Skocz do zawartości
Gość rafek81

Jak sprawują się automatyczne skrzynie w B5?, automat czy manual?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem forum. I zastanawiam się nad kupnem paska z 2001 roku 130KM w automacie. Przebieg to udokumentowane 108tyś. Czytam o tych licznych awariach i zastanawiam się czy te awarie nie zdarzają się czasem przy przebiegach grubo po 250tyś:/ A ja mam możliwość kupienia w sensownej cenie takiego automata jak wyżej napisałem:) Ma jeszcze pytanie o spalanie bo gdy jechałem tym autem to przy 90km/h z włączonym tempomatem komputer pokazywał spalanie 6,7l. A czy te kosmiczne spalanie w granicach 14l/100 to nie w korkach zimą?? a ja raczej po warszawie jeździć nie będę ale po normalnym mieście ze światłami i zastanawiam się jakiego spalania mogę się spodziewać??:/ jak 10l/100km przy normalnej spokojnej jeździe to się martwie:/

Prosze o pomoc i podpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem forum. I zastanawiam się nad kupnem paska z 2001 roku 130KM w automacie. Przebieg to udokumentowane 108tyś. Czytam o tych licznych awariach i zastanawiam się czy te awarie nie zdarzają się czasem przy przebiegach grubo po 250tyś:/ A ja mam możliwość kupienia w sensownej cenie takiego automata jak wyżej napisałem:) Ma jeszcze pytanie o spalanie bo gdy jechałem tym autem to przy 90km/h z włączonym tempomatem komputer pokazywał spalanie 6,7l. A czy te kosmiczne spalanie w granicach 14l/100 to nie w korkach zimą?? a ja raczej po warszawie jeździć nie będę ale po normalnym mieście ze światłami i zastanawiam się jakiego spalania mogę się spodziewać??:/ jak 10l/100km przy normalnej spokojnej jeździe to się martwie:/

Prosze o pomoc i podpowiedzi. Pozdrawiam

to ci dobrze pokazywał a

a uszkodzenia nie są zależne od przebiegu a od traktowania auta (dbanie/niedbanie) a w tym motorze jaka skrzynia tiptronic czy normalny automat a może DSG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSG na bank nie ma, to tylko w nowszym modelu. Pewnie jest Tiptronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to tiptronic 5 biegowy. A co z tym spalaniem w mieście?? Jeszcze jedno pytanie:) Po co w tyc skrzyniach położenie N skoro nie wolno go używać?? Myślałem że jak się stoi na światłach to można przerzucić sobie na N i nie trzeba trzymać nogi na hamulcu, tak samo z górki wrzucam N i lece z górki a tu okazuje się że nie wolno:/ Chodz w instrukcji przeczytałem że jeśli jest na D to mozna przerzucić na N i spowrotem na D bez wciskania guzika blokady czyli to nie jest nie bezpieczne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to tiptronic 5 biegowy. A co z tym spalaniem w mieście?? Jeszcze jedno pytanie:) Po co w tyc skrzyniach położenie N skoro nie wolno go używać?? Myślałem że jak się stoi na światłach to można przerzucić sobie na N i nie trzeba trzymać nogi na hamulcu, tak samo z górki wrzucam N i lece z górki a tu okazuje się że nie wolno:/ Chodz w instrukcji przeczytałem że jeśli jest na D to mozna przerzucić na N i spowrotem na D bez wciskania guzika blokady czyli to nie jest nie bezpieczne:)
N to neutralne (innymi słowy luz w manualu) a co do spalania w mieście to faktycznie może pokazać 13L ale to nie koniecznie tyle spala bo to jest ŚREDNIE spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można coś zrobić by palił mniej?? Jednym słowem samochód mi się podoba, ale to spalanie przeraża:/ Fakt że auto ma mały przebieg i powinien troche pojeździć ale nie wyrobie na rope:/ Mam Mondeo 95r. 1,8td i Pali 7 wiem chciał bym auto które pali tak samo albo mniej a wszystkie paski z manualnymi skrzyniami do 24000zł to stanem nie grzesza:/ przynajmniej te które udało mi się znaleźć w pobliżu:/

 

---------- Post added at 20:29 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

 

A co do N to do czego służy?? Czy można go w czasie jazdy z górki wrzucić lub na światłach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem że jak się stoi na światłach to można przerzucić sobie na N i nie trzeba trzymać nogi na hamulcu, tak samo z górki wrzucam N i lece z górki a tu okazuje się że nie wolno:/

 

Najlepsza droga do zniszczenia automatycznej skrzyni biegów. Jakbyś z zjeździe z górki wrzucał na N a potem na D to bardzo szybko wykończysz skrzynię.

 

A co do N to do czego służy??

 

N służy np. do rozbujania auto jak się zakopie ale ja osobiście w ogóle nie korzystam z N. Holować automata na lince też nie można, tylko laweta.

 

Spalanie w bardzo dużej mierze zależy od stylu jazdy, jak będzie ostro startował ze świateł i potem dobrze gonił do następnych i gwałtowne hamowanie to będzie dużo palił.

Ale jak będzie spokojnie jeździł to nie powinno być tragedii (w 10 litrach się zmieścisz).

 

A można coś zrobić by palił mniej??

Spokojna jazda albo manual. :) Jeśli bardzo zależy Ci na niskim zużyciu paliwa to nie kupuje automata bo on zawsze więcej pali.

Edytowane przez MaciejC++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

A czy znane są Wam Panowie jakieś sprawdzone sposoby na ograniczenie spalania?? jakiś chiptuning czy coś:) Myśle że zawsze można obniżyć spalanie w diesel :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy znane są Wam Panowie jakieś sprawdzone sposoby na ograniczenie spalania??

 

Tak, umiejętna jazda autometem, nic innego nie pozostaje :)

 

Mój w korkach we Wrocku w zimie podchodził pod 12:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zimą i nie w korkach ??:) chciałbym wiedzieć ile spali mi te auto w mieście ale przy w miarę regularnej jeździe:) Czyli 50- 60 km i czasem jakieś światła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem passata w automacie 110km z 98 r , bez tiptronica - bardzo dobrze sie tym jezdzilo nic sie nie psulo . w automacie dochodzi ci tylko wymiana oleju co okolo 60 tys to jedyny koszt. Jak kupisz auto z dobra skrzynia to nie bedziesz jej dotykal.

 

Teraz mam 1.9 tdi 115 km w manualu w 6 biegach . Niby manual jest tanczy ale padaja w nich dwumasu a to sa juz koszta.

 

Zestawinie kosztow

Automat- w razie awari masz do wyboru od 1 tys zl na allegro drogie skrzynie uzywane - jest tego pelno bo w angili duzo automatow jezdzi a w polsce nie ma duzego zbytu na to bo ludzie wola (bo sie nie znaja) manuale

Manual - sprzeglo + dwumas 3 tys zl ; /

 

sam zdecyduj

 

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:03 ----------

 

A nie zimą i nie w korkach ?? chciałbym wiedzieć ile spali mi te auto w mieście ale przy w miarę regularnej jeździe Czyli 50- 60 km i czasem jakieś światła

 

mi 110 km w automacie w miescie duzo palila , trasy po 3 km same miasto to z 10 l

ale trasa to juz bajka 5l przy jezdzie kolo 130 km/h wyprzdzaniu itp

 

---------- Post added at 23:08 ---------- Previous post was at 23:05 ----------

 

Napisał elmer83 Zobacz post

Myślałem że jak się stoi na światłach to można przerzucić sobie na N i nie trzeba trzymać nogi na hamulcu, tak samo z górki wrzucam N i lece z górki a tu okazuje się że nie wolno:/

 

niszczysz skrzynie jak nic . To jest jak sama nazwa wskazuje automat - sam zmienia biegi nic nie masz z tym robic tylko D i jazda

Co do wrzucania lecac z gorki N to najwieksza bzdura jaka mozna zrobic , poniewaz auto i tak spala paliwo tak jak na luzie.

Najekonomiczniej jest poprostu puścić gaz wtedy spalanie jest zerowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam 1.9 tdi 115 km w manualu w 6 biegach . Niby manual jest tanczy ale padaja w nich dwumasu a to sa juz koszta.

 

Zestawinie kosztow

Automat- w razie awari masz do wyboru od 1 tys zl na allegro drogie skrzynie uzywane - jest tego pelno bo w angili duzo automatow jezdzi a w polsce nie ma duzego zbytu na to bo ludzie wola (bo sie nie znaja) manuale

Manual - sprzeglo + dwumas 3 tys zl ; /

 

Ładnie napisane i popieram w 100%. Dwumas pada ZAWSZE i koszta być muszą. Automat natomiast o ile to nie padaka (czyt. perełka od handlarza) to paść może, ale nie musi. Znam przebiegi po 350 i więcej na automacie 01N zupełnie bezobsługowo. Awarii w Twoim przypadku bym się nie obawiał.

 

mi 110 km w automacie w miescie duzo palila , trasy po 3 km same miasto to z 10 l

ale trasa to juz bajka 5l przy jezdzie kolo 130 km/h wyprzdzaniu itp

 

Na pompkach odpowiednio- trasa 6- 6,5, miasto 8-9. To moje wyniki przy bardzo rozsądnej jeździe, zdecydowanie bez szaleństw które często widać na naszych drogach.

jeszcze jeden aspekt na który zwróć uwagę- przyspieszenie- w stosunku do manuala bedziesz miał mniejszego kopa i jeśli masz sportową żyłkę to możesz być rozczarowany.

Podsumowując skrzynki VW jak dla mnie nie sa najlepiej zaprojektowane- ciągną na obrotach i wysoko przełączają. Auto z automatem dużo więcej pali od manuala i ma mniejszego "kopa". Niemniej jednak jest to niesamowita wygoda i jestem pewien, że nawet w Polsce za jakiś czas będzie sporo zwolenników automatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje wszystkim za pomoc:)

Jednak to prawda że to najlepsze forum VW:)

Chyba się jednak zdecyduję na automata bo kusi mnie cena 23.500zł za co prawda stare bo z 2001r. ale za to z bardzo małył przebiegiem(102000km) i wsuper zadbanym stanie. Jechałem już kilkoma automatami i powiem szczerze że ten chodzi jak marzenie:) Dziękuje raz jeszcze za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że forum VW jest najlepsze, tak samo jaki ich samochody :)

Jest taka obiegowa opinia że jak ktoś zacznie jeździć automatem, to już do manuala nie wsiądzie :D

 

Powodzenia w zakupie i bezproblemowej jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, podkuszony trochę pozytywnymi opiniami z tego tematu, podpytałem znajomego handlarza o paszczura avf w TT. Powiedział, że znaleźć paska b5fl w sensownym stanie w tdi i manualu (nawet w tych ostatnich rocznikach) to już na prawdę traf. Oczywiście są, ale kto o zdrowych zmysłach da za 7 letniego paska (którego konstrukcja pamięta połowę lat 90tych) w okolicach 34-40 tys.

 

W moim przypadku automat nie jest tak na prawdę potrzebny, bo jak jadę do roboty to macham 1,2,3,4, jedno zatrzymanie i już lecę na 4ce 70 na godzinę i druga połowę trasy na 5tce 110. w drugą stronę non stop na 5tce. Pooglądałem passatów parę sztuk i...szczerze mówiąc dramat podobny jak w przypadku golfów. To już łatwiej vectrę C kupić a za podobną kase kupujesz młodsze rocznikowo i konstrukcyjnie auto z nowoczesnym śmierdziuchem pod maską a nie pompkami, o których czytałem z zapartym tchem jak jeszcze nie myślałem o prawku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja myślałem o mondeo 4 też są dużo tańsze ale to mondeo:/ Słyszałem mieszane opinie o tym aucie:/ Ale o Pasacie jest dużo mniej złych postów. Po za tym mój ojciec ma Passata b3 z 93r. I nie narzeka :) Pozdrawiam. Jutro jade po auto mam nadzieję że nie będę żałować;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest taka obiegowa opinia że jak ktoś zacznie jeździć automatem, to już do manuala nie wsiądzie

Też tak myślałem i mówiłem. Jednak w drodze zdechła mi skrzynia, na szczęście tylko 100km od domu, powiedziałem ze nigdy więcej już automatu nie kupie. Przerobiłem sobie na manualną i mam teraz święty spokój. Padła przy przebiegu 200tyś. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez padła przy przebiegu ok 200 tys ale dalem do naprawy niestety koszty okazaly sie wieksze bo sterownik tez padl naprawa skrzyni plus drugi sterownik 5300 zl .. wiecej juz raczej automata nie kupie , ponoć felerne te tiptroniki ma VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem na manualna i kosztowało mnie to kilka dni roboty i 2 tyś. zł. za części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po za tym mój ojciec ma Passata b3 z 93r. I nie narzeka

 

To żaden plus. To jak porównywanie Mercedesa W124 do W211. Pierwszy - legenda i marzenie niejednego kierowcy który chce mieć komfort i święty spokój a drugi? Nie pamiętam, który to muzyk (gwiazda wielkiego formatu), który w połowie koncertu przerwał granie i powiedział bardzo zaskoczonej publiczności (szefostwu Mercedesa), że własnie takie sa ich samochody - w najmniej odpowiednim momencie stają i nikt nie wie dlaczego. Taki delikatny Off Topic.

 

Chyba dziś sobie podjadę do Pana Myszkiera, który od lat robi automaty. A tak warto zapytać co sądzi o tym wynalazku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności