Skocz do zawartości
Gość rafek81

Jak sprawują się automatyczne skrzynie w B5?, automat czy manual?

Rekomendowane odpowiedzi

kolego, każdy samochód da się zajeździć i sprzedać wypicowany i potem następny właściciel będzie narzekał... Ja jestem bardzo wybredny przy kupowaniu i jedyne co mnie dotknęło jak na razie to od czasu do czasu notlauf w TDI, ale sporadycznie... prawdziwą bolączką passatów jest ich popularność wśród złodziei - choć to akurat skutecznie rozwiązało wspomniany przeze mnie problem z notlaufem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarasRD
Tez sie wypowiem cos na temat TT. otóz mam taka skrzynie 5 biegowego TT i co do tego ze jest to skrzynia awaryjna to sie zgadzam w 100 procentach ja za swoja naprawe zapłaciłem 5300 zl czyli suma nie mała, co do tego ze trzeba dbac swieta racja , ogólnie skrzynia ok ale za cicha nie jest, za płynnej zmiany tez nie ma (czt. to nie mercedes) mam tez w domu BMW 330 d w tiptronicu i powiem smiało ze ta skrzynia w bawarce zachowuje sie duzo duzo lepiej niz w passacie.i ogólnie nie wiem czy bym jeszcze sie zdecydowal na automat z koncernu AUDI VW mysle ze nie, mam złe doswiadczenia z tymi skrzyniami.

 

No i tu żeś dowalił w BMW i VW stosowane są takie same skrzynie biegów tiptronic firmy ZF i prócz oznaczenia pierwszej cyfry modelu nie różnią się niczym!!! Co do twojej naprawy - za te pieniążki kupił byś już nową skrzynkę a nie remontował starej - Ja za naprawę w Zielonej Górze zapłaciłem 2250zł i skrzynka chodzi jak nówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja za naprawę w Zielonej Górze zapłaciłem 2250zł i skrzynka chodzi jak nówka.

 

ja w takich kosztach zastanawialbym sie nad wymiana skrzyni na manual .. koszt ten sam albo przynajmniej podobny ale spalanie mniejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w takich kosztach zastanawialbym sie nad wymiana skrzyni na manual .. koszt ten sam albo przynajmniej podobny ale spalanie mniejsze

 

o czym ty mowisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarasRD
ja w takich kosztach zastanawialbym sie nad wymiana skrzyni na manual .. koszt ten sam albo przynajmniej podobny ale spalanie mniejsze :D

 

O jakim spalaniu ty tu mówisz 0,5 - 1litra różnicy pomiędzy manualem a automatem ?? Mam TipTronic i po mieście potrafię się zamknąć w 11litrach LPG myślę że benzyny było by podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat to super sprawa, zwłaszcza jeśli to już tiptronic. Aczkolwiek pisanie, że nie pogarsza osiągów to już przesada. Jest wolniejsza od manuala (i to niestety nie jest 0,5s). Dopiero skrzynki DSG zniwelowały różnice, a nawet wyprzedziły manuala. Jednakże mnie by nie przeszkadzało, bo i tak ma dużo więcej zaled niż wad nad manualem, więc śmiało polecam - to czysta przyjemność z jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem drugiego takiego samego rowniez w automacie i było tak samo. Polecam lekture forum wiecej osob ma podebne spostrzezenia ze wrzucanie trojki odbywa sie jakby dwustopniowo..

 

U mnie tak jest ale tylko i wyłacznie na przelozeniu ręcznym i tylko w wypadku wolnej jazdy kiedy przelacza szybko na wyzszy bieg. Na D nie ma tego zjawiska.

 

w miescie przy spokojnej jezdzie mistrzostwo, w miescie przy dynamicznej jezdzie tragedia (długo myśli i zmienia biegi) a w trasie brakuje mocy na 5 biegu.

 

Nie potwierdzam, tzreba wyczuc pedąl gazu elektroniczny i zmienia całkiem całkiem. w trasie przy wyprzedzaniu na 5 biegu tez trzeba umiejetnie wciskać gaz,żeby wykopac niuty ;)

 

No i polecam zdecydowanie jazde/wyprzedzanie na tiptronicu i samemu wbic sobie bieg. Bo bezsensem jest gdy dajemy kick down a skrzynia zrzuca na 3 i obroty rzedu 4tys zeby dociagnac do 4,5tys bo wtedy to auto nie jedzie juz

 

To jakos dziwnie sie Twoj zachowuje bo mój nigdy takiego kickdwona nie robi, nigdy nie na 4 koła, na 3 tys to sie zgodze a wtedy auta ciągnie aż miło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał Rosa

ja w takich kosztach zastanawialbym sie nad wymiana skrzyni na manual .. koszt ten sam albo przynajmniej podobny ale spalanie mniejsze

 

O jakim spalaniu ty tu mówisz 0,5 - 1litra różnicy pomiędzy manualem a automatem ?? Mam TipTronic i po mieście potrafię się zamknąć w 11litrach LPG myślę że benzyny było by podobnie.

 

to zalezy w po jakich drogach jezdzisz w miescie .. jak tzw obwodnicami to zgodze sie ze spalanie nie rozni sie duzo ale jak jezdzisz po centrum miasta to jest problem , potrafi nawet 13-14 l zassac a z klima to juz nie mowie i to wszystko przy spokojnej jezdzie. Ksiazkowo masz w tiptronicu z AVF silnikiem ponad 10l spalanie w miescie do tego dodaj przeklamania fabryczne to wychodzi 11-12 l podczas spokojnej jazdy..

 

chyba ze ja mam cos nie tak z silniczkiem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo.

Miasto 10-11L

Trasa 7.5-8L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIasto 8,5-11 zalezy jakie natezenie i jak sie jedzie, srednia miasto oscyluje 9,5

 

Trasa roznie nawet i 5,7 z trasy udalo sie uzyskac

Ostatnio przy 140, 5 osób plus bagaże autostrada wyszlo 6,8 ale to na niemieckiej ropie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MIasto 8,5-11 zalezy jakie natezenie i jak sie jedzie, srednia miasto oscyluje 9,5

 

Trasa roznie nawet i 5,7 z trasy udalo sie uzyskac

Ostatnio przy 140, 5 osób plus bagaże autostrada wyszlo 6,8 ale to na niemieckiej ropie

 

no zesz kurde to pali Tobie mniej niz fabryka napisala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarasRD
to zalezy w po jakich drogach jezdzisz w miescie .. jak tzw obwodnicami to zgodze sie ze spalanie nie rozni sie duzo ale jak jezdzisz po centrum miasta to jest problem , potrafi nawet 13-14 l zassac a z klima to juz nie mowie i to wszystko przy spokojnej jezdzie. Ksiazkowo masz w tiptronicu z AVF silnikiem ponad 10l spalanie w miescie do tego dodaj przeklamania fabryczne to wychodzi 11-12 l podczas spokojnej jazdy..

 

chyba ze ja mam cos nie tak z silniczkiem ..

 

Nie interesuje mnie to co książkowo fabryka napisała, za to wiem co mi pokazuje dystrybutor na stacji paliw. A druga sprawa że automatem też trzeba umieć oszczędnie jeździć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
automatem też trzeba umieć oszczędnie jeździć

 

to jak kolega taki specjalista to podrzuci kilka rad laikowi :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MarasRD
to jak kolega taki specjalista to podrzuci kilka rad laikowi :D ?

Poczytaj kilka postów wyżej i zobaczysz jak nie należy jeździć i nie jestem żadnym specjalistą tylko użytkownikiem Passata z Tiptronikiem od 4 lat ::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no zesz kurde to pali Tobie mniej niz fabryka napisala

 

Czytaj uwaznie :D

 

Pali róznie, zasadniczo pobieznie więcej niż fabryka podaje :D

 

Prosze:

Trasa Wrocław- Monachium 480 kmow pokonane na zdjeciu, troche korkow we wrocku A4, drużynki do gdawnej granicy przez Boleslawiec i autobanka, generalnie nie przekraczałem 130, 4 dorosłe osoby na pokładzie plus dzieciak 6 lat plus bagaznik pod rolete załadowany:

dsc00006apv.jpg

 

przy dystrybutorze po jezdzeniu jeszcze po Monachium wyszła srednia 7,04

 

Trasa Monachium - Orle Gniazdo w Alpach, 5 osób i pusty bagaznik, po tankowaniu do pełna, predkosc caly czas 170-190

 

dsc00011z.jpg

 

Po tankowaniu przy stanie 433 kmow wyszła średnia 8,55

 

 

zreszta w podpise kliknij sobie na ikonke dystrybutora i masz wiso jak mi pali ;)

Edytowane przez sledziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, że mam doświadczenie z TT i 6-biegowym manualem w tym samym aucie (jestem po wymianie skrzyni) to może ja coś od siebie dorzucę.

TT w jeździe miejskiej pali około 3 litrów więcej, na trasie około litra.

auto na TT jest dużooo mniej dynamiczne.

ogólnie dobrze jeździ się TT, na miasto i korki świetna sprawa.

z tego co wiem skrzynie TT nie zaliczają się do bezawaryjnych, a naprawa nie jest najtańsza. w moim pasku przy udokumentowanym przebiegu 193000km padła skrzynia TT. na manualu zrobiłem już 6000km i jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji o wymianie.

reasumując: pozdro dla wszystkich, którzy uważają, że ich paski ze skrzynią TT palą 0,5 litra więcej, są tak samo dynamiczne i bezawaryjne jak w manualu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
reasumując: pozdro dla wszystkich, którzy uważają, że ich paski ze skrzynią TT palą 0,5 litra więcej, są tak samo dynamiczne i bezawaryjne jak w manualu

 

Ludzie czytajcie miedzy wierszami, wiadomo ze automat jest delikatniejszy i bardziej awaryjny, manuale tez nie wytrzymuja momentu obrotowego i padaja, chcesz sie przekonac to przejdz sie w anglii po szrotach, w tdiku pierwsze co skrzynia zabrana na handel.

 

Co do spalania to ja osobiscie nie psialem ze pali o 0,5 wiecej i ze ma osiagi jak manual, ze startu ma gorsze, z rolka ma pdobne. Spalanie miasto róznica jest ale nie 3 litry ale tez i nie 0,5

do 2 litrow na miescie jest roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze to ja musze miec cos z silniczkiem ...

ostatnio zrobilem 150km w 4 osobty bez bagazu jazda spokojna 90-110 bez jakis specjalnych zrywow i spalil mi srednio 7 literkow ...

 

wczoraj upal generalnie poruszalem sie w centrum w godzinach szczytowch z klima wlaczona to co mi pokazal MFA to az zastanawialem sie nad chodzeniem na pieszo po miescie .. zrobilem jakies 50 km z srednim spalaniem 18l :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w upale miałem to samo, po odpaleniu od razu korek klima i mialem spalanie 16-18, pierwsze kmy sie licza w klekocie, mi pali tyle na miescie bo jade pierwsze kmy około 5-6 bez korkow wiec wtedy mam juz zawsze dogrzany silnik, reszta 10 kmow w korkach. Ot i cała filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chcesz sie przekonac to przejdz sie w anglii po szrotach, w tdiku pierwsze co skrzynia zabrana na handel.
akurat od kilku lat mieszkam w Irlandii i pierwsze słyszę o takim procederze. poczytaj sobie tematy na forum automaty się sypią jeden za drugim i nie ma co tego ukrywać.
do 2 litrow na miescie jest roznica.

chyba jak ktoś uprawia PSJ, lub jazdą po mieście nazywa jazdę na rozgrzanym silniku, troszkę większe dystanse, przy małym natężeniu ruchu i niewielkiej ilości świateł.

zrobilem jakies 50 km z srednim spalaniem 18l :o

nie przejmuj się "urok automatu"

Edytowane przez golab21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności