Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam jeszcze paska, ale nie zaszkodzi sie zorientowac na przyszlosc :) Na ile mozna odejsc od standardowego rozmiaru kola(felga 16-ka), tak aby opona nie obcierala przy skrecaniu czy dobijaniu zawieszenia?

 

Obiekt: B7

Cel: maksymalne zwiekszenie przeswitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 235/40R18 + felgi Interlago (widok 1, widok 2) i mogę powiedzieć tyle - auto super trzyma się w zakrętach, ale... zauważalnie więcej pali. Zanim zdecydowałem się na zmiany w swoim aucie przejrzałem niemieckie forum Passata gdzie mozna obejrzeć zdjęcia jak auto bedzie wygladac z danymi oponami czy felgami. Polcema wszystkim ktorzy maja zamiar "upiekszyć" swoje auto: http://www.passatforum.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=9279&start=150

Edytowane przez Andrzej Woo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalanie wzrasta im szybciej się jedzie. Ja jak porównywałem na 215/55R16 trasę na działkę, niedługo po zakupie auta, jak mało uda mi się spalić to wziął 5.9 litra. Jak zmieniłem na 235/40R18 to też spróbowałem ten wynik powtórzyć. No i się udało. Co prawda 6.0 ale przez chwilę dłużej stałem w korku ;) Natomiast jak lecę ogniem (no limit) na drugą działkę ~200km, to na 16 miałem 7,2 a na 18 mam 8,3. Styl jazdy raczej porównywalny. Zazwyczaj na tej trasie na 18 mam 7.3 (do 140 max).

 

zauważyłem z MFA chwilowe spalanie pokazuje większe na 18 w miarę rosnącej prędkości, w porównaniu do 16, co jest oczywiście uzasadnione prawami fizyki.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie dostałem "w spadku" B6 2.0 TDI 140 KM DSG kombi 2007r. Opony ma zimowe: tył 225/55 R16, przód 215/55 R16 ... Trochę zgłupiałem. Nigdzie nie widziałem, żeby ktoś używał do szesnastek opon o szer. 225 ... Jakie mam kupić na lato. Takie same rozmiary ? Sorry za trochę lamowskie pytanie, ale to trochę nie moja bajka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać ten wątek. Do 16 cali są opony 205/55R16 lub 215/55R16, te drugie mają w zasadzie same plusy. Poszukaj sobie jaki powinieneś mieć indeks nośności i prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek czytałem, ale o 225/55 r16 nigdzie nie znalazłem... Ktoś jednak wcześniej założył na tył właśnie takie. To, że 215/55R16 są montowane fabrycznie wiem, ale mam wątpliwości skąd wzięły się te szersze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszła wróżka oponiarka i za dotknięciem magicznej różdżki zmieniła rozmiar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jestem pod wrażeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na to, że wulkanizator miał takie na stanie i wcisnął takie. Może poprzedni właściciel uważał, że jak opona szersza to tyłem nie zarzuci, różne są tego powody, ale na forum chyba jeszcze nie czytałem aby do B6 ktoś wstawiał różny rozmiar na osi z jakiś względów. Dodatkowo, masz ESP i może czujnik ciśnienia powietrza w oponach, różne rozmiary na osiach będą powodować przekłamania układów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiam się nad zimowymi oponami Nokian do Passata b7 - macie z nimi jakieś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokian WR G2 215/55R16 97 V XL trochę pływają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałbym kupić w identycznym rozmiarze WR G2 albo W+ ale jeszcze zastanawiam się nad Michelinami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sa nowe nokiany wr a3 i d3 nawet jeden nasz kolega na forum je ma i byl w zakopanym testowal je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma te czarne b6 trzeba by bylo poszukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam letnie 17 calowe na oryginalnych alufelach (zapasowe takie samo). Jesli na zimę włożę 16 calowe opony na stalowych felgach to czy w razie koniecznosci włożenia zapasu bedzie sie to "gryzło"? tj 1 siedemnastka i 3 16calówki.

 

Czy to kolo zapasowe oznacza ze musze na zimę kupić 17 calowe opony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz kupować takiego samego rozmiaru felg, jaki masz w zapasie - od tego jest wysokość opony.

 

215/55R16 i 235/45R17 będą miały tą samą średnicę, więc się nie będzie gryzło - spokojnie dojedziesz do serwisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam opony letnie 215/55, a zimowe kupiłem 205/55. Będą normalnie pasować na alumy te co mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności