Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy artykuł o podgrzewanej szybie w m.in. passacie: http://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/bezprzewodowo-podgrzewana-szyba-volkswagena/t4qwgz

 

Potwierdzam przydatność. Na pewno warto zainwestować nie tylko na zimę. W upalne dni latem w poprzednim samochodzie nie dało się złapać kierownicy. Teraz oczywiście jest ciepło ale różnica jest zauważalna. Oczywiście ważne są też przyciemniane pozostałe szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakby producent zalecił co 60tkm to też byś jeździł? W jednym ze swoich aut po 25tkm robię już czwartą wymianę. Stać było na VW to na olej z filtrem też.

Stać na VW zabrzmiało jakbyś Bentleyem jeździał a nie pospolitym passatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stać na VW zabrzmiało jakbyś Bentleyem jeździał a nie pospolitym passatem

 

No teraz to pojechałeś. Jak kogoś stać na Bentleya to nie siedzi na forum i nie czyta tych wszystkich złotych myśli.

A co do pospolitego passata to dla mnie kwota zakupu mojego egzemplarza nie była mała i uważam, że olej i filtr dodatkowo to kropla w porównaniu z zakupem i ze spalaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pospolity Passat w PL jest drogim autem dla przeciętnego obywatela i tyle. Nie ma co dywagowac.

 

We wtorek wymieniam pierwszy raz olej przy przebiegu ponad 7tys km. Pan z serwisu powiedział, że mogą mi zmienić tryb zmiany oleju na taki co 15tys.km niezależnie od serwisów (osobna pozyca w kompie i ewentualnie osobna wizyta na przegląd, bo raczej się nie pokryją).

Jak to wygląda u Was? Zmienialiscie trub olejowy w kompie, czy sami pilnujecie zmianę oleju co 15k km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek wymieniam pierwszy raz olej przy przebiegu ponad 7tys km. Pan z serwisu powiedział, że mogą mi zmienić tryb zmiany oleju na taki co 15tys.km niezależnie od serwisów (osobna pozyca w kompie i ewentualnie osobna wizyta na przegląd, bo raczej się nie pokryją).

Jak to wygląda u Was? Zmienialiscie trub olejowy w kompie, czy sami pilnujecie zmianę oleju co 15k km?

 

nie zmieniaj bo do 15kkm nie dojeździsz i będziesz musiał zmieniać np co 10kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawia ci co 15 tys. nie ma problemu, ja tak mam, trzeba tylko czesciej odwiedzac serwis:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zapytali przy przeglądzie zerowym jak chce i też potwierdziłem żeby ustawili na co 15tyś km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wklepują za ile km następna zmiana oleju niezależnie od przeglądów. No i git. Myślę, że tak właśnie zrobię. Fakt, częściej trzeba będzie odwiedzać serwis, ale jest to do przyjęcia.

Pozostaje jeszcze kwestia pewności wymiany oleju na taki jaki przywiozę. Ponoć były przypadki, że mimo wszystko w serwisie wlewali swój olej, macie jakieś doświadczenie?

Na warsztat na pewno mnie nie wpuszczą, więc raczej nie ma tutaj żadnej możliwości weryfikacji... poza pustą bańką po oleju, co wcale nie jest potwierdzeniem...

Czy faktycznie w ASO mogliby połasić się na "glupi olej"? Brzmi to wręcz absurdalnie.

No i ciekawe ile oleju wejdzie w moim przypadku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak mam przeglądy w cenie to tez moge zmienić ba częstotliwość co 15 tys km? Wtedy Vw płaci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze przynoszę swojego Millersa bańki 5+1 litra. Zwracają mi ok. pół litra.

Wymieniają też filtry, za wszystko trzeba zapłacić włącznie z wymianą, oczywiście poza kosztem oleju, który sam przynoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać lepiej co 15 tyś i nie musi to być super hiper jakiś millers czy penrite bo 30 tyś to trochę przeciągnięty okres IMO.

Myślę nawet żeby wysłać do analizy olej który niby został wymieniony na przeglądzie zerowym .Wyjdzie wtedy co to tam jest i jakie ma parametry po takim przebiegu. To tak z ciekawości bo interesuje się takimi tematami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz próbkę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić w Discover Media automatyczne śledzenie stacji? Ostatnio miałem trase pare set km i stacje radiowe po przejechaniu pewnego zasięgu zaczęły charczeć i musiałem na sztywno wyszukiwać/poprawiać.

 

Druga sprawa też odnośnie radia, mam dziwne wrażenie, że czasami jak słucham daną stacje to dźwięk jest normalny i po przejechaniu paru km potrafi się ta stacja jakby w jakiś inny tryb przełączyć - objawia się to takim przytłumionym dźwiekiem/graniem i dopiero jak wybiore inna stacje i z powrotem, dam na tą która słuchałem to jest normalny czysty dźwięk - nie ma regułyna to ale czasami tak się zdarza.

 

I ostatnia sprawa, jak wyłączyć te cholerne wyciszanie radia? Mam wrażenie ze co chwile muszę na nowo podkręcać głośność bo radio wycisza się samo, czy to wyjde z auta czy zaczynam cofać itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz włączyć w ustawieniach radia funkcję AF (Alternative Frequencies)

ad2. to objawy braku włączonego AF.

 

ad3.

Jest kilka źródeł które mogą przyciszać radio - komunikaty navigacji - ustaw w ustawieniach nawi jak Ci odpowiada

oraz przy włączeniu czujników parkowania się Radio przycisza - to w CAR/Ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko odnośnie centralnego zamka .Zauważyłem, że zamyka sam auto (lusterka się składają) ale w jakimś przypadku. Jak otworzyłem i zamknąłem drzwi to nie zaryglował sam drzwi tylko oświetlenie się wyłączyło. O co z tym chodzi ???

 

Druga sprawa z obrotami. Często wchodzi mi na jałowym na >1000, jak go wyłącze i ponownie włącze to jest prawidłowo(chyba) 700 RPM.

Myślałem, że to jakieś ssanie ale dzieje się też jak temperatura 90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania to jak otworzysz z pilota a następnie nie otworzysz drzwi/bagażnika w ciągu ok 30s to ci sam zarygluje z powrotem.

Jak otworzysz w tym czasie i następnie zamkniesz to musisz zamknąć z pilota o ile nie masz keyless.

 

Co do drugiego to może wynikać z włączonej funkcji automatycznego dogrzewania (ustawienia klimatyzacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W keyless też nie zamyka sam auta po otwarciu drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo zmieniłem auto z Hondy Accord, która zawsze się zamykała :) na pocieche pozostaje domykanie szyb z kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do drugiego to może wynikać z włączonej funkcji automatycznego dogrzewania (ustawienia klimatyzacji)

 

o właśnie mam pytanie, co to za funkcja ??? nigdzie nie mogłem namierzyć w instrukcji co to robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podnosi obroty :-) a poza tym mogę tylko podejrzewać, że włącza się może dogrzewanie świecami obiegu wody, by szybciej grzało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności