Skocz do zawartości
IQM1

Praktyczne uwagi użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie skrzynie dsg startują z opóźnieniem ( tzw zwłoką ) albo szarpnięciem, prawie w każdym artykule dziennikarze wspominają o tym jedynym minusie tej skrzyni.

 

Nie zaobserwowałem żadnego szarpnięcia przy ruszaniu i skrzynia nie ma prawa szarpać, fakt, że Autohold powoduje, że można trochę mniej precyzyjnie operować ruszaniem ale bez przesady u mnie przebiega to bardzo płynnie i jestem w stanie precyzyjnie a już na pewno bez żadnych szarpnięć ruszyć. Auto 4Motion więc może jest trochę inaczej ale ja niczego takiego nie zaobserwowałem, jeśli ktoś na to narzeka zapewne jest to usterka.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Wszystkie skrzynie dsg startują z opóźnieniem ( tzw zwłoką )

 

Hehe to jest najlepsze, ja póki co nie jeździłem z lepszą skrzynią i jakby większość skrzyni miała jakąś taką "zwłokę" to tylko się cieszyć, chyba kolego nie jeździłeś innymi automatami, spróbuj pojeździć innymi autami i wtedy możemy polemizować... gdzie ta zwłoka 6s do 100km/h?

i do tego w międzyczasie zmienione 4 biegi :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie działa ta funkcja wykrywania zmęczenia kierowcy?

I czemu przy załączonej opcji wykrywania znaków wygląda to jakby nie działało? 0 informacji na AID o tym jaka prędkość obowiązuje na danym odcinku.

 

 

I jeszcze pytanie co do kropelek jeżeli mam czujnik i ustawie na tą najmniejszą krople to znaczy, że przy bardzo małych kroplach czujnik już będzie reagować a jak ustawie największa krople to dopiero przy mocniejszym "opadzie" zacznie reagować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie co do kropelek jeżeli mam czujnik i ustawie na tą najmniejszą krople to znaczy, że przy bardzo małych kroplach czujnik już będzie reagować a jak ustawie największa krople to dopiero przy mocniejszym "opadzie" zacznie reagować?

 

To działa jak klasyczny interwał w każdym samochodzie(tyle że sterowany komputerem) na małej kropelce będą wolno wycieraczki chodzić, na dużej będzie się starało każdej kropelki z szyby pozbyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do monitorowania zmęczenia:

Tyle, że to nadal takie górnolotne i lakoniczne wyjaśnienie. Coś na zasadzie "jak to działa? monitoruje kierowcę i ostrzega". Żadnych szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a czemu Pastuch znaków nie wykrywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakiej zasadzie działa ta funkcja wykrywania zmęczenia kierowcy?

I czemu przy załączonej opcji wykrywania znaków wygląda to jakby nie działało? 0 informacji na AID o tym jaka prędkość obowiązuje na danym odcinku.

 

 

I jeszcze pytanie co do kropelek jeżeli mam czujnik i ustawie na tą najmniejszą krople to znaczy, że przy bardzo małych kroplach czujnik już będzie reagować a jak ustawie największa krople to dopiero przy mocniejszym "opadzie" zacznie reagować?

 

U mnie kiedys tez nagle przestalo dzialac - potem tak samo wrocilo...

 

 

Funkcja wykrywania zmeczenia... kiedys mi zaalarmowalo w bialy dzien po przejechaniu 20km. A ostatniego roku przejazd z Chorwacji do Polski, 2050km na raz nawet bez wylaczania silnika i nic ani razu nie wyskoczylo, ze jestem zmeczony co na pewno nie mialo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak działa wykrywanie zmęczenia - w zasadzie tylko podczas jednej podróży mi gadał komputer - wyjazd o 3 rano, po 2-3 godzinach jazdy rzeczywiście trochę przysypiałem, byłem taki niemrawy to mi pikało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak działa wykrywanie zmęczenia - w zasadzie tylko podczas jednej podróży mi gadał komputer - wyjazd o 3 rano, po 2-3 godzinach jazdy rzeczywiście trochę przysypiałem, byłem taki niemrawy to mi pikało

 

gdzies kiedys czytalem, ze system mierzy jak kierowca reaguje na poczatku jazdy (czestotliwosc ruchow kierownica, itp) i porownuje to do 'wzorca'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zareagowało raz - około godziny 22 po 7 godzinach jazdy, więc całkiem spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym ostrzeżeniem na czerwono, że auto jest przed nami? Zauważyłem, że jak gwałtownie się zbliżam do stojącego/wolno jadącego auta na AID pokazuje sie czerwony samochodzik i sygnał dzwiękowy a jak już jest faktycznie blisko to pokazuje sie bucik i komunikat "nacisnij pedał hamulca", pytanie czy auto w końcu samo zaingeruje i zahamuje, jak tak to jest to gwałtowne hamowanie?

Ten system działa cały czas ? Czy tylko przy włączonych jakiś asystentach/tempomatach?

 

 

I czy u was działa wykrywanie znaków? Bo mam w opcjach wszystko pozaznaczane tak, żeby wykrywało i syngalizowało a nic się takiego nie dzieje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System działa cały czas i uwierz mi hamuje sam - pare razy mi się zdarzyło, że rozpoczął hamowanie przede mna, choć wcale nie było to hamowanie awaryjne.

Spróbuj sprawdzić jak jakieś auto będzie w prawo skręcać - nie zwalniaj za bardzo - mi wtedy najczęściej pika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już miałem kilka razy to ostrzeżenie :) ale nigdy nie hamował sam ...

 

Czy u was też chodzi jakiś wentylator po wyłączeniu silnika i zamknięciu auta ??? wyłączyłem wszystkie funkcje A/C i nic, także dogrzewania .

Nie sprawdzałem przez jaki czas on pracuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie hamowal sam bo masz slabe nerwy:), a filtr DPF ci sie wypala, przerywasz procedure i chodzi wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pojechać do ASO żeby go usunęli :P

a tak poza tym co zauważyłem to obroty są często na >1000, po zgaszeniu i ponownym zapaleniu silnika obroty są normalne. Nie wiem jak to jest w przypadku Start/stop .

Edytowane przez kubek197878

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że USB w podłokietniku służy tylko do ładowania? Podłączyłem iPhone za pomoca kabla i w mediach nie moge grać muzyki z USB.

 

Widze, ze nikt nie ma oprócz mnie problemu z wykrywaniem znaków w takim razie będę musiał przejechać się do ASO bo funkcja ta u mnie kompletnie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz drugi port USB w aucie? Ja mam tylko ten w podłokietniku i normalnie działa przez niego CarPlay. Trzeba się tylko upewnić, że kabel jest dobry (najlepiej oryginalny), Siri włączone i najlepiej najnowszy iOS zainstalowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś wyłączyć albo przyciszyć dźwięk przy komunikacie o niskiej temperaturze na zewnątrz (tj 4'C)? Strasznie to głośne i w zimie praktycznie za każdym razem muszę tego słuchać po wyjeździe z garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie sie da, bo u mnie jest cisza, tylko pokazuje na wyswietlaczu, tak bylo od poczatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to normalne, że USB w podłokietniku służy tylko do ładowania? Podłączyłem iPhone za pomoca kabla i w mediach nie moge grać muzyki z USB.

 

Widze, ze nikt nie ma oprócz mnie problemu z wykrywaniem znaków w takim razie będę musiał przejechać się do ASO bo funkcja ta u mnie kompletnie nie działa.

 

A nie trzeba przypadkiem dokupować przy zamawianiu auta jakiejś "obsługi iPhone" coś takiego chyba widziałem w cenniku...

Co do znaków to dla mnie to jest mało użyteczny bajer.

W teorii ma Ci pokazywać jakie jest ograniczenie i dane ciągnie z Nawigacji, powiedziałbym że głównie z niej czerpie.

Owszem używa kamery na podszybiu do identyfikacji, ale mam wrażenie że muszą być dość dobre warunki drogowe żeby to tak działało.

Przejedź się drogą krajową jednojezdniową, powinien odświeżać znak jakieś 3-5sekund po minięciu go.

Ja się bardzo rzadko tym sugeruję. Taka technologia - może w innych markach działa to lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pewnie sie da, bo u mnie jest cisza, tylko pokazuje na wyswietlaczu, tak bylo od poczatku.

 

Dzisiaj rano tak właśnie się zachowało - sam komunikat na wyświetlaczu, bez gonga. Czyżby kwestia włączonego radia (a nie mediów, jak to zwykle mam)? Jeszcze potestuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności