Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem tabelę porównawczą na podstawie testu ADAC (o którym mowa w #77), może komuś przyda się do podjęcia decyzji na czym jeździć tej zimy. Ja właśnie zdecydowałem.

Dotyczy rozmiaru 205/55 R16

tabela jest tu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b753fbe18fc8aa1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem tabelę porównawczą na podstawie testu ADAC (o którym mowa w #77), może komuś przyda się do podjęcia decyzji na czym jeździć tej zimy. Ja właśnie zdecydowałem.

Dotyczy rozmiaru 205/55 R16

tabela jest tu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b753fbe18fc8aa1.html

 

Ja kupiłem i założyłem te continentale, za komplet dałem ok 1600 zł (allegro) oczywiście opony z 2012 r. W sumie ok 250 zł drożej mnie to wyniosło niż nokiany za które miałem płacić 1400 z montażem. Na razie za wcześnie oczywiście żeby opone oceniać ale jedno co już moge powiedzieć to są tak ciche jak letnie opony, w ogóle ich nie slychać. Brałem pod uwage 215/55 dębicy i bodajże fuldy (dębica 400 szt, fulda 485 szt) ale stanęło na tych 205/55.

 

pozdrawiam,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam dzisiaj te 850 na przód. Koszt z wymianą po 490 zł/szt. indeks 91H (indeks 91T jest tańszy o ok. 30zł). Jeżdziłem przez 3 sezony na modelu 810. Na przodzie wytrzymały ok. 60 kkm, tył jest jeszcze ok. Tak naprawdę można w pełni ocenić opony po 1 lub 2 sezonach. Wersję 810 oceniam z perspektywy czasu b. pozytywnie. Ciekawe jaka będzie 850?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piątek założyłem te continentale (koszt z wymianą 1650zł) i zrobiłem w weekend 300 km i jak na razie oceniam na 5. Są ciche jak inni pisali. Zobaczymy co potrafią jak spadnie trochę śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sprezyn

Witam mam felgi 18 na lato do paska b 6 zastanawiam sie nad zakupem opon ale 22545 18 czy ma ktos zalozone takie opony bo nie sa standardem vw na 18 i czy niebeda obcierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 225/45r18 zimę tylko w cc, nic nie obciera itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy opony 225/55/16 wejdą do b6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że bez problemu podejdą. Promień 215/55r16 wynosi 321mm, a promień 225/55r16 wynosi 327 (o 6mm opona jest wyższa). Biorąc natomiast pod uwagę, że do B6 podchodzą koła z oponami 235/40r18 co daje im promień 323mm i są znacznie szersze (razem z felgą) - różnica w promieniu wynosi 4mm. Dodatkowo można spotkać B6 z obniżonym zawieszeniem fabrycznie o ok. -15mm, więc jeżeli zawieszenie masz seryjne to opona podejdzie. Pytanie jeszcze czy na ori feldze czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam felge stalówke 16 ''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka szerokość tej felgi? Ori zazwyczaj jest 6.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ori stali (6.5) i wysokim ET tej felgi (bardziej schowana) i oponie 225 trudno będzie powiedzieć, czy nic nie będzie obcierać wewnątrz. Gdyby to było ori alu to myślę, że bez problemu opona wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak...nie wiem czy ori musze sprawdzić a powiedcie gdzie mam szukac oznaczeń? te opony mam z mojej a4 a opony chce dac do passata ojca, opony sa w dobrym stanie wiec szkoda zeby się marnowały :) nie wiem czy to cos pomoze ale teraz ma zalozone 215/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaryzykował, jeżeli te opony będą złe to po pierwszej przejażdżce będziesz wiedział że nie pasują. Wystarczy zjechać zaparkowanym równolegle do ulicy autem z wyższego krawężnika na skręconym kole. Wszystko będziesz wtedy wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc...sprawdze czy wejda..moze sie uda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie ciśnienie przy wersji 2.0TDI CR 110km takie samo jak przy 1.9 TDI 105km BXE ? Czyli przód 2.2 tył 2.4 do 2.9 ? Felga to Chicago 18 opony 235/40.

 

Czy przycisk koło biegów (..!..) SET jest od czujnika ciśnienia ? Jak go przycisnę coś mrugnie na żółto i nie pokazuje na MFA ciśnienia.

Edytowane przez xplo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliśmy na forum, że wartości ciśnienia podane przy wlewie paliwa są bardzo różne.

Nawet przy tych samych silnikach, skrzyniach biegów itd.

 

Przycisk set służy do zapamiętania aktualnej wartości ciśnienia.

Działa w oparciu o czujniki abs - jak gdzieś będzie mniej powietrza to koło wykona więcej obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli ustawiam ciśnienie jakie chcę, i dopiero wciskam ten przycisk ? Czy liczy się czas wciśnięcia tego przycisku aby zapamiętał dane wartości ciśnienia typu 2-3 sekundy, czy na chwilkę ? Jeśli spadnie ciśnienie w którejś oponie z tej zapamiętanej wartości wyjdzie to na MFA, która dokładnie opona ma niższe ciśnienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcisnąć trzeba na jakieś 3 sek, aż zgaśnie kontrolka.

Ja robię to w trakcie jazdy na wprost.

Sygnalizuje tylko problem, a nie w którym kole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikopiko a jak wczoraj wcisnąłem to a miałem w każdym kole różne ciśnienia, to teraz po odpowiednim dopompowaniu mam jechać na wprost i to przycisnąć i zapamięta aktualne wartości ? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności