Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do passata b6 może być Conti ts850 215/55r16 93 zamiast 97?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu auto zakupilem z zimowkami Fuldy wlasnie z indeksem 93. W historii auta poza fabrycznymi 97 XL rowniez montowane byly 93. Z praktycznego punktu widzenia na pewno mozna (pewnie wiekszosc passatow na takich jezdzi - 93), w teorii akurat moj z fabryki wyjechal na oponach 97 XL, wiec takie kupuje. Zwroc uwage, ze od przelomu lat 07/08 zmienilo sie rowniez fabryczne cisnienie w oponach.

 

do kolegi 2 posty wyzej: chyba czy conti bedzie lepsza od fuldy - choc pomiar bedzie niobiektywny bo fulda miala swoje lata i byla juz nieco zuzyta (dostalem je z autem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nuttie; napisał "Zwroc uwage, ze od przelomu lat 07/08 zmienilo sie rowniez fabryczne cisnienie w oponach."

Co miałeś na myśli tak pisząc? Jak się zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=83975&d=1338751233

 

Nie chcę wracać do dyskusji ale być może wyższe wartości ciśnienia wynikały z tego, że rekomendowane były opony XL (dla których wymagane jest wyższe ciśnienie, żeby uzyskiwały znamionową nośność). Być może od 2008 VW dopuścił również inne (niższe) indeksy nośności rezygnując z XL co odpowiadałoby stosunkowemu spadkowi ciśnienia w oponach jaką pokazują wlepki na klapkach od wlewu paliwa. Pozostaje pytanie czy jeżeli dla mojego tabela przewiduje niższe ciśnienie i wlepka na klapce również niższe ciśnienie (2.3), to czy zakupując oponę XL powinienem ją załadować 2.5-6?

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy ktoś sprawdzał czy do B6 można założyć stalówki 15 cali z B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie sprawdzalem, ale z tego co wiem, to 15 nie wchodzi przez zacisk hamulca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale czekam na odpowiedz kogoś kto to przerabiał na własnej skórze bo i ja czytałem o tym ale nic konkretnego sie nie dowiedziałem być może będę musiał sam to przerobić ale postanowiłem zapytać na forum może akurat ktoś już to zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki ale czekam na odpowiedz kogoś kto to przerabiał na własnej skórze bo i ja czytałem o tym ale nic konkretnego sie nie dowiedziałem być może będę musiał sam to przerobić ale postanowiłem zapytać na forum może akurat ktoś już to zrobił

 

6,5Jx16H2 ET42 to fabryczne. IMHO 15" nie wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie proszę jakie ET powinno być w kołach 17" do Passata B7 Variant 2.0 TSI - w instrukcji nie mogę się tego doszukać...

Nie podają też zalecanej szerokości opon - z tego co widziałem w konfiguratorze do 17" dają szerokość 235 więc zakładam, że takie będę chciał kupić na zimę.

 

Znalazłem felgi które mi się spodobały http://allegro.pl/aez-phoenix-17-5x112-niemieckie-montaz-i3655082765.html

tylko one mają ET45 a na stronie producenta jest informacja, że najszersze opony jakie mogę wstawić przy tych felgach to 225/45R17 91.

 

Powiedzcie proszę czy w tej sytuacji lepiej rozglądać się za felgami z ET 35 ?? (czy one będą mniej "schowane" w nadkolu ?? )

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie czujników ciśnienia połączonych z MFA premium wskazujących dokładne ciśnienie poszczególnych kół - czy jeśli założę na zimę koła bez czujników to po powrocie wiosną na letnie koła komputer z powrotem bez problemu je rozpozna i zacznie wskazywać ciśnienie?? I czy przypadkiem jeżdżąc zimą na kołach bez czujników nie będą mi się przypadkiem świeciły jakieś kontrolki ??

 

z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie proszę czy w tej sytuacji lepiej rozglądać się za felgami z ET 35 ?? (czy one będą mniej "schowane" w nadkolu ?? )
Czym mniejsze (niższe) ET, tym felgi "wychodzą" bardziej na zewnątrz, czyli tak jak piszesz, są mniej schowane w nadkolu.

Co do reszty to nie pomogę niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori jest 7.5x17 et 47 z gumą 235/45/17.

Tu jest szersza felga więc ori gumę możesz założyć.

8 cali z et 45 jest niemalże jak ori chicago - 8 cali z et 44.

 

Czujniki możesz na zimę zdezaktywować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie odnośnie czujników ciśnienia połączonych z MFA premium wskazujących dokładne ciśnienie poszczególnych kół - czy jeśli założę na zimę koła bez czujników to po powrocie wiosną na letnie koła komputer z powrotem bez problemu je rozpozna i zacznie wskazywać ciśnienie?? I czy przypadkiem jeżdżąc zimą na kołach bez czujników nie będą mi się przypadkiem świeciły jakieś kontrolki ??

 

Po przejechaniu kilkudziesięciu (max kilkuset) metrów bez czujników w kołach system krzyknie, że nie ma czujników i się wyłącza. Na wiosnę załóż koła tak samo jak były wcześniej bo inaczej nie będziesz wiedział które koło ci gdzie pokazuje na MFA - każdy czujnik ma swój ID zakodowany w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ori jest 7.5x17 et 47 z gumą 235/45/17.

Tu jest szersza felga więc ori gumę możesz założyć.

8 cali z et 45 jest niemalże jak ori chicago - 8 cali z et 44.

 

Czujniki możesz na zimę zdezaktywować...

 

Pikopiko rozumiem że pisałeś o et45? I o tych felgach do których wkleiłem link? A nie o et35...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się..

 

ET 35 podobno wchodzi, ale na zimę to zły pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się..

 

ET 35 podobno wchodzi, ale na zimę to zły pomysł...

 

Mam 17stki 7.5 cala ET35 i napewno weszło i nic nie wystaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie mi czy koła w rozmiarze 7,5Jx17 ET38 z Oponą 225/45R17będą pasowały do Passata B6 2.0TDI 4Motion?

Edytowane przez Adamekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jak kupisz takie opony jak letnie to nie zalożysz łańcuchów, jeżeli jezdzisz gdzies dalej na narty to może być problem...

VW zaleca felge 6,5j x 17 et 39 z oponą 205/50 r 17 , albo 6,5j x 16 et 42 z oponami 205/55 r 16. Ja osobiście zdecydowałęm się na drugi wariant głownie ze względu na konfort jazdy, 205 na 17 kach sa niskie i czuc je na dziurach zdecydowanie bardziej , pozatym 16ki sa zdecydowanie tańsze imasz wiekszy wybór.

Z czujnikami problemu nie ma żadnego, system sam sie wyłączy,a potem jak załozysz koła z czujnikami włączy się. System w nowej wersji rozpoznaje koło, tak że jak zmainisz koła to zakoduje od nowa gdzie które jest, sprawdziłem osobiście u siebie...

vw zaleca

Panowie podpowiedzcie proszę jakie ET powinno być w kołach 17" do Passata B7 Variant 2.0 TSI - w instrukcji nie mogę się tego doszukać...

Nie podają też zalecanej szerokości opon - z tego co widziałem w konfiguratorze do 17" dają szerokość 235 więc zakładam, że takie będę chciał kupić na zimę.

 

Znalazłem felgi które mi się spodobały http://allegro.pl/aez-phoenix-17-5x112-niemieckie-montaz-i3655082765.html

tylko one mają ET45 a na stronie producenta jest informacja, że najszersze opony jakie mogę wstawić przy tych felgach to 225/45R17 91.

 

Powiedzcie proszę czy w tej sytuacji lepiej rozglądać się za felgami z ET 35 ?? (czy one będą mniej "schowane" w nadkolu ?? )

 

Jeszcze jedno pytanie odnośnie czujników ciśnienia połączonych z MFA premium wskazujących dokładne ciśnienie poszczególnych kół - czy jeśli założę na zimę koła bez czujników to po powrocie wiosną na letnie koła komputer z powrotem bez problemu je rozpozna i zacznie wskazywać ciśnienie?? I czy przypadkiem jeżdżąc zimą na kołach bez czujników nie będą mi się przypadkiem świeciły jakieś kontrolki ??

 

z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności