Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie chciałbym kupić w identycznym rozmiarze WR G2 albo W+ ale jeszcze zastanawiam się nad Michelinami...

 

Już wiem, dlaczego pływały ;)

 

Jak pompowałem kółka na 2,4 przy temperaturze około 20 stopni Celsjusza to po spadku poniżej 10 stopni z kół "uciekło" 0,2 do 0,3 bara.

 

Jak zimówki zakładałem późną jesienią przy temperaturach około 5-8 stopni, to później przy -10 miały prawo pływać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem ostatnio passata b6 sedan na originalnym. alusie i przymierzam się do zakupu zimówek.

które wybrać;

-dębica frigo 2 205/55/r16 http://allegro.pl/4x-nowe-zimowe-205-55r16-debica-frigo-2-2012r-rant-i2688225975.html

-czy dębica frigo hp 205/60/r16 http://allegro.pl/4x-nowe-zimowe-205-60r16-96h-debica-frigo-hp-2012r-i2674641923.html

-myślę je założyć na stalówki 7jx 16h2 et 45(mam taką jedną:D) nie będzie z tym problemu?

-i czy na originalny alus(jakbym nie zdążył zakupić stalówek) też założe raczej bez problemu te opony? jakie wymiary ma wogóle? et itp?

 

nie jeżdze jakoś super szybko raczej normalnie w zimie:) przydal by mi się wiekszy profil zeby pasek za niski nie byl. Prosiłbym o porady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum, był wątek pn. felgi aluminiowe i tam duzo przydatnych informacji było.

 

ori stal miała szerokość 6.5 i na tej szerokości w oryginale wychodziły opony 205. 215 już były montowane na alu o szerokości 7. Ale spokojnie założysz 205 na feldze o szerokości 7. Ja w swojej B3 mam oponę 195 na feldze 7.5 i nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gumiarz (niezmieniony od prawie 20 lat) ma na zimę w B6 właśnie 205/60/16.

Lepiej wygląda, lepiej jeździ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - przymiarka do zakupu zimówek do VW CC rocznik 2012 (nowy model). z 18" chcę zejść nieco niżej na zimę

Saloon podaje:

205/50/R17 lub 235/45/R17 przy feldze o rozmiarach 6,5J x 17H2 z osadzeniem ET39. O ile opona to pikuś o tyle felgę o takich rozmiarach ciężko namierzyć. Pytanie - co w przypadku gdy zakupię felgę 7 lub 7,5J z innym ET ??

Podejdzie - nie podejdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6,5J x 17H2 z osadzeniem ET39 (...) felgę o takich rozmiarach ciężko namierzyć

 

No faktycznie coś przesiane na alle.

Taki rozmiar ma felga dedykowana do cc na zimę.

Wygląda jak ta 16...

 

http://allegro.pl/felga-vw-passat-cc-16-orginal-nowy-model-i2682206854.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja zimówki już mam, ale przszukałem forum i nie znalazłem nic o łańcuchach śniegowych :sciana Mój Pasek B7 ma kółka 215/55/16. Jak byłem ostatnio na serwisie to pytałem doradcę serwisowego o pomoc w doborze łańcuchów. Jegomość opowiedział mi, że ponoć pod ten rozmiar VW nie przewiduje normalnych łańcuchów tylko jakieś płaskie "Spidery" :hmm Łańcuchy obcierają o elementy zawieszenia auta :swirus

W związku z tym mam prośbę i pytanie. Czy ktokolwiek 'przerabiał" ten temat i czy da się zamontować normalne łańcuchy śniegowe po ten rozmiar koła w B7. Dzięki :kciuki

To chiałbym kupić : http://www.sniegowe.pl/lancuchy-sniegowe/samochody-osobowe/pewag-snox-pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszyscy piszecie o oponach bardzo szerokich a u mnie orginalna opona w dowodzie rejestracyjnym jest 195/60 R19 93H, i takie posiadam.

Nie widziałem w tym wątku żeby ktokolwiek używał takich opon. Czy ta opona jest za wąska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
195/60 R19 93H

 

Jakiś kosmiczny ten rozmiar... :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłkę rozmiar 195/60 R16 93H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiej firmy opony zimowe macie/polecacie do B6?

Zamierzam kupić 215 i założyć na stalówki. Jeśli chodzi o profil to na zimę chyba lepiej 60? Co mi doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem na etapie wyboru zimówek. Rozmiar już raczej wybrany - 205/60 R16 96H. Bridgestone lm32, albo Goodyear ug8 stoją w okolicach 400zł/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przejeździłem w Passku od nowości na Bridgestone Blizzak LM 25, teraz kupiłem komplet LM 35

tylko ze ja jeżdze dużo w trasach, ale gorąco polecam

cenowo i jakościowo są rewelacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zagladał na test opon zimowych zrobiony przez ADAC? http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=147067&SourcePageId=31821

Jak go należy analizować, bo mam z tym problem? Czy ocena niższa to lepiej czy gorzej? Bo np. Continental ma średnią 2,1 a NOKIAN 2,5. To Która jest wyżej sklasyfikowana? Bo jeśli wyższa wartośc to lepiej (wyżej) to ostatni w tabeli Syron ma średnią 5,5 i dostał czerwonego minusa . Jak Wy to "odczytujecie"?

Edytowane przez pawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież widać, że im mniejszy wskaźnik tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie na osiach w zimie wisza 225/50 R17 i auto jezdzi jak po szynie (pirelli sottozero)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności