passka, czy mogą być z indeksem H ? Nie planuję jazdy z prędkością 210 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W homologacji niby jest H, więc myślę że możesz tylko zwróć uwagę na nośność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój pasek jest z grudnia 2006 r. I ma takie oto ogumienie;Koła 17 cali 235/45 R17 z opnami Bridgestone Potenza. Teraz mam wszystkie na 2,6. W weekend jadę z Holandi do Polski-bagażnik będzie poważnie załadowany więc jakie ciśnienie polecacie? I czy we wszystkich takie same czy na tył dać więcej ? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam forumowiczów ;-) Acha opony letnie ;-(

Edytowane przez siweczek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdź na wlepce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie letnie, już wcześniej sprawdzone, polecacie w rozmiarze 235/45 R17 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie letnie, już wcześniej sprawdzone, polecacie w rozmiarze 235/45 R17 ?
Bridgestone RE 050A

 

dokładnie te i jeszcze ten sam model w 18" polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każda opona marki Premium, ja osobiście jeżdżę na ContiSportContact i nie widzę minusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie letnie polecacie w rozmiarze 235/45 R17 ?
jeszcze ten sam model w 18" polecam

 

W 18" może być trudno o 235/45/17... :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 18" może być trudno o 235/45/17...

nie napisałem rozmiar tylko model

ten sam model w 18" polecam

ktoś czytać nie potrafi ze zrozumieniem :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszły sezon muszę kupić zimówki, lepiej zrobić to teraz na wyprzedażach - choć mało tego w internecie, czy może poczekać do września jak zaczną się promocje opon zimowych. rok produkcji może być 2012, bo i tak dłużej niż 3 lata nie zamierzam na nich jeździć.

 

Ktoś może orientuje się jaka jest różnica pomiędzy oponami Continental WinterContact TS830 a TS830 P oraz najnowszym modelem TS850, czy za oponę "P" warto dopłacić, bo na stronie producenta mydlenie oczu, że to do aut klasy Premium - a czym jazda w śniegu ma różnić się autem klasy premium od kompakta? Chodzi o ciężar? TS830 "P" ma inny wzór bieżnika niż zwykłe TS830.

 

Aha, spotkał się może ktoś z Was z tym że ta sama opona tylko z innym indeksem nośności i prędkości ma inne parametry "ekologiczne"? Tj. np. 93H ma EC2, a 97V XL ma CC2 :)

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania. Zakupiłem od ojca passata, który był na aluminiowych vw-genowskich alusach w rozmiarze 16 z oponami 215/55/zr16 97W. Ojciec nie pamięta czy na tych oponach wyjechał z salonu czy je później dokupił (odbiór był w listopadzie więc może pasacior stał na zimówkach, bo takie też posiada w standardowym rozmiarze 205/55/r16) Moje pierwsze pytanie jest czy mogę na tą aluminiową felgę zakupić inne opony niż wspomniane 215/55/zr16, skłaniałbym się do czegoś z 205/55/r16 lub ewentualnie 205/60/r16. Drugie pytanie zupełnego laika jest takie czy alusy dodawane przez VW do zakupionego pojazdu są lakierowane czy nie, chciałbym je poczyścić jakimś środkiem a to podobno kluczowa sprawa w doborze środka czyszczącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pierwsze pytanie jest czy mogę na tą aluminiową felgę zakupić inne opony niż wspomniane 215/55/zr16, skłaniałbym się do czegoś z 205/55/r16

 

Wałkowane x razy...

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/16170-Rozmiar-opon-zimowych-205-16-profil-55-czy-60?highlight=profil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie felgi VW ori były lakierowane, w polerce to chyba tylko Blop miał Chicago, ale one nie wyjechały z fabryki w polerce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje.

Nawet sportliny miały lekki poler, ale i tak przykryty lakierem.

Co prawda dosyć szybko robiły się nieładne... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyząbkowane opony na tylnej osi. Czy da się z tym coś zrobić, oprócz wymiany na nowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gadałem z chłopakiem, który pracuje w firmie bieżnikującej opony.

Mają tam maszynę, która ździera stary bieżnik.

Można na niej teoretycznie "naprawić" oponę wyząbkowaną, przyhamowaną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności